Canon LBP 2900 a LBP 3000 – dostupný laserový tisk pro domácí a malé kanceláře - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Canon LBP 2900 a LBP 3000 – dostupný laserový tisk pro domácí a malé kanceláře

Canon-LBP2900

4. dubna 2005, 00.00 | Společnost Canon ohlásila dva nové modely laserových tiskáren s označením LBP 2900 a LBP 3000, určené zejména pro domácí a malé kanceláře. Výhodami jsou především relativně rychlý tisk, snadné ovládání a ladný design.

Společnost Canon je známá hlavně svými profesionálními fotografickými a zobrazovacími technologiemi, které využívá ve svých zařízeních. Kromě velmi dobrých technologií se její výrobky vyznačují i elegantním designem a spolehlivostí. V těchto dnech společnost Canon představila dva nové výrobky z oblasti laserových tiskáren určených především pro domácí a malé kanceláře. Tyto nové modely nesou označení LBP 2900 a LBP 3000 a nabízí snadnou obsluhu, ladný design a cenovou dostupnost.Konstrukce a design
Společnost Canon u nových tiskáren pro domácí a malé kanceláře vsadila na ladný design, působící modernějším dojmem zejména díky zakulacení některých křivek a sjednocení designu. Tělo je více kompaktní, tvary více zaoblené a linky uhlazené. Tiskárny jsou velmi kompaktní, o čemž svědčí jejich rozměry 369,8 x 250,5 x 216,7 mm a hmotnost 5,7 kg.
Přední výklopná část slouží jako automatický podavač, který pojme až 150 listů tiskových médií formátu A4. Veškerá ovládací tlačítka se nachází v pravé části horní stěny vedle výklopného víka, sloužící pro výstup až 100 tiskových médií.Technická specifikace
Laserové tiskárny LBP 2900 a LBP 3000 se liší pouze v rychlosti tisku. Jedná se o tiskárny, využívající k tisku elektrofotografické technologie laserového tisku o maximálním formátu A4 s rozlišením 600 x 600 dpi, který lze zvýšit na ekvivalentní rozlišení 2400 s 600 dpi pomocí funkce automatického zdokonalení obrazu (AIR - Automatic Image Refinement). Maximální rychlost u těchto dvou tiskáren je jen málo rozdílná. Model LBP 2900 tiskne maximální rychlostí 12 stran za minutu oproti modelu LBP 3000, který tiskne o něco větší rychlostí a to 14 stran za minutu. Díky vyspělé technologii Canon CAPT (Canon Advansed Printing technology) v ovladači tiskárny v kombinaci s rychlým komunikačním rozhraním USB 2.0 Hi-Speed a architekturou ScoA (Smart Compression Architecture), byla dosažena poměrně krátká doba nutná pro výstup prvního výtisku - 9,3 sekundy.
Tato tiskárna využívá tiskové kazety, která v sobě kombinuje základní prvky laserové tiskárny - toner, buben a čistící jednotku - do jedné jednotky, což usnadňuje údržbu tiskárny. S výměnou tiskové kazety dochází zároveň k výměně nejen nevyužitého toneru, ale i sběrače elektrostatického náboje, čističky a jiných prvků. Za chodu i v úsporném režimu vykazují tiskárny nízkou hladinu zvuku, o čemž svědčí i hodnota 48 db při chodu tiskárny. Spotřeba energie při tisku je vcelku nízká 259 W a v úsporném režimu se spotřeba snižuje na 2W. Tiskovému procesoru pomáhá 2 MB vnitřní operační paměť.
Od kvalitní kancelářské tiskárny se očekává nejen rychlost tisku, ale i možnost tisknout na širokou škálu tiskových médií, včetně obálek, médií formátu A4, B5, A5, Letter, Executive a pohlednic, což obě tyto nové tiskárny splňují. Tiskárny umožňují tisknout i na nestandardní formáty tiskových médií a to o šířce 76,2 - 215,9 mm a délce 127,0 - 355,6 mm, které je nutné podávat pomocí ručního podavače. Tiskárna LBP 3000 je kromě větší tiskové rychlosti vybavena navíc i krytem na zásobník.Shrnutí
Tiskárny Canon LBP 2900 a LBP 3000 nabízí základní kvalitu a rychlost tisk v kombinaci s nízkými nároky na prostor a údržbu. Díky tomu je vhodná pro malé domácí kanceláře, které nedisponují vysokým počtem tiskových stran za měsíc. Připojit lze pomocí komunikačního rozhraní USB 2.0, bohužel nelze tyto tiskárny vybavit síťovou kartou a využívat ji jako síťovou tiskárnu, i když většina domácích kanceláří dnes již disponuje zasíťováním několika osobních počítačů. Společnost Canon slibuje u těchto nových produktů nízkou cenu, která však není ještě známa, takže se budeme muset nechat překvapit, za jakou cenu se budou tyto elegantní laserové tiskárny, určené pro domácí a malé kanceláře, prodávat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: