Softwarové novinky 13 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 13

sw software

7. března 2003, 00.00 | Únor je sice nejkratší měsíc v roce, ale o již momentálně dostupné nebo v nejbližší době očekávané novinky z oblasti grafiky a multimédií opět není nouze.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
3D Canvas 6.0 - nová verze freewarového 3D modeleru a animačního programu v jednom podporujícího práci pomocí drag&drop (3D objekty se vytváří buď z 3D primitiv nebo s pomocí interního editoru Canvas Object Building) a exportem animací ve formátu AVI.
shareware, 69 USD
Adesign 1.4 - nová verze poloprofesionálního a na své možnosti poměrně levného vektorovo/bitmapového grafického editoru pro 2D ilustrace a přípravu grafiky pro webové stránky či multimediální prezentace.
shareware, 30 USD
CtrlView 2.30 - nová verze celkem slušného prohlížeče 2D, ale především 3D grafických formátů s vizualizací přes OpenGL a možností konverze 3D objektů.
shareware, 35 USD
HyperSnap-DX 5.04.00 - update jedno z nejlepších screen capture programů podporujícího i grabování DirectX/Direct3D a Glide obrazovek, autoscroll funkcemi umožňujícími grabovat kompletní obsah oken, vlastním grafickým editorem a nativní podporou Windows XP včetně možnosti grabovat nepravidelné objekty, stíny za menu apod.. Nově s upravenou podporou automatického scrollingu ve webovém browseru Opera 7.
update
Illustrator vol 7 'vector wand' 7.01 - update plug-inu od Sapphire Innovations pro Adobe Illustrator obsahujícího celkem 16 nových kreslících a manipulačních nástrojů.
freeware
Imagener 3.0 - nová verze programu na zvětšování obrázků a fotografií s redukcí jevu "pixelizace" s lepšími výsledky než poskytuje bikubický přepočet obrazu v Adobe Photoshopu.
freeware
Inverse Blur Effect - 1 - nový freewarový plug-in pro Adobe Photoshop 6/7 pro úpravy digitálních fotografií.
shareware, 20 USD
MotionGIF 3.0 - v pořadí už třetí stěžejní verze relativně levného univerzálního GIF animátoru, nově například s novými algoritmy pro konverzi obrázků, 45 interními efekty, inovovaným integrovaným bitmapovým grafickým editorem, novou funkcí pro výběr transparentních barev, podporou 16 grafických formátů a dalšími vylepšeními.
beta
PhotoWarp 2.0b - nová betaverze programu na tvorbu panoramatických fotografií s exportem nejen do formátu QuickTime VR, nově s dávkovým processingem, novými exportními formáty, konverzním modulem, možností generování webových stránek k prohlížení panoramat, možností používat předlohy a řadou dalších nových funkcí.
shareware, 69 USD
SmartDraw Photo 2.02 - update grafického a efektového editoru specializovaného na zpracování, úpravy a sdílení digitálních fotografií, nově s vylepšenými efekty, nástroji pro výběr, novými texturami a kompletní integrací s celkem známou aplikací SmartDraw.
shareware, 30 USD
Video Caster 2.0 - nová verze celkem levné shareware aplikace na tvorbu, encoding a publikování streamovaného videa.
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 99 USD
Adobe Camera Raw & JPEG 2000 - dva nové plug-iny pro Adobe Photoshop 7 pro import fotografií z klasických digitálních, ale hlavně z profesionálních digitálních fotoaparátů ve formátu RAW (většinou s 16-bity na barvový kanál) a pro import/export fotek ve formátu JPEG 2000 včetně podpory bezeztrátové komprese. Součástí balíku je i update Photoshop File Browseru (pro Mac OS X zdarma), podporovány jsou momentálně například digitální fotoaparáty Canon EOS-1D, EOS-1Ds, EOS-D30, EOS-D60, PowerShot 600, PowerShot A5, PowerShot A50, PowerShot S30, PowerShot S40, PowerShot S45, PowerShot G1, PowerShot G2, PowerShot G3, PowerShot Pro70, PowerShot Pro90 IS, Fujifilm FinePix S2 Pro, Minolta DiMAGE 5, DiMAGE 7, DiMAGE 7i, DiMAGE 7Hi, Nikon D1, D1H, D1X, D100, Coolpix 5700, Coolpix 5000 (s firmware v1.7) a Olympus E-10, E-20 a C-5050 Zoom.
komerční, 179 USD
Auto FX Mystical Lighting - nový balík efektů ve formě Photoshop kompatibilního plug-inu určený na tvorbu efektů se světlem a stínem. Celý balík obsahuje celkem 16 efektů: Edge Highlights, Ethereal, FairyDust, Flare, Light Brush, Light Caster, Mist, Mottled Background, Radial Light Caster, Rainbow, Shader, Shading Brush, ShadowPlay, Spotlight, Surface Light a Wispy Mist. Promo cena Mystical Lighting platná do konce března je 149 USD.
komerční, 199 USD
E-on Vue d'Esprit 4.12 - update velmi známého programu na návrhy a generování přírodních scenérií, nově s podporou Mac OS X 10.2.x a především s opravenými chybami předchozích verzí.
komerční, 499 / 799 USD
Eovia Amapi 7 - nová stěžejní verze poměrně známého 3D balíku společnosti Eovia bude nabízena ve formě dvou odlišených produktů Amapi Designer (nástupce Amapi 3D) a Amapi Pro a bude dostupná pro operační systémy Mac OS 9, Mac OS X a Windows. V sedmé verzi programu najdete kompletně přepracované uživatelské prostředí, import a export objektů/scén ve formátu Carrara Studia 2, podporu všech nejpoužívanějších 3D formátů, výrazně vylepšené modelovací a manipulační funkce a spoustu dalších novinek.
komerční, 299 USD
FlexoStep 1.5 - nová verze plug-inu pro Adobe Illustrator a Macromedia Freehand usnadňujícího opakování některých důležitých kreslících a manipulačních operací (například tvorba ořezových a registrační značek apod.), nově s podporou Illustratoru 10 pro Mac OS X a Windows.
komerční, 379 USD
FoldUP! 3D 1.0.4 - update plug-inu pro Adobe Illustrator rozšiřujícího náhledové funkce programu o práci v 3D prostředí s nativní podporou OpenGL - hodí se tedy například pro tvorbu 3D objektů.
shareware, 72 USD
Image Info Toolkit 1.1 - nová verze balíku pro čtení a ukládání IPTC informací u JPEG fotografií (samozřejmě bez jejich rekomprese), nově s možností sdílení jednotlivých katalogů klíčových slov.
komerční, 100 USD
Kaydara MotionBuilder PE - nový animační nástroj specializovaný na animace postav včetně mimiky obličeje a synchronizace pohybů rtů se zvukovým záznamem. Program je nabízen formou roční licence za 100 USD, plná verze MotionBuilderu stojí 3.495 USD.
komerční, od 1.650 USD
Monaco Profiling Tools 3.x/4.x - nová verze profesionálního balíku na tvorbu a editaci ICC barvových profilů. Balík existuje v několika verzích MonacoProof 3.7 za 1.650 USD, Monaco Profiler Gold 4.6 za 2.950 USD a Monaco Profiler Platinum 4.6 prodávaný za 4.250 USD. MonacoProof je základní aplikace na výrobu a úpravy RGB a CMYK výstupních profilů, verze Gold přidává možnost manipulace se stupni šedi, selektivní editaci barev, kontrolu nad neutrálními barvami a generováním černé, verze Platinum pak navíc ještě podporuje digitální kamery a multi-color profiling až pro 8 barev.
komerční, 139 USD
Squizz! 4.04 - update Adobe Photoshop kompatibilního "deformačního" plug-inu (viz jeho podrobná recenze na Grafice On-line), nově s upraveným náhledovým systémem zohledňujícím vrstvy a inovovaným Grid Resize módem.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

update
Andrew's Vector Plugins 11 'Symbol Headline' 1.0.1 - update plug-inu pro Adobe Illustrator vylepšujícího práci se symboly, nově s podporou víceřádkových symbolů.
freeware
Framed 1.0 - jednoduchý freewarový program na skládání animací a videa ze sérií samostatných snímků.
shareware, 35 USD
GraphicConverter 4.5.4 - update špičkového konvertoru a prohlížeče obrázků s vlastním editorem podporující import více než 160 grafických formátů, které lze ukládat v cca 50 formátech.
zdarma
GraphicsDesk pro Mac OS X - nová verze firemního image browseru společnosti Hemera na stahování, prohlížení a management obrázků a fotografií z jednotlivých kolekcí Photo-Objects a dalších, nově s nativní podporou Mac OS X.
shareware, 69 USD
IconBuilder Pro 4.0 - nová stěžejní verze Adobe Photoshop (vyžaduje Mac OS X 10.1.x+, Photoshop 7 nebo Photoshop Elements 2) kompatibilního plug-inu na tvorbu Mac OS a Windows kompatibilních ikon. Nově například s podporou Open/Drop adresářů v Mac OS 10.2+ (Jaguar), vyšší rychlostí v módu QuickBuild, vylepšeným IconBuilder Assistant, novými volbami pro ukládání ikon, autoadaptivní tabulkou barev při tvorbě Windows kompatibilních ikon.
komerční, 40 USD
iDraw 1.3.1 - nová verze vektorového grafického a animačního editoru s exportem animací ve formátech GIF, SWF (Flash) a QuickTime, nově s rozšířenými kreslícími funkcemi a upravenou editací tvarů jednotlivých objektů.
shareware, 25 USD
Image Info 3.0.3 - update informačního nástroje a editačního na prohlížení a manipulaci s EXIF a IPTC metadaty a také ICC barvovými profily s podporou formátů Alias PIX, BMP, binary EPS, vector EPS, DCS 1 EPS, DCS 2 EPS, GIF, JPEG, JPEG2000, Macpaint, Photoshop, Photoshop 2, Photoshop Raw, PostScript, PCX, PICT, PNG, Scitex CT, SGI, Targa a TIFF.
komerční, 2.000 USD
PhotoRetouch Pro 2.0.x - nová verze profesionálního retušovacího a kalibračního nástroje pro kalibraci skenerů, tiskáren, digitálních fotoaparátů atp. s použitím či bez použití spektrometru. Nově s vylepšeným ořezovým nástrojem s volbou různých měřících jednotek, vylepšenou stabilitou pod Mac OS X, možností zpracovávat s pomocí selektivního vyhlazování i obrázky s 16-bity na barvový kanál a několika opravenými chybami předchozích verzí. Novinkou je i dostupnost demoverze PhotoRetouch Pro 2.0.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: