Softwarové novinky 7/2007: grafika a multimédia - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Softwarové novinky 7/2007: grafika a multimédia

sw software

11. července 2007, 00.00 | V souhrnném přehledu softwarových novinek z oblasti grafiky a multimédií najdete několik zajímavých Adobe Photoshop kompatibilních pluginů, různé konvertory, prohlížeče a manažery fotografií, grafické editory a řadu jiných grafických či efektových programů nebo jejich doplňků.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 27/54 USD
Able Batch Converter 2.5 - nová verze dávkového konvertoru více než devadesáti grafických souborů s integrovaným průvodcem konverzního procesu a licencemi pro nekomerční a komerční používání.
komerční, 160 USD
ABViewer 6.2.0.60 - prohlížeč, editor a konvertor mnoha bitmapových, ale především vektorových grafických formátů se specializací na 2D/3D CAD formáty typu DWG, DXF, HPGL, CGM, SVG apod. s tiskovými funkcemi.
komerční, 35 USD
ColorCache 4 - nová verze programu pro manipulaci s barvami a paletami barev má HTML náhledové okno, vylepšený toolbar a víceprvkové vkládání barev s oddělenými RGB komponenty.
komerční, 50 USD
DVDFab Platinum 3.1.4 - update kvalitního nástroje na grabování a zálohování obsahu DVD, nově se zrychleným otevřením DVD, novými lokalizačními soubory a několika opravami drobných chyb.
komerční, 60 USD
DWG to Image Converter MX 4.0 - konvertor DWG, DXF a DWF vektorových souborů do běžných bitmapových formátů.
komerční, 60 USD
DWG to SVG Converter MX 4.0 - konvertor vektorových DWG, DXF a DWF souborů do formátu SVG.
komerční, 60 USD
DWG to WMF Converter MX 4.0 - konvertor vektorových DWG, DXF a DWF souborů do formátu WMF.
komerční, 45 USD
Elecard Mobile Converter 2.5.105 b61201 - konvertor videa pro mobilní zařízení typu iPod, PSP a různé mobilní telefony a kapesní počítače s podporou PSP MPEG-4/AAC, Sony PSP AVC/AAC, Apple iPod MPEG-4/AAC, Apple iPod AVC/AAC, 3GPP MPEG-4/AMR, 3GPP H.263/AMR profilů a dále MPEG-2 DVD a SVCD profilů.
komerční, 30 USD
Elecard MPEG Player 4.5.181 b70528 - update přehrávače MPEG-2, MPEG-4 a AVC/H.264 videa s vlastním nastavením zvukových stop a podporou transport streamů DVB-S zařízení.
komerční, 50 USD
Flex GIF Animator 7.23 - update GIF animátoru se specializací na tvorbu 3D efektů pro web a exportem animací i v EXE a Flash formátech.
freeware
Google Picasa 2.7.0.36.60 - update známého a poměrně kvalitního freewarového správce digitálních fotografií s běžnými editačními a publikačními funkcemi.
shareware, 30 USD
Graphics Converter Pro 7.90.70618 - update konvertoru více než 200 grafických formátů s něco přes 50 efektovými filtry.
freeware
High Quality Photo Resizer 4.0 - freewarový program na dávkové změny rozlišení obrázků a fotografií v různých grafických formátech s výstupem do formátů BMP, JPEG, TARGA a TIFF.
komerční, 60 USD
IconCool Studio Pro 5.20 Build 70626 - update komfortního editoru ikon a kurzorů (s řadou doplňkových funkcí), umí spolupracovat s Adobe Photoshop kompatibilním pluginem, v editoru navíc můžete vytvářet GIF animace.
komerční, 60 USD
IconUtils 4.17 - update komplexního řešení pro správu a tvorbu ikon a kurzorů s různými efekty a konvertorem mnoha grafických formátů do formátu ICO.
komerční, po 50 USD
Image Trends PearlyWhites, ShineOff - dva nové pluginy má ve své nabídce společnost Image Trends. Jedná se plně automatizované doplňky pro Adobe Photoshop, které můžete používat v rámci akcí či samostatně k úpravám digitálních fotografií. Plugin PearlyWhites umí zvýraznit bílou barvu zubů, respektive vybělit zuby u portrétových fotografií, ShineOff pak slouží k odstranění odlesků bleskových či jiných nevhodných světel rovněž u portrétových fotografií. Podrobnější informace o obou doplňcích najdete v samostatném článku na serveru Grafika On-line.
freeware
K-lite Codec Pack Corporate 3.2.5 - update balíku VFW/ACM kodeků, DirectShow kompatibilních filtrů a nástrojů pro enkódování a konverzi videa jako obvykle přidává nové verze stávajících kodeků a nástroje na tweakování vlastností kodeků.
shareware, 25 USD
Microangelo On Display 6.10.0007 - update systémového programu na uživatelské nastavení ikon a kurzorů pro desktop.
shareware, 29 USD
MorphBuster 8.2.2 - update warpingového a morfingového editoru s podporou AVI a GIF animací, Flash videa a různých bitmapových grafických formátů.
komerční, 60 USD
Movavi VideoSuite 4.4.2 - sada šesti nástrojů pro editaci, zpracování, grabování a konverzi videa s podporou všech běžných video formátů.
shareware, od 30 USD
Neat Image 5.8 - nová verze známého a výkonného programu a současně Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na redukci a potlačování šumu v digitálních fotografiích. Novinkou je podpora Photoshopu CS3 včetně jeho funkce Smart Filters, dále podpora CorelDRAW X3 a CorelDRAW 12, vylepšená manipulace s TIFF soubory s alfakanálem a několik jiných inovací.
shareware, 26 USD
Photo Collage 1.50 - nová verze programu na tvorbu grafických koláží na bázi šablon.
freeware
Pixia 4.1j - nová verze svým způsobem unikátního freewarového bitmapového grafického a retušovacího editoru s podporou vrstev, masek, efektových štětců a uživatelsky přívětivým grafickým rozhraním.
komerční, 129 USD
Polygon Cruncher 7.51 - nová verze editoru 3D objektů se specializací na redukci počtu polygonů, integrovaným prohlížečem objektů a podporou Lightwave Modeleru, 3DS Max a dalších profesionálních modelerů/animačních systémů.
komerční, 80 USD
RasterVect 12.3 - nová verze vektor traceru na převod skenovaných bitmapových výkresů do vektorové podoby (v různých formátech včetně DXF, WMF, EPS a AI) pro CAD/CAM aplikace.
betaverze
RealPlayer Basic 11.0 Beta - betaverze známého přehrávače videa (s QuickTime se jedná o největší konkurenty Windows Media Playeru) s řadou doplňkových funkcí.
komerční, 25 až 99 USD
ReaSoft ReaConverter 5.0 - již pátá stěžejní verze profesionálního konvertoru několika set grafických formátů je k dispozici ve třech variantách s odstupňovanou cenou i možnostmi. Nejvýkonnější verze přidává například podporu vybraných Adobe Photoshop kompatibilních pluginů, umí se integrovat do kontextového menu Windows Exploreru, má různé efektové funkce a podporuje přes 400 grafických formátů včetně některých důležitých vektorových formátů. Další informace o konvertoru najdete v samostatném článku na serveru Grafika On-line.
shareware, 35 USD
RGBmachine - photo editor 3.3 - nová verze editoru fotografií s běžnými funkcemi pro ořez, změnu velikosti snímků, korekce barev a retuše červených očí.
komerční, 35 USD
Sothink Glanda 4.2.70608 - update editoru Flash animací, nově s podporou GIF obrázků, drag&drop objektů do časové osy a více tvary a pozadími pro různá Flash grafická alba a navigační prvky.
shareware, 45 USD
Sothink Video Encoder pro Adobe Flash 2.2 Build 70406 - nová verze konvertoru videa do formátu Flash nabízí nastavitelnou barvu skinu přehrávače a má dva nové skiny – Metal a Modern.
shareware, 29 USD
Super Video Joiner 4.7 - nová verze editoru na spojování video souborů s podporou formátů AVI/DivX, MPEG-1/2, VOB, DAT, WMV a ASF.
shareware, 25 USD
Touchpoint Gallery 1.0.0 - zajímavý shareware prohlížeč, umožňující prohlížet digitální fotografie v podobě 3D grafického alba ve formě virtuální obrazové galerie, umí využívat lokální fotografie i online snímky internetových serverů pro sdílení fotografií.
komerční, 150 USD
TwistedBrush 13.41 - update kreativního bitmapového grafického editoru se systémem malířských, efektových a retušovacích štětců.
komerční, 100 USD
Videocharge Full 3.9.0.03 - nová verze univerzálního konvertoru videa s funkcemi pro spojování a rozdělování videoklipů a integrovaným FTP klientem.
freeware
VirtualDub 1.7.2 - nová verze známého freewarového editoru či spíše postprocesoru videa používaného především pro jednoduché sestříhání a konverzi AVI videa.
freeware
VSO Image Resizer 1.1.16 - editor se specializací na redukci velikosti obrázků a fotografií s řadou doplňkových funkcí, včetně podpory RAW snímků, tvorby pozadí plochy Windows, přidávání vodoznaků a integrací do kontextového menu Windows Exploreru.
komerční, 299 USD
WildPresenter Pro 3.3 - nová verze profesionálního multimediálního prezentačního programu s podporou MS PowerPoint souborů, Flash videa, možností vytvářet interaktivní kvízy, pracovat se zvukovými poznámkami, grafy, animacemi a jinými grafickými a zvukovými objekty.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

update
Adobe Bridge CS3 v2.1 - update asset manageru rozšiřuje práci s klíčovými slovy, video soubory, má lepší scrolling obsahu oken a různá jiná drobná vylepšení týkající se grafického rozhraní aplikace.
update
Adobe Illustrator CS3 v13.0.1 - update profesionálního 2D vektorového grafického editoru opravuje zjištěné chyby, včetně funkcí LiveColor, importu PSD souborů, tiskových funkcí, grafických stylů, správy barev, průhlednosti a Live efektů.
komerční, 299 USD
Adobe Photoshop Lightroom 1.1 - nová verze profesionálního editoru digitálních RAW fotografií v různých RAW formátech přidává podporu Windows Vista a rozšiřuje podporu RAW snímků, včetně lepší redukce šumu a následného ostření.
update
Adobe Version Cue CS3 v3.0.1 - update programu pro správu verzí souborů opravuje chyby ve spolupráci Bridge a Version Cue včetně integrace Version Cue s ostatními programy rodiny Creative Suite 3.
komerční, 97 USD
AKVIS Coloriage 4.5 - nová verze editoru a současně Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na pohodlnou kolorizaci černobílých fotografií.
komerční, 49 USD
AKVIS Noise Buster 4.0 - nová verze editoru a současně pluginu pro Adobe Photoshop na redukci barevného i monochromatického šumu v digitálních fotografiích.
komerční, 15 USD
Andrew's Vector Plug-ins Volume 25: GXRain 25.0.0 - sada pluginů pro Adobe Illustrator na tvorbu speciálních objektů a různých abstraktních obrazců.
komerční, 15 USD
Andrew's Vector Plugins 24 GXLatticeConnect 1.0 - další nová sada pluginů pro Adobe Illustrator na tvorbu různých mřížkových a jiných vektorových útvarů.
komerční
Animo 6.0 - nová verze 2D/3D animátoru se specializací na komiksové příběhy a skeče.
freeware
Apple Safari 3.0b - webový prohlížeč známý z počítačů Macintosh se poměrně nečekaně objevil i ve verzi pro Windows a podle prvních ohlasů je to u verze pro Windows vcelku slušná tragédie.
komerční, 295 USD
CatDV Pro X 6.0 - nová verze profesionálního katalogizačního systému pro zpracování videa s neomezenými možnostmi ohledně informačních metadat. Novinkou je pohled Filmstrip formou náhledu videa, nový je i navigátor se stromovou strukturou, předělaný panel s vlastnostmi daného klipu, podpora drag&drop mezi CatDV a Final Cut Pro a podpora HD rozlišení klipů.
komerční, 299 USD
Digital Anarchy ToonIt! - nová sada efektových filtrů pro Adobe After Effects, Apple Final Cut Pro a Adobe Premiere Pro na speciální komiksové/"cartoon" efekty s vybranými styly a bez limitu v rozlišení videa.
freeware
GIMP 2.3.18 - nová verze známého open source bitmapového grafického editoru s trochu svérázným ovládáním a vlastním systémem pluginů.
komerční, 130 USD
HVC Color Composer Standard 1.4.2 - update pluginu pro Adobe Photoshop na práci s HVC barvovou paletou přidává nový typ kurzoru pro práci se vzorky barev a podporuje Photoshop CS3.
freeware
JetPhoto Studio 3.6.2 - update freewarového manažeru digitálních fotografií s podporou EXIF GPS metadat a vizualizací zeměpisné pozice pořízeného snímku na online mapě. Program existuje ještě v rozšířené komerční verzi.
komerční, 250 USD
LightZone 3.0.6 - update profesionálního editoru na zpracování digitálních fotografií (zejména RAW snímků) s některými unikátními editačními funkcemi.
komerční, 695 USD
MAXON CINEMA 4D 10.111 - update známého profesionálního modeleru/animačního a vizualizačního systému s řadou oprav a vylepšení, včetně podpory tabletů v 64-bitových verzích Windows XP, s opravenými chybami překreslování obrazu aj.
komerční
Nikon Capture NX 1.1 - nová verze "firemního" profesionálního editoru digitálních fotografií společnosti Nikon s unikátní korekční technologií U Point a několika desítkami nástrojů na korekce barev, úpravy ploch snímků, kompenzace expozice aj., je určený především pro import a zpracování RAW snímků.
komerční, 250 USD
Poser 7.0.2.127 - update 3D animátoru lidských postav pro další zpracování v animačních projektech.
komerční, 149 USD
SheerVideo Pro 2.6.4.13 - update bezeztrátového QuickTime kodeku na profesionální použití pro SD i HD projekty.
komerční, 995 USD
VectorWorks 12.5.2 - update profesionálního 2D a 3D CAD systému opravuje chyby pro Windows Vista a rozšiřuje exportní možnosti u PDF souborů.
freeware
VLC media player 0.8.6c - update unikátního open source přehrávače videa s podporou řady video formátů, podporou streamovaných rádií a inetových televizních zdrojů a komplexní podporou transport streamů.
freeware/komerční, 26 EUR
XnView 1.91.1 - update známého freewarového prohlížeče a manažeru obrázků a fotografií s řadou manipulačních, efektových, konverzních a exportních funkcí, integrovaným prohlížečem EXIF a IPTC metadat, generátorem HTML alb a dalšími užitečnými funkcemi. Pro komerční použití stojí program 26 EUR.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

betaverze
Aperture to Picasa Web Albums 1.0 - plugin pro Apple Aperture na export fotografií pro webovou službu Google Picasa Web Album.
komerční, 1 299 USD
Apple Final Cut Pro 6.0.1 - update profesionálního video editoru a kompozičního systémů vylepšuje stabilitu aplikace, přidává podporu AVCHD videa a rozšiřuje podporu šablon.
komerční, 80 USD
BeLight Live Interior 3D 1.1 - zajímavý 3D editor interiérů budov a místností s rozsáhlou knihovnou objektů, šablonami interiérů a běžnými editačními funkcemi.
freeware
crop 3.0.0 - plugin pro Apple iMovie na ořez videoklipů, nově v Universal Binary formátu.
komerční, 20 USD
deDigitalEffects #3 v1.2.0 - nová verze sady 80 speciální efektů pro Apple iMovie s opravenými poměry stran u některých efektů a novým rozbalovacím menu.
komerční, 40 USD
deDigitalEffects#1 FCP 1.3.0 - nová verze sady 90 efektů pro Final Cut Pro s náhledem efektů v reálném čase.
shareware, 10 USD
EasyWMA 2.7.5 - update konvertoru ASF, WMA, WMV a OGG souborů do formátů AIFF, MP3, M4A a WAV s integrací s Apple iTunes a podporou ID3 tagů.
komerční, 20 EUR
FastCut 3.0b4 - real-time video editor s akcelerací pomocí GPU grafické karty, 3D přechodovými efekty, podporou masek, klíčováním, CoreImage efekty a podporou HD videa.
komerční, 35 USD
fxStabilizer 1.3.5 - update pluginu pro Apple iMovie na eliminaci roztřesených pohybů videokamery, včetně rotací a zoomování.
komerční, 129 USD
Cheetah3D 4.2 - nová verze 3D modeleru s animačními a renderovacími funkcemi.
komerční, 50 USD
Morpheus Photo Animation Suite 3.0 - nová verze sady editorů pro morfing, warping a tvorbu slideshow s různými efekty.
freeware
Perian 1.0 - freewarový QuickTime plugin pro přehrávání různých video formátů, včetně Divx, XviD, FLV, AVI, MS-MPEG4 v1, MS-MPEG4 v2, MS-MPEG4 v3, DivX 3.11 alpha, 3ivX, Sorenson H.263, Flash Screen Video, Truemotion VP6 aj.
freeware
Raw Photo Processor 3.6.0 - nová verze RAW konvertoru na import a konverzi RAW fotografií s podporou řady RAW subformátů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: