Další barevná laserovka pod 40.000 Kč - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

Další barevná laserovka pod 40.000 Kč

4. listopadu 1999, 00.00 | Nově si můžete koupit tiskárnu Tektronix Phaser 740 za neuvěřitelně nízkou cenu. Nejde o trik ani podvod, spíš o zajímavou nabídku od distributora. Kde je háček?

Barevné laserové tiskárny jsou tradičně považovány za poměrně luxusní zboží. Nabízejí zajímavou kvalitu tisku zejména pro kancelářské nasazení, velice nízké náklady a snadnou obsluhu. Bohužel jejich ceny byly dlouho nedostupné nejen pro domácí uživatele, ale i pro řadu menších a středních společností. Doba se však mění a staré pravdy již nemusejí platit.

Letošní podzim je ve znamení barevných laserových tiskáren do 40.000 Kč bez DPH. Tato hranice není samozřejmě nikterak náhodná. Jde o legislativní hranici mezi investičním a neinvestičním majetkem. Pokud tiskárnu kupujete pro společnost nebo na živnostenský list za cenu 39.999 Kč bez DPH, pak ji můžete okamžitě zahrnout do nákladů a výrazně si tak snížit daňový základ. Pokud bude tiskárna třeba jen o jednu korunu dražší, musíte ji odepisovat celkem 4 roky. Rozdíl je myslím patrný a dodavatelé se tedy snaží hledat cesty, jak vyjít zákazníkům vstříc.

Phaser 740 První cestou je vyrobit dostatečně levnou tiskárnu. To bohužel není vůbec snadné a pokud se nemýlím, tak v tomto okamžiku jsou za cenu 39.990,- nabízeny pouze tři tiskárny. V prvních dvou případech jde o tiskárny speciálně konstrukčně upravené, rozuměj zjednodušené, tak aby výrobce dokázal snížit výrobní náklady. Ve třetím případě se společnost Tektronix vydala jinou cestou. Společnost PS.Pro, která je distributorem pro ČR, oznámila 1.listopadu, že nabízí možnost zakoupit tiskárny Phaser 740L a 740N za velice lákavou cenu 39.990,- bez DPH. Motivaci ceny jsme si již vysvětlili a teď k tomu, jak stlačit cenu? Za vším je takový drobný trik, který může výrazně pomoci, a přesto je snadný.

Vezme se tiskárna, která se dodává i se spotřebním materiálem. Upozorňuji, že spotřební materiál je kromě tonerů i fuser a centrální jednotka. Tento spotřební materiál má poměrně vysokou hodnotu a o jeho cenu se sníží cena samotné tiskárny. Ta se účetně dostává pod magickou hranici 40.000 Kč a dokoupený spotřební materiál se také dle zákona může přímo odepsat. Tento obrat se nedá provést zcela triviálně, ale pro distributora zřejmě nepůjde o zas tak velký problém.

Možná máte pocit, že jde o klasickou smyčku "vlk se nažral a koza zůstala celá", protože reálné pořizovací náklady jsou vyšší než proklamovaných 40.000 Kč, ale není to tak úplně pravda. Z daňového pohledu si kupec výrazně pomůže a zakoupená tiskárna představuje kvalitní řešení bez kompromisů. Společnost PS.Pro se koneckonců k celé akci postavila čelem a nejde tedy o žádný reklamní trik či zatajování informací před zákazníkem. Prostě zlaté české ručičky si opět pomohly v nouzi.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: