VirtuaWin 2.5 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

VirtuaWin 2.5

20. března 2001, 00.00 | Snadno ovladatelný, relativně komfortní, paměťově nenáročný a přitom co nejlevnější manager virtuálních desktopů? VirtuaWin tyto nároky skoro bez výhrady splňuje.

VirtuaWin je freewarový manager až devíti virtuálních desktopů pro Windows 95/98/ME/NT4/2000 s velmi malou délkou, ale přesto několika užitečnými vlastnostmi příslušejícími většině desktop managerů. Program nevyniká žádným zvláštním grafickým rozhraním nebo nějakými nadstandardními funkcemi, umí však téměř všechno, co by měl umět každý správný manager virtuálních desktopů. Navíc je i přes svou relativní jednoduchost modulárně koncipován a tak není v budoucích verzích vyloučeno dodatečné rozšíření funkcí pouze přidáním nových modulů.

Co přesně je manager virtuálních desktopů, to určitě není třeba vysvětlovat, přejdeme tedy rovnou ke konfiguraci a používání programu. Jak už jsem uvedl výše, umí VirtuaWin spravovat až devět virtuálních ploch Windows. Mezi jednotlivými desktopy můžete přepínat pomocí hotkeys nebo klikáním na trayikonku VirtuaWinu, ze které lze též spustit "Setup Properties" pro konfiguraci programu. Ideálním počtem bývají většinou čtyři desktopy, při vyšším počtu se ostatně už na místo čtyř sekcí zobrazují v trayikonce VirtuaWinu pouze čísla desktopů. Klávesy pro ovládání programu nastavujete v první sekci "Keys", "Mouse" slouží též k ovládání a můžete si zde nastavit citlivost myši a případnou náhradu opět pomocí klávesnice. Sekce "Modules" zatím obsahuje jediný modul, kterým je část jádra VirtuaWinu používaná pro opětovné zobrazení okének v libovolném desktopu - jejich seznam si můžete nechat zobrazit v konfiguraci samotného modulu "WinList". Poslední hlavní sekce "Misc" obsahuje nastavení pro počet virtuálních desktopů, ovlivnění vzhledu a funkčnosti jednotlivých desktopů, aktivaci menu u okének a další věci spojené s ovládáním desktopů ve VirtuaWinu.

VirtuaWin je svým rozsahem zcela bezvýznamný program, ale názorně demonstruje nepsané pravidlo, že co je malé, je i hezké. O programu to platí skoro doslova - nabízí plně postačující komfort ovládání a až na výjimky funkce srovnatelné s řadou jeho shareware kolegů. VirtuaWin samozřejmě nemůže nabídnout takový rozsah služeb, kterými disponuje jeho komerční konkurence, ale v mnoha případech může poskytnout odpovídající služby - hlavně když záleží na ceně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: