Xara končí s Corelem a uvádí Xara X - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Xara končí s Corelem a uvádí Xara X

30. listopadu 2000, 00.00 | Xara začíná distribuovat svůj kvalitní vektorově-bitmapový editor opět vlastními silami. Bude to velká konkurence pro Corel?

Společnost Xara je i v naší zemi velmi známá svými produkty. Hlavní vlajkovou lodí je již několik let vektorově-bitmapový editor Xara, který však prošel od uvedení první Windows verze v roce 1994 poměrně zajímavou historií. Program měl zpočátku velmi slibný start, zhruba před čtyřmi roky však marketing produktu převzala společnost Corel, která jej přejmenovala na CorelXARA a distribuovala svými kanály. Tyto čtyři roku produktu rozhodně k jeho rozšířenosti moc nepřidaly a tak společnost Xara letos poměrně radostně ohlašuje, že období marketingového spolčení s Corelem je u konce a Xara produkuje a prodává svůj vektorově-bitmapový editor pod svým jménem - resp. novým Xara X.

Xara X vsází především na to, že jde o poměrně kvalitní produkt prodávaný oproti konkurenci za velmi nízkou cenu - 149 dolarů. Xara se tak snaží oslovit širokou masu uživatelů, kteří vytvářejí např. grafiky pro web a nechtějí investovat do mnohem dražších softwarů jako je CorelDraw nebo Adobe Illustrator. Z tohoto zaměření vycházejí i nové funkce programu.

Celá řada jich je zaměřena na vytváření JavaScript efektů, integraci software s programem Dreamweaver 3, rozřezávání obrázků, export statických flashových souborů ve formátu .swf, optimalizaci bitmapové grafiky vč. náhledů různých kompresí aj. Xara X je distribuována mj. s kolekcí šablon pro návrh webů.

Další řada novinek zahrnuje vylepšení v oblasti kreativních funkcí - vytváření stínů, kontur, barevných přechodů, přechodů mezi vektorovými prvky, k dispozici jsou nové tlakově citlivé nástroje podporující spolupráci s tabletem a řada další funkcí. Jejich přehled naleznete na adrese http://www.xara.com/products/xarax/newfeatures.asp

Software je k dispozici pro platformy Windows 95/98/ME/NT4/2000. Na stránkách výrobce naleznete patnáctidenní zkušební verzi - blíže viz http://www.xara.com/downloads/xarax/

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: