7-studio Filters - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

7-studio Filters

31. července 2002, 00.00 | Ne všechny Adobe Photoshop kompatibilní plug-iny musí být drahé a zdaleka ne všechny jsou určeny pouze pro Photoshop.

Balík čtyř Adobe Photoshop kompatibilních plug-inů s názvem 7-studio Filters patří se svou cenou 12 USD mezi ty nejlevnější plug-iny a jeho specializace spočívá je jak jinak než v efektových úpravách obrázků a fotografií. Celý balík je k dispozici pouze ve verzi pro Windows a ke své činnosti vyžaduje Adobe Photoshop 3/4/5/6/7 nebo jiný program kompatibilní s plug-in architekturou Photoshopu a rozlišení 800x600 bodů. Instalace je automatická a stačí si jako obvykle vybrat instalační adresář, kde jsou umístěny ostatní Photoshop kompatibilní plug-iny daného grafického, efektového či jiného typu programu.


filtr B&W Pro


Podíváme se teď na jednotlivé plug-iny z balíku 7-studio Filters. Všechny filtry mají podobné velmi jednoduché grafické rozhraní s náhledovým systémem s vlastní lupou, neregistrovaná verze vykresluje do náhledu i výsledku "zaměřovací kříž". Dalším společným znakem je funkce všech čtyř filtrů u obrázků v barvových prostorech RGB, CMYK, Lab (Photoshop) i ve stupních šedé a v režimu multichannel (opět zkoušeno v Photoshopu). Prvním z filtrů je filtr B&W Pro konvertující barevné obrázky a fotografie do obrázků s částečně volitelnou škálou šedi. Výstupem z filtru je "profesionálně" převedený obrázek, jehož předchozí barevné informace jsou separovány a upraveny (což je možná až příliš složitě řečeno) v závislosti na nastavení jednotlivých barev/barvových kanálů, nebo v závislosti na některé z nabízených metod převodu "Normal", "Average", "Red Filter" a "Yellow Filter", k dispozic je i samostatné nastavení světlosti rovněž ovlivňující výstup z filtru. Druhým z filtrů je Spotlight generující bodové světlo, jehož parametry opět můžete ovlivnit kombinací spousty nabízených voleb. Mimo samozřejmého umístění pozice světla volbou X a Y souřadnic můžete měnit velikosti světla, rozostření/zostření jeho okrajů, barvu světla (přidáváním intenzity jednotlivých barvových složek) a také celkovou světlost bodového světla a barvu okolní plochy.


filtr Spotlight


Třetí filtr UV & CPL není vizuálně tak zajímavý jako předchozí dva filtry, slouží totiž k simulaci UV a CPL filtrů používaných někdy u klasických fotografií (ne u digitálních). Jediným nastavením je v tomto případě výběr jednoho ze dvou filtrů, u typu CPL máte ještě na výběr nastavení úhlu v rozsahu 0 až 90 stupňů. Poslední filtrem z balíku 7-studio Filters je filtr Zoom In/Out vytvářející dva typy efektů rozostření využívajících lupu (přiblížení a vzdálení objektivu od objektu). Mimo výběru Zoom In či Zoom Out efektu si ještě můžete u tohoto filtru nastavit jeho intenzitu a zaostření obrazu.


filtr UV & CPLfiltr Zoom In/Out


Celý balík 7-studio Filters sice není zdarma, svou cenou ale jistě nikoho neurazí. I když tedy čtyři výše popsané filtry určitě nebudou pro majitele Adobe Photoshopu či jiných profesionálních grafických a retušovacích programů nijak zvlášť užitečné (například Photoshop je dokáže víc než kvalitativně zastoupit), mohly by se hodit některým uživatelům levnějších grafických editorů či efektových programů. Zdaleka ne všichni si totiž mohou dovolit používat k úpravě grafiky programy za několik desítek tisíc...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: