Adobe PressReady - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Adobe PressReady

10. března 1999, 00.00 | RIP s PostScriptem 3 a správou barev za 149 dolarů? Tak zní nová nabídka od Adobe pro majitele běžných inkoustových tiskáren.

Kvalitní digitální barevné nátisky byly doposud drahou záležitostí zejména kvůli nutnosti použití RIPu pro zpracování postscriptových souborů a potřeby kvalitní správy barev.

Zajímavou volbou však může být nový produkt od Adobe, kterým je Adobe PressReady. PressReady je RIP s PostScriptem 3, který umí ovládat barevné inkoustové tiskárny výrobců Epson (Epson 800, Epson 850, Epson 1520, Epson 3000), HP (HP 895C, HP 1120C, HP 2000), Canon (Canon BJC-8500) a Lexmark. Nechybí ani vyspělé možnosti správy barev (podpora ICC profilů) a kalibrace tiskáren. PressReady pracuje s rozlišením do 1 440 dpi a s tiskárnami s čtyřmi až šesti hlavami. Vzhledem k použití PostScriptu 3 umí RIP samozřejmě přímo tisknout soubory uložené ve formátu PDF.

A proč je PressReady tak zajímavý? Především kvůli své ceně, která činí 149 dolarů, což je v porovnání s ostatními produkty na trhu skutečně málo.

V současné době je PressReady určen především pro jednotlivé uživatele a není připraven pro práci v síti. Program je určen jak pro platformu Mac, tak Windows.

Bližší informace:
http://www.adobe.com/prodindex/pressready/main.html

PressReady může být velmi zajímavou volbou pro majitele levnějších inkoustových tiskáren, ze kterých lze prostřednictvím tohoto poměrně levného programu vytvořit nátiskové zařízení, které umožní reprodukovat i barevné postscriptové předlohy, navíc s možností využití správy barev. S konkrétním hodnocením programu však vyčkejme na první praktické zkušenosti.

--

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: