Vydáno Safari 3.1 a nová bezpečnostní aktualizace Mac OS X - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

Vydáno Safari 3.1 a nová bezpečnostní aktualizace Mac OS X

19. března 2008, 00.00 | Apple vydal webový prohlížeč Safari 3.1 pro Mac OS X a pro Windows. A objevila se rozsáhlá bezpečnostní aktualizace Mac OS X, jak pro klienta, tak pro Server.

Jako vždy jsme se na veletrhu PMA nekoukali jen po velkých stáncích zavedených výrobců, kteří často s předstihem celosvětově informují o svých novinkách, a tak "není o čem psát", ale brouzdali jsme i zapadlejšími místy výstavní plochy, abychom našli zajímavé nové produkty menších společností. Dnes vám přinášíme první várku, kde je ionizační čistič snímače, monopod pro autoportréty, paralelní čtečka pro CF karty a vtipně řešené skladné ateliérové světlo.

Ionizační čistič snímače - FireFly
Problém s prachem na snímači je hojně diskutovaný a existuje mnoho rad a doporučení, jak se ho zbavit. Metod je několik a všechna mají svá pro a proti. Společnost NRD přišla s vylepšenou metodou ofukování snímače proudem vzduchu. Obyčejný balónek, jaký seženeme u každého fotoprodejce, přináší riziko zanesení snímače prachem, který nasál v minulosti, a navíc samotný proud vzduchu nemusí být příliš účinný.
FireFly je navíc vybaven filtrem a hlavně také ionizační jednotkou. Díky tomu se zbavíme statického náboje na povrchu a prach lze lépe odstranit. Na živé prezentaci byly použity kuličky polystyrenu, které držely na plastové folii. Klasickým balonkem se je nepodařilo sfouknout, zato ionizovaný vzduch pomohl. Samozřejmě na snímači nemusí prach držet jen díky statickému náboji, ale může zde být i přilepen vlhkostí apod., FireFly je však zcela určitě účinnější než klasický balonek. Nevýhodou jsou větší rozměry a nutnost napájení 9V baterií. FireFly byl ohodnocen cenou asociace DIMA za inovativní produkt roku 2008. Cena je cca 200 dolarů.

::www.nrdfirefly.com

QuikPod
Tato "vychytávka" nebyla na výstavě jediná svého druhu. Měla i několik identických konkurentů. Jedná se o klasický monopod, který je však primárně určen pro fotografování autoportrétů. Ano, američtí „koumáci“ si vymysleli další "nutnou součást výbavy", která by měla zlepšit kvalitu autoportrétů. Pokud se uživatelé fotí sami, jsou na snímcích vidět natažené ruce apod. Abychom se tohoto zbavili, použijeme monopod se zrcátkem. Lze koupit i nástavec, který z monopodu udělá vratký stativ.

::www.quikpod.com
::www.xshotpix.com

 

Čtečka Delkin
Společnost Delkin má v našich střípcích již téměř své jisté místo. Známe její stínítka displejů (pro lepší čitelnost na slunci) i prohlížeč/čistič snímačů (lupa se světlem pro dokonalou kontrolu čistoty snímače). Na PMA2008 přišla se čtečkou pro 4 CF karty. Potřebujete efektivně stáhnout data z více karet? Nemusíte sedět u počítače a měnit karty ve čtečce, stačí použít Delkin ImageRouter a o vše je postaráno. Navíc lze propojit i více těchto čteček, takže můžete stahovat data až ze 16 CF karet najednou bez nutnosti asistence v průběhu procesu. Samozřejmě to samotný proces neurychlí, protože data proudí po jediném USB 2.0 kabelu, ale jedná se o zajímavé řešení pro specifické situace. Deklarovaná rychlost při použití jediné čtečky je 19 MB/s čtení a 18 MB/s zápis. Při zapojení druhé čtečky rychlost klesá na 17 MB/s resp. 15 MB/s. Čtečka je navíc poměrně robustní.

::http://www.delkin.com/products/connect/readers/imagerouter.html

Skládací světlo
Velice zajímavý nápad má společnost Rololight. Přenášení světel pro nasvícení čehokoliv nepatří mezi oblíbené činnosti, zejména kvůli neskladnosti světel a veškerého příslušenství. Vtipně řešená konstrukce Rololight Softboxu umožňuje světlo jednoduše srolovat. Jedná se vlastně o skupinu zářivek, které jsou pomocí kovové konstrukce seskupeny do jednotlivých bloků. Tyto bloky jdou na sebe upevňovat, takže můžeme vytvořit i různé tvary různě velkých světelných ploch. Jednotlivé zářivky jdou i zastínit, takže lze do určité míry ovlivnit i intenzitu světla. Jedná se samozřejmě o světla konstantně svítící, nejde o záblesková světla.

Jeden blok obsahuje kromě železné konstrukce se zrcadly (pro zlepšení efektivity) také 8 zářivek. Bloky se nabízejí různě velké. Dostupné jsou šířky 30, 38 a 63 cm. Výhodou je jejich "placatost", tedy malá hloubka.

::http://en.softbox.rololight.com/iiix/home/
- (pozor, na webu jsou ceny v kanadských dolarech, nikoliv amerických)


3 složené bloky světel Rololight

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nabídka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: