Canon vstupuje na trh s velkoplosnym tiskem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Canon vstupuje na trh s velkoplosnym tiskem

2. září 1999, 00.00 | Spolecnost Canon, ktera byla dosud znama predevsim pro sve stolni bubble jet tiskarny, predstavila na Seyboldu sve prvni tri modely velkoplosnych bubble jet tiskaren.

Spolecnost Canon, ktera byla dosud znama predevsim pro sve stolni bubble jet tiskarny, predstavila na Seyboldu sve prvni tri modely velkoplosnych bubble jet tiskaren. Vstoupila tak na trh, kde jiz operuje rada dalsich konkurentu. Podle vyjadreni vedeni Canonu vsak spolecnost ocekava dalsi vyrazny rust segmentu s velkoplosnym tiskem.


Originalni stanek spolecnosti Canon na Seyboldu

Nove predstavene modely nesou nazev BJ-W7000, BJ-W3000/3050 a SR-850E.

BJ-W7000 potiskuje medium o siri 36" s rozlisenim 360 dpi a je urcena predevsim pro tisk barevnych fotografii. Medium o formatu A0 potiskne za cca 20 minut. Tiskarna je vybavena zasobniky s inkoustem o kapacite 330 ml, coz pri standardnim 65% pokryti podle vyrobce staci na potisteni 212 stran formatu A0. Tiskarna ma rovnez velmi zajimavy "worm-up" cas - od zapnuti potrebuje pouze 45 vterin nez je mozne tisknout. BJ-W7000 je vybavena rezacim nozem a v USA je dodavana za cenu necelych 7.000 dolaru.

Modely BJ-W3000/3050 potiskuji medium o siri 36 a 24 " a jsou urceny pro vystup z CAD aplikaci. Tisknou s rozlisenim az 720 dpi (cerna vektorova grafika) a obe tiskarny jsou schopny tisknout jiz 5 mm od kraje potiskovaneho media. Tiskarny budou k dispozici ve ctvrtem ctvrtleti letosniho roku za cenu cca 4.995 resp. 3.995 dolaru.

Model SR850-E miri na trh low-end CAD tisku. Umoznuje tisk s rozlisenim az 720 dpi a tiskne na medium siroke 36". Tiskarna bude k dispozici take ve ctvrtem ctvrtleti letosniho roku za cenu cca 2.995 dolaru.

Predstavenymi modely velkoplosnych tiskaren vstoupil Canon na trh, ve kterem doposud nemel sve zastupce. Vzhledem k uspechu na trhu stolnich ink-jetovych tiskaren, kterych napriklad v roce 1998 prodal pres 2,8 milionu, lze ocekavat, ze ani na trhu s velkoplosnym tisknem nepujde o outsidera.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: