Super Rabbit Magic Set 3.8 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Super Rabbit Magic Set 3.8

18. července 2001, 00.00 | Králík či zajíc pro Windows? Nic z toho, Super Rabbit Magic Set je sada nejrůznějších tweaků v podobě imitace ovládacích panelů.Super Rabbit Magic Set od SuperrSoftu je soubor mnoha desítek nejrůznějších méně či více skrytých nastavení Windows neboli tweaků, stojí 20 USD a zaregistrovat si ho můžete například zde. Program je určen pro Windows 9x/ME/2000 a jeho grafické prostředí se snaží co nejvíc napodobit důvěrně známé ovládací panely sloužící k nastavování a ovlivňování různých funkcí a vlastností Windows. Magic Set ve verzi 3.8 obsahuje celkem 20 těchto vlastních ovládacích panelů, bonusem navíc je pak "RegOpt" sloužící ke skenování, úpravám a práci s registry (jejich zálohování, obnovu zálohy apod.) Windows jako celkem. Jednotlivé skupiny ovládacích panelů Magic Setu představované ikonkami sdružují vždy větší či menší počet nejrůznějších tweaků a nastavení Windows týkajících se daného tématu - je to určitě dobrý nápad, neboť usnadňuje orientaci a používá přitom známé ikonky a symboly přímo z Windows. Na následujících obrázcích je dvanáct z dvaceti skupin tweaků, jejich stručný popis následuje:

AutoRun - sdružuje všechny systémové komponenty a utilitky spouštěné při startu Windows z registrů a adresáře "Po spuštění", můžete přidávat nové, mazat stávající, nebo aplikaci otestovat jejím spuštěním (když si nejste jisti, co název vlastně znamená).
Uninstall - supluje ovládací panel pro odinstalování aplikací, navíc ale s možností odstranit "neodinstalovatelnou" aplikaci přesněji řečeno její název ze seznamu a umí také editovat individuální příkaz pro odstranění dané aplikace.
Input - supluje stejnojmenný ovládací panel Windows pro nastavení klávesnice s možností nastavit si danou klávesnici a ovlivnit spouštění doplňku "Internat".
StartMenu - různé tweaky pro menu Start včetně možnosti změnit ikonky pro jednotlivé skupiny systémových funkcí obsažených ve Start menu.
Boot - základní tweaky týkající se bootování systému.
Network - specializované tweaky týkající se nastavení sítě a protokolu TCP/IP.
IE 4/5 - několik tweaků pro MS Internet Explorer 4.x a 5.x.
Drivers - základní tweaky týkající se pevného disku a mechaniky CD-ROM.
Security - různá nastavení a tweaky ohledně bezpečnosti Windows, zejména při používání více uživateli.
Screen - základní nastavení desktopu Windows, zobrazování zástupců, používání cache pro ikony apod.
System - nastavení informací o systému, uživateli, pracovní skupině atd.
Desktop - detailní nastavení ikon systémových aplikací a adresářů a jejich zobrazování na desktopu Windows.
Clear - mazání některých často používaných či "definovaných" položek v registrech, seznamů naposledy otevřených souborů apod.
Control Panel - umožňuje zapnout či vypnout zobrazování libovolného z dostupných ovládacích panelů Windows včetně případného fyzického smazání CPL souboru.
Hide - umožňuje skrýt libovolný adresář aplikace ve Start menu a libovolný disk.
Menu - slouží k nastavení kontextového menu (vyvolávaného typicky pravým tlačítkem myši).
Password - password hacker (funguje pouze v některých aplikacích a většinou pouze ve Windows 9x) na zjišťování hesel skrytých za znaky "***".
OEM Info - definování OEM informací o daném hardwaru.
Speed - různé tweaky týkající se rychlosti operačního systému a virtuální paměti.
Video - tweaky týkající se videa a všeobecně některých funkcí souvisejících se zobrazováním jako je například podpora MMX, AGP, DirectX, NoSysLock apod.


U některých skupin najdete také volbu respektive tlačítko "Optimize", při jehož aktivaci program provede optimalizaci daných tweaků a nastaví nejvhodnější parametry či vlastnosti pro danou verzi Windows. Je samozřejmě otázka, zda lze automatické optimalizaci věřit, lze tedy vřele doporučit ještě ruční kontrolu výsledku, případně návrat k původnímu stavu volbou "Default". Pomocí "Save" lze všechny provedené změny v dané skupině uložit, "Return" pak vrací zpátky na výběr jednotlivých skupin tweaků.


Stejně jako u jakéhokoliv z tweakovacích programů pro Windows je nutno důrazně dbát na opatrnost při používaní různých skrytých nastavení Windows, hlavní zásadou je raději neměnit to, o čem nevíte nebo si nejste jisti, co daná funkce způsobí. Celkový rozsah tweaků v Super Rabbit Magic Setu je víc než slušný, také ovládání je poměrně přehledné a snadno pochopitelné. Program má ale díky své ceně značnou konkurenci například ve skvělém freewarovém a taktéž univerzálním X-Setupu (momentálně už ve verzi 6.1), rovněž freewarovém TweakUI (přímo od Microsoftu), nebo taktéž ve skvělém WinBoostu (nedávno byla uvedena verze 2.0), záleží tedy jen na vás, který z tweakovacích nástrojů vám bude víc vyhovovat a který tedy budete chtít používat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: