Únik informací o balíku Adobe - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Únik informací o balíku Adobe

26. března 2007, 09.00 | Navenek předčasně prosákly zprávy o složení a cenách Adobe Creative Suite 3. Bude mít nová Creative Suite skutečně celých šest podob? A jaké jsou předpokládané ceny u těchto balíků publikačního softwaru?

Šest efektových pluginů pro Adobe Photoshop a kompatibilní aplikace obsahuje filtry na simulaci efektů ohně, ledu, "ASCII" efektů, tvorbu geometrických vzorů aj. Popis celého balíku vám nyní nabízíme.

AlphaPhotoFX je sada pluginů pro Adobe Photoshop a další aplikace, která obsahuje celkem šest doplňků pro různé grafické a speciální efekty. Některé z pluginů už určitě znáte, a to zřejmě nejen ze serveru Grafika. Šestice pluginů nabízí mimo jiné především efektové filtry IcePattern a Fire, které nás dnes zajímají nejvíce.

Každý z pluginů se prodává též samostatně ve verzích pro Windows i Macintosh, jako celek ale samozřejmě vyjdou tyto doplňky výrazně levněji. Konkrétně by cena při nákupu zvlášť přesáhla 200 USD, v balíku AlphaPhotoFX činí jen 160 USD.

IcePattern 1.2

Jedná se o efektový filtr, který umí poměrně věrně simulovat strukturu ledu, včetně odlesků a odrazů na povrchu. Nepatří sice mezi špičkového profi doplňky a nenabízí zcela věrnou simulaci materiálu ledu, ale pro běžné použití se hodí docela dobře. S pomocí několik generátorů ledových „struktur“ a nastavení jejich vlastností můžete celkem rychle vyrobit prakticky libovolný „ledový“ objekt, včetně různých krápníků, zmrzlých sněhových vloček, ledem ojíněných větví stromů apod. Cena IcePattern prodávaného samostatně je, stejně jako u všech zbývajících pěti pluginů, 48 USD.


AlphaPhotoFX 1.0: IcePattern – nastavení jednotlivých vlastností generátorů "ledových" struktur je hodně podrobné


AlphaPhotoFX 1.0: IcePattern – nastavení materiálů pro led nabízí i ovlivnění světelných podmínek pro daný efekt
AlphaPhotoFX 1.0: IcePattern – ukázky několika výsledných efektů

Fire 3.33

Dalším velmi zajímavým pluginem je Fire pro simulaci efektu statických či animovaných plamenů a všeobecně různých „ohňových“ efektů. Fire využívá svého vlastního generátoru částic, jejichž vlastnosti si můžete upravit stejně jako například výšku plamenů, jejich barvu a vzhled či barvu okrajů plamenných jazyků. V Adobe Photoshopu nebo jiném grafickém editoru se Fire nedá příliš efektivně použít na tvorbu animovaných plamenů, s určitým úsilím to ale samozřejmě je možné – totožný efekt navíc existuje i ve verzi pro Adobe After Effects.


AlphaPhotoFX 1.0: Fire – prostředí pluginu není nijak zvlášť moderní, svůj účel ale splňuje

AlphaPhotoFX 1.0: Fire – ukázky efektů

AlphaStrip 1.32

Doplněk AlphaStrip slouží k tvorbě různých „vyřezávaných“ segmentů grafických předloh s pomocí alfakanálu. Vyznačené segmenty předlohy pak lze dále efektově upravit, nejčastěji využívaným efektem je v tomto případě třeba plasticita ve spojení se stínováním výřezů.


AlphaPhotoFX 1.0: AlphaStrip – plugin umí generovat nejen pravoúhlé "výřezy", ale například též kruhové segmenty

Digitalizer 1.24

Efekt obrazu skládaného namísto z pixelů z číslic a písmen je známý už z dob jehličkových znakových tiskáren a 8-bitových počítačů. Trocha nostalgie – například obvyklou zábavou operátorů počítačů v původních JZD a slušovickým hardware vybavených „výpočetních centrech“ byl tisk sexy slečen v co největším formátu a ohromování výslednými výtisky v místních hostincích. Digitalizer umí primárně totéž, ale samozřejmě v mnohem větší míře konfigurovatelnosti. Výsledky tímto způsobem vytvořených „ASCII“ efektů pak mohou být v případě smíchání s další vrstvou či vrstvami velmi zajímavým prvkem různých designů a grafických kompozic.


AlphaPhotoFX 1.0: Digitalizer – nastavení vlastností simulovaného "ASCII" efektu


AlphaPhotoFX 1.0: Digitalizer – ukázka hotového efektu

Engraver 1.25

Další vyřezávací plugin, ovšem se zaměřením na simulaci dobových vyřezávacích technik. Engraver umí poměrně realisticky simulovat rytecké techniky s použitím různých materiálů, samozřejmě opět s relativně bohatými možnostmi nastavení hloubky rytin a jejich dalších vlastností.


AlphaPhotoFX 1.0: Engraver – pro simulaci rytin si můžete nastavit řadu různých předvoleb, ovlivňujících například hloubky rytiny, šířku jednotlivých zářezů a vrypů apod.


AlphaPhotoFX 1.0: Engraver – ukázka simulace rytecké techniky


AlphaPhotoFX 1.0: Engraver – plugin umí simulovat i barevné rytiny

LensPro III 3.84

LensPro je jeden ze známější efektových generátorů skleněných a průhledných objektů různých tvarů a vlastností. Plugin umí vytvářet řadu geometrických tvarů objektů s nastavitelnou průhledností a odrazy okolního osvětlení.

Cena versus užitná hodnota

Všech šest pluginů v balíku AlphaPhotoFX není dohromady v jednom balení příliš cenově atraktivní, neboť přece jen některé z těchto doplňků už jsou staršího data a jejich zaměření je dost jednoúčelové. Efekty ohně a ledu jsou však natolik zajímavé, že se určitě vyplatí si sadu alespoň vyzkoušet nebo si stáhnout příslušné trial verze.


AlphaPhotoFX 1.0: LensPro III – generátor skleněných a průhledných objektů rovněž nabízí řadu detailních nastavení pro různé geometrické tvary


AlphaPhotoFX 1.0: LensPro III – ukázky některých hotových efektů

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: