Softwarové novinky 7/2007: prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 7/2007: prepress

sw software

10. července 2007, 00.00 | Prázdninové období je před námi a pravidelný příděl softwarových novinek z oblasti prepressu zase za námi.
Tak jako prakticky každý měsíc, i červen přinesl řadu zajímavých pluginů, PDF konvertorů, editorů a updatů stávajících aplikací, jejichž souhrnný přehled vám nyní nabízíme.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 27 USD
A-PDF Merger 2.5.4 - update nástroje na spojování jednoho či více PDF souborů do jednoho s podporou drag&drop.
komerční, 50 USD
Advanced Font Viewer 4.00 - nová verze velmi rychlého prohlížeče písem s různými funkcemi pro jejich správu, integrovaným vyhledávačem fontů a možností vytvářet vzorníky písem.
freeware
Aloaha sign 2.3.15 - freewarový program na ověřování PDF/d2d/p7m/xmldsig & PKCS #7 podpisů.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Signator 2.3.15 - update nástroje na podepisování PDF dokumentů s využitím softwarových certifikátů a SmartCards/e-ID Cards.
komerční, 41 USD
Aloaha PDF Suite Light 2.3.15 - zjednodušená verze nástroje na tvorbu PDF dokumentů s podporou 40-bitového a 128-bitového šifrování a možností vkládat do PDF dokumentů digitální podpisy. K dispozici je dále verze Aloaha PDF Suite Enterprise 2.3.15 s dalšími funkcemi pro manipulaci s PDF dokumenty včetně jejich částečné editace, spojování a rozdělování PDF souborů, změnou pořadí jejich stránek apod.
komerční, 700 USD
Aloaha PDF Suite Server 2.3.15 - serverová edice nástroje na tvorbu PDF dokumentů na bázi balíku PDF Suite Pro s různými službami pro sledování adresářů, automatickým odesíláním e-mailů, optimalizací PDF dokumentů aj. Varianta Aloaha PDF Suite Pro 2.3.15 se stále prodává za 39 USD.
komerční, 99 USD
Bar Code 128 v4.0b - update sady fontů, utilit a maker na tvorbu čárových kódů typů Code 128 (A, B, C, & UCC/EAN 128) včetně kontrolních součtů.
shareware, 30 USD
DocSmartz-PDF to Word Converter 3.0.0.4 - update konvertoru PDF dokumentů do editovatelných dokumentů MS Wordu se zachováním původního formátování textů, rozvržení obrázků a dalších vlastností původního PDF dokumentu.
komerční, 59 EUR
eXPert PDF Editor Professional 1.5.1010 - update editoru PDF dokumentů s WYSIWYG prostředím a řadou zajíamvých funkcí je dostupný v jednodušší verzi eXPert PDF Editor Standard 1.5.1010 nabízené za 39 EUR.
freeware
eXPert PDF Reader 1.5.1030 - update freewarové a výrazně rychlejší náhrady za Adobe Acrobat Reader na prohlížení PDF dokumentů.
shareware, 28 USD
FontExplorerL.M. 5.2.1 - update prohlížeče a správce písem s podporou TrueType, OpenType a Adobe Type 1 písem, nově s možností nastavení barvy pozadí a fontu ve vzorníku písem.
komerční, 40 USD
Font Fitting Room Deluxe 2.9.0.3 - update správce písem s funkcemi pro aktivaci a deaktivaci sad písem a vestavěnou mapou znaků.
komerční, 99 USD
Foxit PDF Editor 1.5 Build 2911 - update WYSIWYG editoru PDF dokumentů s funkcemi podobnými Adobe Acrobatu, ale za nesrovnatelně nižší cenu.
komerční, 299 USD
Gnostice PDFtoolkit 1.02 - update programu respektive komponenty pro Borland Delphi a Borland C++Builder pro správu PDF dokumentů včetně podpory šifrování, spojování více PDF souborů do jednoho, používání razítek, sestavování TOC indexů, práce s bookmarky a řadou jiných vlastností PDF dokumentů.
shareware, 9 USD
HPS PixelColor 1.3.0 - nová verze utility pro správu a míchání barev s vestavěným "vzorníkem" webových barev.
komerční, 400 USD
Microsoft Office Professional 2007 v12.0.4518.1014 - update balíku MS Office (je dostupný též prostřednictvím online aktualizace) řeší především různé problémy se zabezpečením jednotlivých aplikací MS Office.
komerční, 40 USD
novaPDF Pro 5.1 build 222 - update virtuálního tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů z libovolného tisknutelného souboru.
komerční, 50 USD
PDFTypewriter 5.6 - nová verze programu na tvorbu PDF dokumentů z libovolné aplikace a s podporou PDF formulářů, šifrování a editací objektů.
shareware, 10 USD
PDF2DOCExpress 1.0.2 - update konvertoru PDF dokumentů do formátu Microsoft Wordu s podporou řady jazyků včetně češtiny a pět předdefinovanými layouty dokumentů.
shareware, 10 USD
Pdf995 v8.2s - nová verze nástroje na tvorbu PDF dokumentů.
komerční, 70 USD
PDF-XChange Pro 3.60119 - update programu na tvorbu PDF dokumentů s možností nastavení jejich komprese a optimalizace.
komerční, 60 USD
PDF Studio 4.5 - nová verze programu pro zpracování a manipulaci s PDF dokumenty - například skenování předloh s automatickou konverzí do PDF souborů, přidáváním textových i hlasových poznámek, razítek, vyplňováním interaktivních PDF formulářů, extrakcí textů, změnou pořadí stránek, konverzí PDF dokumentů do bitmapových grafických formátů aj.
komerční, 1 535 EUR
Pjannto RIP Print & Cut Suite 2.2.0 - balík RIP aplikací pro klasické i velkoformátové tiskárny s podporou drag&drop, ICC profilů a řady manipulačních operací pro tiskový výstup.
shareware, 20 USD
Scan2PDF 1.01 - update programu na konverzi skenovaných dokumentů přímo do formátu PDF.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
Active Page Item Runtime 1.0.42 - update runtime modulu pro skriptové/skriptovací pluginy pro Adobe InDesign řeší mimo různých drobných oprav také urychlení všech klasických a kontextových menu.
komerční
Adobe Digital Editions 1.0 - první finální verze platformy Digital Editions společnosti Adobe je konečně na světě. Jedná se o systém pro získávání, správu a prohlížení elektronických knih, časopisů a dalších druhů elektronických publikací. Příslušný obsah pro Adobe Digital Editions je možné exportovat přímo z nového InDesignu CS3, nativním formátem pro Digital Editions je pochopitelně formát PDF, a to dále včetně podpory XML a formátu Flash. Mimo verzí pro Windows a Macintosh bude Adobe Digital Editions v druhé polovině roku 2007 k dispozici i ve verzi pro Linux.
komerční, 850 USD
Big Faceless Java PDF Library 2.8.1 - nová verze univerzální knihovny na zpracování a tvorbu PDF dokumentů s podporou digitálních podpisů, šifrování, formulářů a kódování Unicode. Update knihovny přináší různé opravy a novinky týkající se například formátování formulářových políček, rozdělování a zvýrazňování textů, vykreslování obrázků a maskou a používáním symbolových OpenType písem.
komerční, 149 EUR
callas pdfCorrect 2.2.093 - update pluginu pro Adobe Acrobat na detekci a opravy různých problémů s PDF dokumenty před jejich tiskovým zpracováním.
komerční, 129 USD
DTP Tools Cross-References 1.0 - nový plugin pro Adobe InDesign CS2/CS3 slouží k tvorbě křížových referencí a přidává tak do InDesignu modulární XML systém známý například z Adobe FrameMakeru.
komerční, 59 USD
DTP Tools Page Control 1.1 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign rozšiřuje možnosti InDesignu v oblasti rozměrů a manipulace s jednotlivými stránkami v dokumentech, nově s tvorbou náhledů stránek respektujících poměry stran dané stránky a automatickým systémem updatů.
komerční
Dynagram DynaStrip 4.6.2 - update profesionálního impozičního balíku pro zpracování PDF souborů s podporou formátu JDF.
komerční, 1 299 USD
EasyCatalogCS 3.0.2 - update pluginu pro Adobe InDesign pro databázové publikování s pomocí ODBC kompatibilní databáze se ideálně hodí například k tvorbě a častým úpravám různých katalogů, brožur s číselnými údaji, ceníků apod.
komerční, 299 USD
Enfocus Instant PDF 4.0 - nová verze pluginu pro Adobe Acrobat zjednodušující tvorbu a editaci PDF dokumentů včetně jejich následné certifikace přímo v Acrobatu.
komerční, 299 USD
Enfocus PitStop Professional 7.2 - nová verze známého profesionálního pluginu pro Adobe Acrobat pro WYSIWYG editaci a především kontrolu PDF dokumentů.
freeware
Enfocus StatusCheck 4.0 - nová verze freewarové utility na ověřování certifikovaných PDF dokumentů funguje jako plugin pro Adobe Acrobat a Acrobat Reader. Program je dodáván s předinstalovanými PDF profily PDF/X-1a, PDF/X Plus a PDF/X-3.
freeware
Extensis Adobe InDesign CS3 Plug-in Suitcase Server - plugin pro serverové řešení správce písem Extensis Suitcase X1 umožňuje automatickou aktivaci sad písem pro Adobe InDesign CS3.
komerční, 499 USD
FontLab BitFonter 3.0 - nová verze unikátního editoru bitmapových fontů s podporou nejpoužívanějších formátů písem pro Mac OS a Windows a také s podporou písem formátu HP Soft Font a písem pro Palm. Novinkou je kompletně přepracované grafické rozhraní editoru podle vzoru Adobe Photoshopu a několik jiných vylepšení.
komerční, 649 USD
FontLab Studio 5.0.3 - update známého profesionálního editoru vektorových písem s podporou TrueType, OpenType a Adobe Type 1 fontů.
freeware
Lightning Brain Color2Gray 1.0.8 - update freewarového skriptového pluginu pro Adobe InDesign pro rendering barevných obrázků do stupňů šedi bez změny původních barvových informací v daném obrázku či fotografii. Novinkou je mimo podpory InDesignu CS3 také rychlejší práce s menu a opravené problémy s ořezovými cestami.
freeware
Lightning Brain Text Exporter 1.0.2 - update freewarového skriptového pluginu pro Adobe InDesign na export článků dokumentů InDesignu do jednoho výsledného souboru s podporou formátů RTF a InDesign Tagged Text. Novinkou je podpora InDesignu CS3.
freeware
Lightning Brain TextStitch 1.0.3 - update skriptového pluginu pro Adobe InDesign usnadňujícího spojování textových rámců.
komerční, od 50 USD
MathMagic Pro 3.52 - update pluginu pro Adobe InDesign pro WYSIWYG editaci rovnic a nejrůznějších matematických výrazů řeší především různé opravy chyb.
komerční, 750 USD
MultiAd Creator Professional 8.0.1b44 - update profesionálního layout editoru na tvorbu různých druhů publikací včetně databázového publikování katalogů, brožur a různých ceníků.
freeware
OpenOffice.org 2.2.1 - update známého freewarového konkurenta Microsoft Office a jiných kancelářských balíků s několika desítkami lokalizací včetně češtiny a podporou Windows, Mac OS X, Linuxu a platformy Solaris.
komerční, 47 USD
pdf-FormServer 5.0 - nová verze editoru na vyplňování a ukládání (FDF a XFDF) PDF formulářů.
komerční, 60 USD
pdf-Office 6.0 - nová stěžejní verze WYSIWYG editoru na tvorbu a vyplňování PDF formulářů, nově s vylepšeným usazováním grafických objektů, upravenými klávesovými zkratkami, podporou drag&drop a mnoha dalšími vylepšeními.
komerční, 89 USD
Recosoft PDF2Office Professional v4.0 - nová verze konverzního programu na převod PDF dokumentů do formátu Microsoft Office se zachováním původního rozvržení textů a grafiky v PDF dokumentu. Novinkou je mimo podpory Windows Vista a integrace s MS Office 2007 také PDF2Office Desktop Server pro automatizovanou konverzi dokumentů, nástroj PDF Reconstruction 4.0, konverze PDF souborů do podoby webové stránky a nové možnosti programu ohledně práce s fonty.
komerční, 40 USD
SilverFast HDR 6.5.r6 - nová verze známého programu pro skenování a především zpracování až 48-bitových grafických dat a RAW fotografií.
komerční, 299 USD
SoftCare K4 V5.8 - finální verze 5.8 editačního a publikačního systému K4 přidává podporu Adobe InDesignu CS3 a současně podporuje volitelný exportní modul K4 XML Exporter.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 120 USD
Badia BigPicture 3.01 - update extenze pro QuarkXPress pro správu odkazů a informací o obrázcích a fotografiích vložených v dokumentech Quarku.
komerční, 100 USD
Badia Exportools 1.1 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign umožňujícího ukládat jednotlivé stránky dokumentů InDesignu v různých formátech včetně formátů EPS, PDF, RTF, JPEG či v podobě čistého textu. Novinkou jsou doplňkové volby při ukládání textových formátů.
komerční
BeLight Business Card Composer 4.3 - nová verze poměrně komfortního WYSIWYG editoru vizitek, jmenovek atp. přidává podporu usazování textu na křivku s možností transformovat dokument do vektorového formátu, konverzi textových objektů do obrázku přes kontextové menu (pro účely aplikace různých efektů), ořez obrázků přímo v dokumentu, volbu pro usazení prvního vybraného objektu, další změny se týkají grafického rozhraní aplikace, ovládacích tlačítek a klávesových zkratek.
komerční, 50 USD
BeLight Swift Publisher 2.1.2 - update layout editoru na tvorbu různých "prefabrikovaných" publikací na bázi šablon opravuje některé vady u grafického rozhraní aplikace, usazování textových a grafických objektů s lupou, konverzí textů na křivky a mimo jiné i stabilitou programu při tisku.
komerční, 1 695 USD
FontAgent Pro Server 2.0 - nová verze profesionálního správce písem ve variantě server nabízí mimo jiné též nástroje pro diagnostiku a opravy instalací písem, novou architekturu pro počítače Macintosh s procesory Intel, rychlejší a efektivnější update knihoven písem a vylepšenou administraci s novými bezpečnostními prvky.
komerční, 17 USD
FontCard 1.5 - nová verze menu s náhledy písem pro Carbon a Cocoa aplikace, nově s podporou aplikací Extensis Suitcase Fusion 12.x, LinoType Font Explorer X a standardního Cocoa panelu pro písma.
komerční, 40 USD
FontMatch 1.7 - nová verze zajímavé utility pro vyhledávání písem podle naskenovaných vzorů znaků přináší Universal Binary verzi, nové okno s náhledem textu, nové lokalizace a módy Symbol prohledávající každý znak v každém fontu.
komerční, 129 EUR
iCalamus 1.09 - update poměrně komfortního a přitom levného DTP programu vyvíjeného pro Mac OS X s řadou originálních funkcí jako je například integrovaný softwarový RIP, precizní prácí s objekty a vlastním rozhraním pluginů.
komerční, 199 USD
Markzware ID2Q7 - update konvertoru InDesign dokumentů do formátu QuarkXPressu 7 (v podobě extenze pro QuarkXPress) je konečně k dispozici i v Universal Binary formátu pro Macintoshe s procesory Intel, přičemž verze pro tyto procesory je znatelně rychlejší.
betaverze
Microsoft Office Open XML Converter 0.1.1 - update betaverze konvertoru XML dokumentů MS Office 2004 a Office X pro podporuje dokumenty ".docx" a ".docm", které převádí do standardního formátu RTF. Update opravuje řadu chyb týkajících se grafických objektů a jejich rozvržení v dokumentech, podpoře kódování Unicode, barevných výplní, stínování tabulek, nahrazování písem aj.
freeware
NeoOffice 2.1 patch 7 - update aktuálního Mac OS X portu OpenOffice.org bez nutnosti používat "neohrabaný" systém X11.
betaverze
Nisus Writer Pro public beta 2 - druhá veřejná betaverze solidního vícejazyčného textového editoru s dobrými exportními možnostmi a podporu maker.
shareware, 42 USD
PDFClerk 2.7.1 - update nástroje na manipulaci s PDF dokumenty včetně změny pořadí stránek v PDF souborech, mazání vybraných stránek a impozičních funkcí.
freeware
PDFFastWeb 2.2 - nová verze utility pro "linearizaci" PDF dokumentů pro jejich rychlejší prohlížení na webu je k dispozici jako freeware.
freeware
PDFInfo 2.2 - nová verze nástroje na změnu informací v PDF dokumentech (autor, nadpis, klíčová slova apod.) je nyní rovněž k dispozici jako freeware.
shareware, 95 USD
PDFpenPro 3.2 - nová verze programu na tvorbu, vyplňování a ukládání PDF formulářů s vylepšeným zpracováním skenovaných předloh dokumentů.
komerční, 299 EUR
PersonalProof 2.0.2 Build 56 - update programu na kontrolu a tisk PDF/X dokumentů v rámci předtiskové přípravy.
komerční, 10 GBP
MatrixPage2Pict 1.2.1 - update extenze pro QuarkXPress na tvorbu náhledů dokumentů QuarkXPressu, například pro účely správy dokumentů v Extensis Portfolio či jiných asset manažerech.
komerční, 60 USD
The Print Shop 2.0.5 - update programu na tvorbu a tisk různých štítků, pohlednic, plakátů, kalendářů apod. dodávaný na dvou CD včetně několika tisíc klipartů, obrázků, fotografií, písem a integrací s aplikacemi balíku Apple iLife.
komerční, 75 USD
Zevrix BatchOutput 2.4 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign na dávkový tisk a export PDF a postscriptových souborů (s využitím PDF předvoleb) pro více dokumentů InDesignu současně.
komerční, 70 USD
Zevrix InPreflight 2 - finální druhá stěžejní verze pluginu pro Adobe InDesign pro kontrolu dokumentů InDesignu před tiskem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: