Softwarové novinky 8/2004 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Softwarové novinky 8/2004

sw software

10. srpna 2004, 00.00 | Počasí se umoudřilo a konečně si alespoň pár dní užijeme pravé léto. A i kdyby náhodou pršelo, nevadí, můžete si alespoň v klidu přečíst náš pravidelný přehled novinek z oblasti grafiky a multimédií, které byly buď ohlášeny nebo v lepším případě rovnou uvedeny v průběhu července.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 80 USD
Acme TraceART 3.7 - vektorizační software pro převod bitmapových kreseb, výkresů, technických schémat apod. umí načítat různé bitmapové grafické formáty a produkuje standardní DXF soubory pro CAD/CAM atp. aplikace včetně možnosti exportu ve formátech WMF, EMF, EPS, HPGL, SVG a PDF.
komerční, 87 USD
AKVIS Retoucher 1.4 - další nový retušovací nástroj umí z digitálních a především ze skenovaných fotografií odstraňovat různé drobné prasklinky, větší prachové částice a drobné nečistoty. Program zatím existuje v podobě plug-inu (stand-alone verze bude k dispozici v nejbližší době) pro Adobe Photoshop, Photoshop Elements a další grafické editory, nenabízí však žádné vlastní nástroje pro maskování a výběr.
komerční
Bionatics natFX 1.9 - špičkový plug-in pro 3ds max společnosti Discreet je na světě v nové verzi. natFX slouží ke generování realistických stromů a keřů s využitím 2D a 3D technik. Hybridní modely tvořené pomocí 2D textur a 3D modelů jsou dostatečným kompromisem mezi kvalitou zobrazení a rychlostí renderingu a společnost Bionatics má s podobnými plug-iny dlouholeté zkušenosti.
shareware, 30 USD
CtrlView 2.90 - update prohlížeče a konvertoru 2D a především 3D objektů a scén upravuje kompatibilitu s některými 3D formáty a zvyšuje stabilitu programu.
freeware
Gothic Plugin 1.6 - freewarový plug-in pro Adobe Photoshop a kompatibilní aplikace je určen na výrobu "gotických" efektů s pomocí různých blending módů. Novinkou verze 1.6 je právě podpora nových prolínacích módů pro různé gradientní a barvové efekty.
komerční, 99 USD
Jasc Paint Shop Pro 9b - betaverze vynikajícího shareware grafického editoru pro Windows úspěšně spěje ke své finální deváté verzi, přičemž aktuální betaverzi programu si můžete vyzkoušet zdarma. Mezi již integrované novinky programu patří nové filtry pro úpravy digitálních fotografií (retuše barevné aberace, šumu, úprava podexponovaných/přeexponovaných fotografií apod.), nové kreslící nástroje (Knife/Smear) a styly včetně palety Mixer, vylepšené nástroje Pen a Rectangle, rozšířená sada nástrojů Shape pro kresby vektorových tvarů, nové možnosti při práci s textem, komplexní podpora EXIF metadat v integrovaném image browseru a několik jiných neméně zajímavých novinek.
shareware, 20 USD
MrMesh3D v2.0 - nová verze programu na generování 3D modelů krajin rozšiřuje práci s importními formáty souborů.
komerční, 30  USD
OxygenBag Home 2.4.1 - jeden z mnoha nástrojů na poloautomatické úpravy digitálních fotografií slouží k vylepšení barev a nabízí slektivní filtrování obličejových partií.
komerční, 45 USD
Paint Shop Photo Album 5.0 - novou verzi správce a editoru digitálních fotografií jsme už na Grafice On-line popisovali a máte tedy možnost si přečíst podrobnou recenzi programu.
shareware, 60/140 USD
Panorama Factory 3.3 - nová verze balíku na sestavování panoramatických fotografií přináší především opravy několika chyb vyskytujících se verzi 3.2. Program existuje i v české verzi.
shareware, 44  USD
PhotoPerfect DigiCam AI 1.0.5 - update balíku na poloautomatické úpravy digitálních fotografií z dílny společnosti Binuscan. Program slouží především k úpravám a konverzním barev a nabízí více než 50 variant různých speciálních efektů.
shareware, 40 USD
PhotoPhilia 1.9 - update image browseru, který podporuje něco přes 30 grafických formátů a umí je zobrazovat formou slideshow s více než 180 přechodovými efekty.
komerční, 40 USD
Photolightning 3.3 - nová verze grafického nástroje na práci s digitálními fotografiemi celkově rozšiřuje možnosti programu týkající se tiskových funkcí, tvorbě slideshow apod.
freeware
Project Dogwaffle 1.2 - jeden z nejzajímavějších a cenově nenáročných animačních a grafických editorů je nově dostupný ve verzi 1.2. Update zahrnuje nejrůznější opravy a drobná vylepšení a pro nekomerční použití je zcela zdarma. Komerční verze Project Dogwaffle existuje už ve verzi 2.1 a stojí 67 USD.
freeware
RahmanImager 1.0 - nový grafický editor se specializuje na image processing a úpravy obrázků ve víc než 55 grafických formátech. Program podporuje několik typů rastrování, nabízí spoustu běžných i méně běžných efektů.
freeware
Sqirlz Morph 1.1 - freewarový efektový editor slouží k morfování dvou, tří nebo víc obrázků a fotografií dohromady. Výstup lze ukládat v podobě AVI nebo Flash animace nebo jako sadu bitmapových obrázků.
komerční, 25/50 USD
VicMan Jpeg Enhancer 1.2 - nová verze software na retuše JPEG obrázků a fotografií s vysokým stupněm komprese. Program umí částečně odstranit a vyhladit obrazové artefakty vzniklé vysokou JPEG kompresí, zvýšit kontrast fotografií a zaostřit je. Verze pro komerční organizace stojí 50 USD, pro domácí uživatele je cela poloviční.
komerční, 14 999 USD
Winnov CBOX 2 - profesionální publikační a prezentační systém pro sdílení audio a video prezentací je určen pro velké firmy, televizní společnosti aj. Vytvořené prezentace lze staticky či dynamicky sdílet pomocí různých médií včetně internetu a lokálních zdrojů. Mezi funkce balíku patří například automatické indexování multimediálního obsahu (což je samo o sobě dost komplikovaná záležitost), různé záznamové metody při tvorbě prezentace, snadné publikování výsledku a mimo jiné i přehrávač prezentací optimalizovaný pro různá hardwarová zařízení. Mezi zákazníky společnosti Winnov patří například Cisco, Oracle, NASA, Mercedes Benz, Allstate a Bank of America.
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 495 USD
@Last Software SketchUp 4.0 - čtvrtá stěžejní verze výborného 3D modeleru je konečně na světě. Mimo již dříve ohlášeného nástroje či spíše technologie The Intersector přináší verze 4.0 další zajímavé novinky v podobě Texture Tweakeru, editoru 2D obličejů Face Me a také nové skriptovací rozhraní Ruby.
komerční, 50 USD
ArcSoft PhotoImpression 5 - novou verzi "end-user" balíku pro úpravy digitálních fotografií možná časem najdete přiloženu jako základní výbavu některých digitálních fotoaparátů. Novinky programu zahrnují rozšířenou práci s formátech stránky u tiskových funkcí, tvorbu uživatelských screensaverů, upravené funkce pro ořez, práci s vrstvami a řadu dalších užitečných funkcí.
komerční, 189 USD
Electric Rain Swift 3D v4.0 - již čtvrtou verzi importního/exportního editoru pro Macromedia Flash pro práci s 3D objekty ve Flash animacích dále rozšiřuje editační, modelovací a animační funkce programu. Verze pro Mac OS X bude k dispozici v nejbližší době.
freeware
ImageMagick 6.0.4 - původní Open Source unixový manipulační nástroj a grafický editor v jednom je určen pro základní úpravy obrázků a fotografií v několika nejpopulárnějších grafických formátech.
komerční, 495  USD
iShell 4.0 - již čtvrtá stěžejní verze vynikajícího nástroje na tvorbu multimediálních prezentací umí například vypalovat CD média, chránit celou prezentaci včetně jejího zdrojového kódu a obsahu.
freeware
Palette 2.0 - nová verze kreslícího programu pro děti existuje ve verzi pro Windows a Mac OS, používá nový formát uložených obrázků (není zpětně kompatibilní s Palette 1.x), má upravené grafické rozhraní a umožňuje výběr z pěti velikostí obrázků.
shareware, 59 USD
PhotoLine32 v10.52 - update poměrně levného a přitom kvalitního grafického editoru přináší podporu dvou obrazovek, možnost importu digitálních fotografií ve formátu RAW, upravenou práci s výběrem, efekty u vrstev a pár dalších užitečných drobností.
komerční, 150 USD
Reindeer Graphics Optipix 3.0 - nová verze profesionálního balíku Adobe Photoshop kompatibilních plug-inů přichází ve své již třetí verzi. Stejně jako obě minulé verze balíku se verze 3.0 zaměřuje na úpravy digitálních fotografií a konečně existuje i v podobě volně dostupné demoverze. Novinkami je například interaktivní interpolace pro zvětšování fotografií, plug-iny Refocus a Grain maker a také JPEG Cleaner pro retuše JPEG obrazových artefaktů.
komerční
Rhino 3.0 - špičkový NURBS modeler je oficiálně dostupný ve verzi 3.0. Novinek je značné množství, mezi ty nejzásadnější patří například předělané a do několika jazyků lokalizované grafické rozhraní programu (včetně češtiny!), komplexní podpora OpenGL a vyhlazování, nové varianty Viewport módů, rozšířené možnosti raytracingu a pochopitelně spousta změn v modelových funkcí a skriptovacích funkcích.
komerční, 30 USD
SuperBladePro 1.4 - update známého Adobe Photoshop kompatibilního texturovacího plug-inu společnosti Flaming Pear upravuje některé věci ohledně kompatibility s novými verzemi Mac OS X.
komerční, 179 USD
Tools for Television PRO 1.5.2 - update externího doplňku pro Adobe Photoshop pro tvorbu a úpravy grafiky pro televizní a video produkci přímo v prostředí Photoshopu rozšiřuje kompatibilitu s Photoshopem CS.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 59  USD
Cheetah3D v1.7 - nová verze levného 3D modeleru pro Mac OS X 10.3.3+ přináší nové rozdělení pohledů na 3D objekty, ovládání přes třítlačítkovou myš, nové modelovací funkce a upravené stávající funkce skalpelu, ovládání kamery a také o něco rychlejší raytracer.
komerční, 149 USD
Create 12.1 - komplexní balík pro tvorbu grafiky pro web a jednodušších publikací je opět nabízen v nové verzi. Novinkou je například rozšířené obtékání textů kolem grafických objektů, WYSIWYG HTML výstup, nová kontextová menu pro různé fáze editace a vylepšené Undo.
komerční, 100 USD
MorphAge 2.1 - morfovací editor slouží k morfingu či warpingu obrázků, animací a videa s výstupem v podobě QuickTime videa. MorphAge je klasický morfing editor s možností definování morfovacích křivek a klíčováním bodů u animací a videa.
freeware
Pixen R2v2 - freewarový bitmapový grafický editor pro Mac OS X 10.3+ se nesnaží konkurovat Gimpu, ale jde svou vlastní cestou. Specifické nástroje a manipulační funkce nabízí kreslení různých typů objektů, to vše za nulovou cenu.
freeware
SnapNDrag 1.4 - update screen capture programu na zachytávání okének a celých obrazovek rozšiřuje možnosti grabování o volbu vzhledů Brush Metal a Aqua a přidává možnost vizuálního zobrazení pozice při grabování vybraných částí obrazovky.
freeware
ThumbsUp 4.0 - relativně jednoduchý program na tvorbu náhledů ikon a různých typů grafických dokumentů včetně videoklipů využívá QuickTime a podporuje též PDF dokumenty.
komerční, 119  USD
TwilightBrush 3.5.1 - grafický editor nabízí širokou paletu kreslících brushů, sadu filtrů pro různé speciální efekty a zajímavé funkce pro kreslení fraktálů a maskování pomocí brushe.
komerční, 299 USD
VistaPro Renderer pro Mac OS X - ačkoliv značně letitý, stále poměrně populární program na renderování 3D krajin a jejich animací by měl nýt dostupný i ve verzi pro Mac OS X. Ohlášena byla podpora nových High Rez VPR DEM souborů, integrované konverzní nástroje a především optimalizace pro stávající verze Mac OS X.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: