Softwarové novinky 18 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 18

6. srpna 2003, 00.00 | Úmorná evropská letní vedra naštěstí neměla na celosvětové úsilí programátorů žádný vliv a tak se můžete v klidu seznámit s přehledem zajímavých softwarových novinek uvedených či ohlášených v průběhu července.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 50 USD
3D Flash Animator 4.0 - v pořadí už čtvrtá verze animačního programu na tvorbu Flash animací přidává několik nových editačních funkcí a upravuje podporu skriptů, rychlost programu je ale (hlavně vzhledem k jeho poměrně netradičnímu grafickému rozhraní) stále poměrně nízká.
komerční, 599 USD
Discreet Cleaner XL Service Pack 1 - první "opravný balíček" pro multimediální autorizační nástroj pro konverze a encoding videa je na světě. Změny se týkají především podpory Windows Media 9 a MPEG výstupu, mezi další podporované formáty patří například QuickTime 6, MPEG-2, MPEG-4, RealVideo a Kinoma pro Palm OS. Pro stávající uživatele programu je update samozřejmě zdarma.
komerční, 70 USD
Image Broadway 4.5 - low-end grafický editor se hodí jak pro základní editaci klasických ilustrací, tak i pro úpravy digitálních fotografií. Novinkou je například red-eye redukce s možností úpravy barvy, podpora kolečka myši pro zoomování grafické předlohy, jednodušší ukládání průhlednosti, mazání alfa kanálů a vylepšená práce s pravítky.
shareware, 60 USD
It'sMe 2.05 - nová verze grafického nástroje na tvorbu statických či animovaných 3D postav (především jejich obličejů) z fotografických předloh dále rozšiřuje většinu z existujících funkcí programu.
shareware, 22 USD
Konvertor 3.28 - update poměrně známého konvertoru několika set grafických a dalších multimediálních formátů souborů opravuje chyby v MPEG-GIF a FLI/FLIC-MPEG konverzích, zvyšuje kompatibilitu několika vektorových formátů, má upravený náhledový systém, umí extrahovat data z DRX a PPW souborů a přidává podporu souborů ve formátech DAT, DDS, LIT, MDP a YBM.
shareware, 30 USD
Neat Image 2.2 - nová verze programu na filtrování a částečné odstranění zrnitosti a šumu u digitálních a skenovaných fotografiích přináší především upravené manipulační funkce.
komerční, 17 USD
NoiseFixer 1.0 - nový plugin pro Adobe Photoshop slouží k redukci šumu a zrnitosti v obrázcích a fotografiích s pokud možno co největším zachováním jejich původní ostrosti.
shareware, 99 USD
Photomatix Pro 1.2 - nová verze poloprofesionální aplikace na tvorbu HDR (High Dynamic Range) obrazů přidává možnost dávkového zpracování fotografií, nové porovnávací metody s možností upravit vyvážení expozice a histogram.
shareware, 40 USD
PhotoMeister Professional 2.21 - update univerzálního manageru digitálních fotografií s integrovanými funkcemi pro jejich editaci a publikování nabízí tvorbu fotografických alb pro Pocket PC a (zahraniční) on-line služby pro posílání fotek do fotosběrny.
shareware, 50 USD
Pixarra Sketchbook 1.0 - nový kreslící program imitující nativní kreslící nástroje a techniky (křída, uhel, olej, akrylátové barvy, pastelky, tužka, pero apod.) je určen méně náročným grafikům a raději od něj nečekejte žádné zázraky.
shareware, 80 USD
RasterVect 7.4 - update vynikajícího vektortraceru na konverzi bitmapových předloh do vektorové podoby (především skenovaných technických výkresů) opět rozšiřuje možnosti práce s 2D vektorovými formáty a nabízí několik nových či vylepšených editačních funkcí při zpracování bitmapových skenů.
shareware, 40 USD
SnagIt 6.3 - novinkou ve špičkovém screen capture balíku jsou nové image processingové efekty, vylepšená práce s poznámkami, plugin pro MS Excel a podpora 16 nových formátů souborů.
shareware, 50 USD
Video Edit Magic 2.7 - low-end videoeditor nabízí práci přes drag&drop, přechodové efekty, hudbu na pozadí, mód pro titulkování a především podporu formátů AVI, WMV, ASF, MPEG a několika bitmapových grafických formátů.
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, od 350 USD
ACD Canvas 9 - od dubnové akvizice firmy Deneba společností ACD Systems se v oblasti profesionálních grafických aplikací příliš nezměnilo. Devátý dech nabral grafický a publikační balík Canvas až v červenci, kdy byla uvedena upravená verze programu pro Mac OS X a Windows. Technické výkresy kombinované s bitmapovými obrázky a fotografiemi, vektorové ilustrace a bitmapový grafický editor, to vše najdete v deváté verzi Canvas. Mezi novinky patří především podpora 16-bitových barvových kanálů (+ 32-bitových ve verzi Scientific), import a export 8 a 16-bitových TIFFů, inovované image processingové filtry, zjednodušené funkce pro ořez a změnu velikosti grafické předlohy, Levels image filtr u kapátka, výrazně navýšené možnosti editace vektorových ilustrací dané maximálním počtem objektů, čar a křivek v dokumentu, nový Smart Toolbox a "záložkové" grafické rozhraní, nová paleta vlastností/stylů, podpora formátů EPS, PDF, SVG, vylepšený import formátů DXF, DWG a CGM a spousta dalších vylepšení. Boxovaná verze balíku Canvas 9 stojí 400 USD, Scientific verze jsou k dostání za 550 a 600 USD.
komerční, od 699 USD
Adobe After Effects 6.0 - koncem srpna by měl být k dispozici postprodukční balík After Effects 6.0 ve verzích pro Mac OS X a Windows. Změn a úprav je v šesté verzi programu poměrně hodně, z těch nejvýznamnějších uvedu například podporu OpenGL akcelerace, nové efekty (Liquify, Scribble, Dust & Scratches a Warp), vylepšené možnosti psaní textů včetně stejného textového engine jako má Photoshop 7 včetně shodné nástrojové paletky a animací textu po jednom písmenu, nové kreslící nástroje (opět velmi podobné nástrojům v Adobe Photoshopu), nebo třeba vylepšené maskování a tiskový výstup. Adobe After Effects 6.0 bude k dostání ve verzích Standard a Professional, která bude stát 999 USD a bude obsahovat ještě nový motion tracker Digital Anarchy's 3D Assistants Lite a klíčovací nástroj Keylight od Computer Film Company.
komerční, 50 USD
AV Bros. Puzzle Pro 2.0 - nová verze Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na výrobu několik typů "skládaček" nově podporuje také Mac OS X a má nové grafické rozhraní.
komerční, 399 USD
Eovia Carrara Studio 3 - třetí verze specializovaného 3D modeleru a animačního programu v jednom byla ohlášena na září ve verzích pro Mac OS 9, Mac OS X a Windows. Carrara Studio 3 bude obsahovat dva nové renderovací enginy Eovia Impression (pro renderování "kreslených" animací) a Eovia Photon Reality 2.0 podporující HDR obrazy. Nový bude i nástroj Dynamic Extusion pro práci se základními i komplexními objekty, UV editor pro manipulaci s texturami a stínováním, a modul Shading Domain pro texturování složitějších 3D modelů.
komerční, 200 USD
Extensis Portfolio 6.0.3 - update klient/server řešení pro archivaci, prohlížení, komplexní management a distribuci libovolného množství obrázků, fotografií a ilustrací v mnoha grafických formátech obsahuje Portfolio Pro Photo Raw filtr pro zobrazení náhledů, preview a import RAW fotografií pořízených na digitálních fotoaparátech Nikon, Olympus, Kodak, Canon a Fuji.
komerční, 49 USD
FocusFixer 1.1 - nová verze Photoshop 7.x+ kompatibilního pluginu pro práci s ohniskovou vzdáleností/rozostřením nabízí vyšší rychlost i kvalitu výsledných výpočtů, lepší správu paměti a slider pro nastavení prahové úrovně.
komerční, 25 USD
Human Software SpiroMaker 1.5 - nová verze Adobe Photoshop kompatibilního pluginu pro tvorbu spirometrických efektů, rozšiřuje podporu Mac OS X, přidává několik nových předvoleb a umí pracovat s cestami, výběrem a PSD vrstvami.
komerční, 40 USD
Human Software PhotoFixLens 1.4 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop na korekce zkreslení objektivu klasických či digitálních fotoaparátů je dostupná pro Mac OS 9, Mac OS X a Windows a nově podporuje i 16-bitové barvové kanály.
komerční, 80/100 USD
iCorrect EditLab 4.0 - nová verze programu na barvové korekce je k dispozici ve formě Adobe Photoshop kompatibilního pluginu i stand-alone aplikace a dle svých autorů nabízí úpravy barev u obrázků a fotografií jednoduchou vizuální formou s částečnou automatizací práce.
shareware
Image Info Toolkit 1.1 - nová verze programu pro editaci IPTC metadat bez nutnosti rekomprese JPEG a TIFF souborů nabízí nový image browser a rozšířenou podporu Adobe Photoshopu 7.
komerční, od 995 USD
Kaydara MotionBuilder 5 - profesionální balík na tvorbu 3D animací bude k dostání v průběhu srpna ve verzích pro Mac OS X a Windows. High-end verze balíku s přídavkem Professional bude stát 3 495 USD, standardní verze pak pouze 995 USD. Mezi novinky páté verze Motion Builderu patří mimo jiné výrazně rozšířené animační nástroje, ovládání prstů na rukou a nohou u postav, vylepšená podpora OpenGL pro karty s čipy firmy NVIDIA, nová časová osa umožňující též přímou editaci zvuku, knihovna klipartů, podpora nových formátů souborů včetně OBJ, DXF, 3DS,MP3, AAC a formátů Wings3D a RealViz.
komerční, 99 USD
Macromedia Contribute 2.0 - druhá verze low-end webového publikačního systému pro editaci a tvorbu nových webových stránek přináší podporu Mac OS X a u verze pro Mac také integraci se službou Apple .Mac. Celý program nyní nabízí rychlejší konektivitu i výměnu dat, podporuje protokol SFTP a jeho součástí je i integrovaná podpora platebního systému PayPal. Upgrade na verzi 2.0 bude až do 30. září stát pouze 10 USD, poté už 49 USD.
komerční, 199/299 USD
PDF Xtra for Authorware 3.0 - poměrně lukrativní (ale dost drahý) doplněk pro autorizační balík Macromedia Authorware (nyní i včetně Authorware 7 pro Windows) na práci s PDF dokumenty zahrnuje podporu Adobe Acrobatu/Acrobat Readeru 6.
komerční, 2 999 GBP
Pixel Farm PFTrack 1.1 - vlajkový produkt společnosti Pixel Farm pro práci s 3D kamerou pro film a video je opět k dispozici ve verzích pro Windows, Mac OS X, Linux a Irix. Nová verze přidává několik nových vylepšený pro stávající funkce jako například nové kalibrační a deformační algoritmy, upravené grafické rozhraní, podporu formátů souborů pro Shake, Digital Fusion, Discreet Flame 5.0/7.1, dále podporu statické kamery a pohybujících se objektů pro Softimage XSU, Mayu, Lightwave a 3ds max.
komerční, 17 USD
ShadowFixer 1.0 - nový Photoshop kompatibilní plugin umožňuje korigovat expozici u podexponovaných fotografií pomocí dodatečného vyvážení osvětlení scény.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
Apple iDVD 3.0.1 - nová verze zdarma dostupného řešení pro tvorbu a vypalování DVD kompilací přináší lepší stabilitu pod některými verzemi Mac OS X a dle dostupných informací i o něco vyšší výkon při encodingu i samotném vypalování DVD.
komerční, 343 USD
Arkaos VJ 3.0 - celkem zajímavý multimediální autorizační balík (verze pro Windows už byla představena před časem) nově podporuje video streaming z USB a FireWire zdrojů, obsahuje nové klíčovací techniky, nový textový modul, nové editační a efektové módy a podporuje vícekanálový zvuk i vyšší obrazové rozlišení.
komerční, 149 USD
BitJazz SheerVideo Pro Codec 1.1.0.7 - finální verze bezeztrátového videokodeku pro profesionální zpracování a archivaci videa/filmů je dostupný ve verzích pro Mac OS 9 a Mac OS X a umí komprimovat až 110 MB obrazových dat za sekundu.
komerční, 40 USD
Kekus Panotools 1.1 - update kolekce pluginů pro Adobe Photoshop (původně Panorama Tools) pro práci s panoramatickými obrázky obsahuje nový korekční filtr LensFix s předvolbami pro objektivy Nikon a Sigma.
komerční, 299 USD
Panopticum Lens Pro 3 - reinkarnace kolekce Adobe Photoshop kompatibilních filtrů na tvorbu různých "čočkových" efektů je od polovina července dostupná i ve verzi pro Mac OS X, zatím ale není určena pro Adobe After Effects pro Mac OS X. Plug-in nově obsahuje nové předvolby pro tvorbu efektů, vylepšený částicový systém a několik dalších vylepšení týkajících se renderingu výsledných efektů.
komerční, 35 USD
St. Clair Default Folder X v1.8 - poměrně užitečná systémová utilita s grafikou ani multimédii přímo nesouvisí, využít ji ale může každý uživatel Mac OS X. Utilita rozšiřuje navigační možnosti Open a Save dialogových oken v Mac OS X, používání hotkeys, přejmenování a mazání souborů bez opuštění otevřeného requesteru apod.
komerční, 160 USD
Panopticum Photo FX 2.0 - update kolekce pluginů pro Adobe Photoshop obsahuje aktuální verze následujících filtrů: Panopticum Alpha Strip 1.1, Panopticum Fire 3.0, Panopticum Lens Pro 3.0, Panopticum Digitalizer 1.0 a Panopticum Engraver 1.0.
komerční, 150 USD
Photo Mechanic 3.2.5 - update vynikajícího prohlížeče digitálních fotografií přidává podporu některých IPTC metadat, možnost importu Photoshop FFO info souborů a opravuje několik drobných chyb předchozích verzí programu.
komerční, 395 USD
ImageLayer 1.0.3 - tento doplněk pro multimediální autorizační balík iShell 3 byl určitě netrpělivě očekáván mnoha stávajícími uživateli iShellu. ImageLayer nabízí plnou integraci dokumentů Adobe Photoshopu včetně podpory vrstev do prostředí iShellu 3 a MVO formát až 5-násobně redukující velikost původních importovaných PSD souborů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: