Text2Web Pro 2.1 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Text2Web Pro 2.1

4. června 2001, 00.00 | Převod formátovaného ASCII textu do podoby HTML dokumentu je ožehavý problém téměř všech freewarových i komerčních webových editorů. Existuje však několik programů, které konverzi textu zvládnou relativně bez problémů, jedním z nich je Text2Web.

Text2Web Pro je poloprofesionální nástroj pro Windows 95/98/ME/NT/2000 určený ke konverzi textových dokumentů do formátu HTML. Program podporuje pouze ASCII texty, přímá konverze například z formátů textových editorů jako je MS Word apod. tedy není možná, zato lze poměrně rychle konvertovat texty přes schránku. Text2Web Pro stojí 30,- USD, k dispozici je ale i méně vybavená freewarová verze bez přídavku Pro.Text2Web Pro má relativně přehledné grafické rozhraní, umí však pracovat i v command-line či dávkovém módu. HTML dokument může být formátován podle struktury zdrojového souboru (například listingy, tabulky apod.), což je jednou z hlavních výhod programu, podobně jako možnosti vytváření a konfigurování samostatných profilů pro jednotlivé strukturované soubory respektive typy textů. Po výběru textového souboru ke konverzi určíte typ formátování podle pevně daných parametrů nebo tzv. chytré rozpoznávání, při kterém umí Text2Web sám poznat většinu důležitých formátovacích prvků jako jsou především odrážky apod. Z dalších parametrů nastavovaných v této první sekci Input/Output lze ještě určit případné centrování textu, použití tabulky jako základní struktury konvertované stránky včetně šířky tabulky a jejího zarovnání či centrování.V sekci General si dále vyberete eventuální pozadí pro stránku (většinou bílé, ale může být i libovolné jiné včetně obrázku), kombinaci fontů použitých pro text, jejich velikost, barvu a pár dalších věcí kolem formátování textu. V Extra Code pak můžete ručně zadat libovolný HTML tag či JavaScript nacházející se jinak v hlavičce HTML dokumentu a také hlavičku a patičku pro každý konvertovaný soubor.Sekce Translations je výtečnou pomůckou při převodech nejrůznějších znaků či jejich kombinací v podobě textových řetězců. Standardně tato sekce obsahuje předdefinované řetězce pro konverze speciálních znaků jako jsou uvozovky, apostrof, copyright a další podobné znaky, během konverze ale samozřejmě může program nahrazovat i libovolné jiné řetězce znaků.

Text2Web Pro nabízí zajímavé konverzní a možnosti, které ve spojení s automatickým rozpoznáváním příslušného formátování textu dávají dohromady celkem solidní základ pro konverze textů do HTML formátu. Program ale nedělá nic tak zázračného, pouze poměrně dobře zvládne převést odsazený či jiným způsobem strukturovaný ASCII text, nabízí ale takové funkce, které třeba do Dreamweaveru bez extenze "dostanete" jen velmi těžko a pouze kombinací několika importních a editačních postupů. Protože Text2Web Pro existuje i ve verzi Text2Web, můžete ho až na některá omezení freewarové verze používat zdarma po neomezenou dobu a pokud se vám bude freewarová verze líbit, můžete kdykoliv přejít na komerční verzi Pro.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: