Softwarové novinky 10 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 10

3. prosince 2002, 00.00 | Vánoce se pomalu blíží a v našem přehledu softwarových novinek z oblasti grafiky a multimédií se opět podíváme na zajímavé programy či updaty, o kterých se vyplatí uvažovat.

Vánoce se pomalu blíží a v našem přehledu softwarových novinek z oblasti grafiky a multimédií se opět podíváme na zajímavé programy či updaty, o kterých se vyplatí uvažovat.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 20 USD
AVI/MPEG/RM Joiner 2.20 - jednoduchý nástroj na spojování AVI, MPEG-1/MPEG-2, MPEG-4, RealMedia a VOB souborů do jedné filmové sekvence.
shareware, 60 USD
AutoImager 2.4.1 - update konverzního a image processingového balíku schopného procovat s více než 70 grafickými a animačními formáty a spoustou efektových filtrů a různých manipulačních funkcí.
shareware, 30 USD
Calendar Wizard 2.2 - program na tvorbu komplexních grafických kalendářů v několika jazycích a plug-iny pro CorelDRAW (včetně spolupráce s CorelDRAW 11), MS Excel, JPEG grafický formát, textové a HTML dokumenty.
komerční, 349 USD
Camtasia Studio 1.0 - komplexní kreativní nástroj na výrobu nejrůznějších výukových kurzů, interaktivních technických manuálů, brožur a prezentací využívajících jako prezentační prvek především video ve formátech Flash, AVI, RM, QuickTime, WMV nebo animované GIFy.
freeware
Corel Grafigo 1.0 - nejnovější aktivity společnosti Corel zasahují i do oblasti pentabletů a tak zatím spíše jako na zajímavou kuriozitu bych rád upozornil na relativně jednoduchý, ale svým způsobem unikátní vektorově/bitmapový grafický editor určený všem vlastníkům zařízení s operačním systémem Windows XP Tablet PC Edition.
shareware, 69 USD
Infinity Textures 2.4 - kvalitní nástroj na výrobu navazujících textur a různých pozadí s mnoha kreativními editačními nástroji pro ruční i poloautomatickou tvorbu textur, wires, kaustickým, noise a wave generátorem, několika nezbytnými filtry, nástroji pro detailní práci se geometrií textury, animačním modulem a modulem na prohlížení hotových textur na povrchu 3D primitiv a připravených 3D objektů.
shareware, 22 USD
Konvertor 3.2 - nová verze konvertoru obrázků a animací a zvukových záznamů vyznačujícího se hlavně téměř neuvěřitelnou podporou více než pěti set animačních, grafických a zvukových formátů souborů a mimo jiné například i 40 image processingovými filtry.
komerční, 199 USD
Magellan 6.0 - profesionální balík na konverzi libovolných "tisknutelných" souborů (například DOC, XLS, PPT, TXT, BMP, JPEG, TIFF, CHM nebo PDF) do podoby HTML dokumentů s celkem slušnou mírou zachování původního grafického layoutu i pro převedení do formátu HTML.
shareware, 25 USD
VaryView 1.2.1202 - update prohlížeče několika desítek bitmapových a především nejpoužívanějších 2D vektorových grafických formátů (DWG, DWF, DXF, CGM, EMF, WMF, PLT, PCT, DRW, DGN) včetně možnosti jejich konverze do podoby bitové mapy.
freeware
XnView 1.46 - nejnovější verze špičkového freewarového multimediálního image browseru / konvertoru obrázků s možností rozsáhlých efektových a manipulačních úpravy grafických souborů během jejich konverze a zaměřením na tradiční i exotické grafické formáty (aktuálně něco přes 400 formátů).
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 11 USD
Andrew's Plugins vol. 7 - sedmá kolekce plug-inů pro Adobe Photoshop a další programy obsahující celkem 17 plug-inů na tvorbu barvových přechodů, vzorů a různých dalších efektů spojených s výrobou gradientů.
komerční, různé ceny
ArchiCAD 8 - zatím poslední verze CAD řešení pro architekty, konstruktéry a designéry vyžadující profesionální balík se vším všudy včetně naprosto samozřejmé OpenGL podpory a 3D vizualizace. Osmá verze programu nabízí například nové či vylepšené nástroje pro práci s detaily a rozšířené kreslící funkce pro tvorbu 2D řezů.
komerční, 378 USD
Asiva Photo 1.2 - update profesionálního grafického a efektového editoru pro zpracování a retuše bitmapové grafiky s hloubkou 16-bitů (256x víc barev než u 8-bitových kanálů) na jeden barvový kanál. Update konsoliduje verze pro Windows a Macintosh, které teď mají shodné funkce i efekty.
komerční, 125 USD
Artlandia SymmetryWorks 2.0b - nová verze plug-inu pro Adobe Illustrator na interaktivní tvorbu nejrůznějších symetrických vzorů a ornamentů, nově s funkcemi pro rychlé replikování částí vzorů, funkcí "Layouts" pro rychlé vytváření komplexních vzorů, exportem do webových prohlížečů/editorů, CAD programů a konverzí na standardní patterny Adobe Illustratoru.
komerční, 99 USD
Carrara 3D Basics 3.0.1 - společnost Eovia uvolnila update základní verze svého úzce specializovaného 3D modelovacího a animačního nástroje založeného na jádru profesionálního balíku Carrara Studio 2.0. Carrara 3D Basics nabízí za celkem slušnou cenu několik standardních modelovacích funkcí (něco kolem 900 3D objektů a primitives je součástí programu), práci s inverzní kinematikou, texturami, nasvícením scény a jednotlivých objektů, vícekanálový shader editor pro úpravy světel, stínů, odrazů, odlesků, průhlednosti, bump mappingu apod., simulaci oblohy a spoustu dalších funkcí. Maximální velikost renderovaných obrázků a animací je 1280x1024 bodů, 3D objekty lze s pomocí plug-inu WebXport 2 exportovat i ve formátu vhodném pro použití na webových stránkách.
komerční, 200 USD
Extensis Intellihance Pro 4.1/4.03 - bezplatný update (uvedená cena je samozřejmě za plnou verzi) Photoshop kompatibilního plug-inu na profesionální automatické korekce a vyvážení barev u obrázků a digitálních fotografií (až 25 současně nabízených variací), nově s podporou Mac OS X a Adobe Photoshopu 7.x.
komerční, 79 USD
iCorrect Professional 4.0 - nejnovější verze Adobe Photoshop kompatibilního plug-inu pro profesionální barvové korekce dostupná ve verzích pro Mac OS 9, Mac OS X a Windows. Plug-in pracuje na bázi referenčních barev automaticky nebo ručně získaných z obrázku či fotografie + analýzou interní barvové struktury (využití histogramu apod.) grafické předlohy a mimo jiné nabízí především kontrolu nad hodnotou bílého a černého bodu, automatickou kalibraci barev, jasu a kontrastu.
komerční, od 149 USD
MojoWorld 2.0 - zbrusu nová verze 3D fraktálového generátoru krajin a různých 3D prostředí společnosti Pandromeda nabízí nejen plnou podporu Mac OS X a výstup ve formátu QuickTime VR, ale hlavně neomezené použití a aplikace nejrůznějších atmosférických jevů, libovolných krajin a textur stejně jako rendering obrázků v libovolném rozlišení. Celý balík MojoWorld je dostupný ve třech samostatných verzích Generator, Transporter a Transporter Professional umožňujících management a rendering 3D světů vytvořených v MojoWorld Generatoru.
komerční, 499 USD
Norpath Elements Studio 1.0 - komerční verze autorizačního balíku na vývoj a tvorbu interaktivních multimediálních e-learningových aplikací, prezentací všeho druhu, kratším demo ukázek apod. Přehrávač výsledných prezentací je k dispozic zdarma pro Windows, Mac OS X, Linux a Solaris.
freeware
Palette 1.0.1 - jednoduchý freewarový kreslící program pro děti, kterým tak mohou zasloužilí otcové rodin udělat třeba na Vánoce radost a konečně je také někdy pustit ke svému jinak "nedotknutelnému" počítači :-))).
komerční, 50 USD
PhotoKit 1.0 - nová sada Adobe Photoshop kompatibilních plug-inů určená hlavně fotografům pro efektové úpravy fotografií nabízející cca 130 efektů většinou replikujících různé fotografické efekty.
shareware, 50 USD
ReAnimator3D v1.01 - zajímavý animační nástroj ve formě Xtras pro Macromedia Director umožňující vytvářet animace s kontrolou nad importovanými kostmi u Shockwave 3D objektů.
komerční, 39 USD
RedEyePro 1.0 - Od 2. prosince bude k dispozici nový plug-in pro Adobe Photoshop a kompatibilní programy společnosti Andromeda určený na profesionální (a doufejme pohodlné) redukce nežádoucího efektu červených očí známého z oblasti klasické i digitální fotografie. Plug-in bude nabízet dva pracovní módy pro začátečníky a experty a bude obsahovat i několik příslušně specializovaných retušovacích nástrojů včetně práce s paletou barev. RedEyePro umí pracovat s barvovými prostory RGB a CMYK a jeho zaváděcí prodejní cena je 29 USD. S recenzí RedEyePro se samozřejmě setkáte na stránkách Grafiky On-line hned poté, co bude plug-in oficiálně dostupný ve své zkušební verzi.
komerční, 139 USD
Squizz 4.0 - v pořadí už čtvrtá verze Photoshop kompatibilního plug-inu od Human Software (na demo nebo trial verzi tedy můžete klidně zapomenout) rozšiřujících transformační funkce Adobe Photoshopu o nové deformační nástroje a efekty včetně práce s mřížkou, deformace brushů a obálek a mimo jiné například i možností uložit přímo z Photoshopu výslednou deformaci jako QuickTime animaci.
komerční, 299 USD
Vue d'Esprit 4.1 - nová verze špičkového profesionálního generátoru 3D krajin a přírodních scenérií s integrovaným animačním modulem a nově také s podporou formátů LightWave 6/7, TrueSpace 5, exportem Cinema 4D krajin, importem Poser scén z Macu a spoustou dalších drobných inovací a vylepšení.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 150 USD
Bliss Paint 2.2 - nová verze celkem slušného real-time animačního nástroje na přípravu video a multimediálních produkcí, nově s vylepšeným ovládáním program klávesnicí, auto-randomize funkcemi aplikovatelnými na vlastnosti objektů a několik dalšími novými funkcemi.
shareware, 35 USD
Compositor 2.2 - opět další verze grafického a také image processingového editoru s více než 160 efekty. Nová verze obsahuje video deinterlace filtr, filtr pro převod obrázků do ASCII formátu, nové menu pro sekvenční operace a opět několik nových filtrů.
shareware, 35 USD
Graphic Converter 4.5.1 - update známého a kvalitního konvertoru cca 160 grafických formátů s možností jejich uložení ve zhruba 45 formátech. Update zahrnuje import PDF dokumentů, upgrade na v4.5 pak spoustu dalších novinek jako například podporu formátů ORF, OTA, CRW, Cineon, JPEG2000, ICNS, PSD, RAW, 12-bitových TIFFů a ikon MS Windows. Mimo klasických a dávkových konverzních funkcí nabízí Graphic Converter i slideshow, tvorbu HTML obrázkových galérií, podporu AppleScriptu a různé manipulační funkce.
shareware, 25 USD
Image Info 3.0 - informační nástroj zobrazující mimo detailních informací o souborech také jejich EXIF a IPTC metadata u digitálních fotografií a dalších typů souborů, ICC profilů a spoustu dalších údajů o souborech ve formátech Alias PIX, BMP, binary EPS, vector EPS, DCS 1 EPS, DCS 2 EPS, GIF, JPEG, JPEG2000, Macpaint, Photoshop, Photoshop 2, Photoshop Raw, PostScript, PCX, PICT, PNG, Scitex CT, SGI, Targa a TIFF.
komerční, 900 USD
LiveStage Pro 4.0.1 - update profesionálního autorizačního balíku na výrobu interaktivních QuickTime animací. LiveStage 4 pro Windows bohužel stále není hotová, update pro Mac OS 9 a Mac OS X řeší některé drobné problémy se sprity, řazením objektů v časové ose a jejím překreslováním, AppleScriptem, přidává Media Synchronizer do kontextového menu časové osy a obsahuje i spoustu dalších oprav a drobných změn.
komerční, 299 USD
Stone Studio - update multifunkčního balíku na tvorbu vektorových ilustrací, navrhování layoutu publikací a webových stránek, konverze postscriptových souborů do formátu PDF apod. Aktuální verze celého balíku obsahuje programy Create 10.7.3, PStill 2.4.1, PhotoToWeb 1.5.2, TimeEqualsMoney 2.2.1, SliceAndDice 2.5.7, GIFfun 3.3, PackUpAndGo 2.3.5 a StampInStone 1.1.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: