Chcete ZDARMA čistící sadu pro HP DeskJet? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Chcete ZDARMA čistící sadu pro HP DeskJet?

25. srpna 2000, 00.00 | Netiskne vám vaše inkoustová tiskárna HP DeskJet tak jak má? Tiskne do textu vodorovné linky či není tisk již tak ostrý jako zpočátku? Objednejte si zdarma čistící sadu a bude po problémech!


Inkoustové tiskárny značky Hewlett Packard jsou u nás pravděpodobně nejhojněji zastoupená značka. Jsou poměrně kvalitní, za slušnou cenu a mají i relativně solidní náklady na tisk oproti jiným značkám, i když vždy záleží na modelu tiskárny.
Bohužel mají tyto tiskárny i své mouchy, mezi ně patří především problémy se znečištěním tiskové hlavy, které jsou ale dány technologií. V horším případě tisková hlava zcela zaschne, v lepším se jen zanese a potom netiskne v plné kvalitě respektive s defekty, někdy dokonce tiskne tenké horizontální linky přes text. Tento nešvar je specialitou modelové řady HP DeskJet 6xx (mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, ve škole máme notně starou tiskárnu HP DeskJet 600, kterou nikdo léta nečistil a projevuje se na ní výše uvedený problém). HP CleanKit Společnost Hewlett Packard se snaží tento (pravděpodobně nečekaný) problém vyřešit a to tak, že nabízí na svém webu čistící sadu HP Cleaning Kit pro tuto modelovou řadu tiskáren zcela zdarma. Jen tak ze zvědavosti jsem si sadu objednal. Přišla asi za měsíc (až z USA). Sada obsahuje instalační CD s obslužným programem a 5 kusů speciálních čistících papírů. V návodu se doporučuje čistit tiskárnu každé tři měsíce, takže celý čistící kit vydrží rok a čtvrt. Samotné čištění je velmi triviální. Nejdříve je třeba nainstalovat obslužný program z dodávaného CD (komunikuje ve čtyřech jazycích - v angličtině, franzouštině, španělštině a portugalštině). Samotný program se skládá ze tří částí: ze samotného čistícího systému, z příručky o problémech s kvalitou tisku a ze zrcadla webu firmy HP. Po instalaci stačí vložit do tiskárny speciální čistící papír (správnou stranou!), který je opatřen dvěma uzkými čistícími proužky z nějaké textilie. Spustí se obslužný program, papír projede tiskárnou, vyčistí hlavy a je hotovo. Jednoduché, rychlé a účinné.

HP CleanKit

Perlička na závěr. O této sadě jsem se dozvěděl na jednom webu, kde je shromážděn seznam věcí, které lze na Internetu objednat zdarma. Autor vždy popíše danou věc, někdy ji i otestuje. Učinil tak i u této sady. Zádrhel byl v tom, že měl jehličkovou tiskárnu :-). Celý test prý skončil tak, že všechna špína z tiskárny za sedm let skončila na jeho rukách, nikoli na čístícím papíře. Jaké z toho plyne ponaučení? Používejte tuto sadu je pro tiskárny HP DeskJet řady 6xx, eventuálně HP OfficeJet 500, 600, 700 nebo HP Printer/Scanner/Copier 300.

Sadu si můžete objednat zde: www.interactive.hp.com/consumer_alert/cleaning_kit.html.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: