Canon DreamLabo 5000 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

Canon DreamLabo 5000

canon_dreamlabo5000_100px

29. března 2011, 00.00 | Tímto modelem, který bude v Evropě dostupný od začátku roku 2012, vstoupí Canon na evropský trh produkčního fotografického tisku. DreamLabo 5000 je nový produkční inkoustový tiskový stroj, používající nově vyvinutou tiskovou hlavu s vysokou hustotou trysek, která umožňuje tisk o šířce 305 mm, a technologii FINE pro tisk vysoce kvalitních fotografií a detailně vykresleného textu. Stroj je tudíž vhodný pro tisk fotografií, fotografických koláží i zakázkových brožur a podkladů pro fotoknihy a fotokalendáře.

Canon DreamLabo 5000 umožňuje kvalitní tisk i vysokou produktivitu a na trh produkčního fototisku přinese přijatelnou alternativu stříbrohalogenidové technologie. Špičková kvalita nabízí i příležitost pro nové zvýšení příjmů v oblasti produkčního fototisku a maloobjemového tisku na požádání (POD). Při použití automatického oboustranného tisku model DreamLabo 5000 vytiskne podklady pro 20-stránkové fotoalbum formátu A4 za 72 sekund a 40 fotografií formátu 10 × 15 cm za pouhou minutu.

Nový tiskový stroj je vybaven nově vyvinutou tiskovou hlavou s vysokou hustotou trysek, která umožňuje tisk o šířce 30,5 cm. Hlava využívá technologii FINE – Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering. To je výrobní proces vyvinutý společností Canon, který využívá nanotechnologie k výrobě vysoce přesných tiskových hlav. Všechny části tiskové hlavy jsou vyráběny pomocí fotolitografických procesů s použitím polovodičových expozičních systémů, které zaručují mimořádnou přesnost rozměrů trysek a polohy otvorů vystřelujících inkoust a topných tělísek. Díky tomu hlavy generují mikroskopické kapičky inkoustu o předepsaném objemu a zajišťují jejich přesné nanášení na potisknutelná média.Použitá technologie umožňuje tisk vysoce kvalitních fotografií a detailně vykresleného textu a vytváření řady různých dokumentů s vysokou přidanou hodnotou. Nová široká tisková hlava dosahuje rozlišení až 2 400 dpi po celé šíři papíru a je zárukou vysoké rychlosti jednoprůchodového tisku, kdy je zapotřebí pouze jediný průchod papíru, zatímco tisková hlava zůstává ve fixované poloze. Tiskový systém rovněž umožňuje výměnu papíru a zásobníků inkoustu během tisku a zachovává tak vysokou produktivitu a prodlouženou dobu činnosti, nutnou u produkčních tiskových zařízení.

Model DreamLabo 5000 využívá systém sedmi barevných inkoustů na bázi barviva k tisku fotografií ve vyšší než tiskové kvalitě. Kromě azurové, purpurové, žluté a černé obsahuje fotografickou azurovou, fotografickou purpurovou a šedou. Umožňuje tak dosažení plynulého vyjádření gradací zejména ve zvýrazněných oblastech fotografií. Ve srovnání s tiskovými systémy, které vytvářejí šedou pouze pomocí kombinace čtyř barev modelu CMYK, zde přítomnost šedé barvy přispívá k bohatší barevné gradaci a podporuje stabilitu reprodukce barev na barevných fotografiích.Systém dvojitého zásobníku inkoustu přechodně ukládá inkoust z hlavních zásobníků ve vyrovnávacích zásobnících. Podporuje tak nepřetržitý tisk a vysokou produktivitu, protože uživatelé mohou zásobníky vyměňovat během tisku bez nutnosti přerušovat celý proces. A pokud se během tisku spotřebuje papír z právě používané role, automaticky podává papír z odděleného zásobníku. Po připojení volitelného podstavce na papír systém umožňuje uložení až čtyř rolí zároveň. Podporuje tak zpracování rozsáhlých plynulých tiskových úloh a vysokou produktivitu.

Volitelné digitální zdokonalení fotografického obrazu automaticky analyzuje fotografické scenérie jednotlivých snímků a určí příslušné kroky pro jejich úpravu, potřebné pro dosažení optimálního výsledku při tisku. DreamLabo 5000 podporuje tisk vysoce kvalitních fotografií bez nutnosti zdlouhavých postupů pro kalibraci barev, které musejí být prováděny zkušenými pracovníky. A design pro snadnou údržbu umožňuje provádění pravidelných procesů údržby, jako je například výměna opotřebitelných součástí. Systém tak minimalizuje prostoje při tisku a snižuje nutnost čekání na servis zařízení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: