Softwarové novinky 09 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 09

29. října 2002, 00.00 | V dalším přehledu podzimních softwarových novinek z oblasti grafiky a multimédií se opět podíváme na několik novinek a updatů k zajímavým programům.

V dalším přehledu podzimních softwarových novinek z oblasti grafiky a multimédií se opět podíváme na několik novinek a updatů k zajímavým programům na platformě Windows a Mac.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 10 USD
5 Clicks 3.1 - screen capture program, o kterém jsme ještě nikdy nepsali, nabízí všechny základní služby při pořizování screenshotů, jejich kopírování do schránky nebo ukládání ve formátech PNG či JPEG a také jejich případný tisk. Jak už naznačuje název programu, celý proces pořízení screenshotu lze mimo použití hotkeys provést na 5 kliků myší.
shareware, 29 USD
Barbarosa Gif Animator 3.3 - po delší době opět nová verze animačního software na výrobu GIF animací pro webové stránky s objektovým prostředím, neomezeným počtem objektů/vrstev v projektu, vestavěným grafickým editorem a celkem propracovaným optimalizačním enginem.
shareware, 30 USD
Color Pilot 4.5 - nejnovější verze vynikajícího balíku pro barvové korekce digitálních fotografií a naskenovaných obrázků přináší odstranění několika drobných chyb u dávkového zpracování obrázků, update grafické knihovny a knihovny barev plus pár dalších drobných změn.
freeware
Datascape 2.0 - pokud potřebujete narychlo obrázek grafu nějaké 2D lineární funkce, můžete použít freewarový prográmek Datascape, který mimo grafické "prezentace" vědeckých dat umí pracovat i s matematickými výrazy a dynamicky vykresluje grafy příslušných rovnic.
shareware, 40 USD
EyeBatch 2.0.12 - update slušného programu pro dávkové zpracování a konverze obrázků v několika nejpoužívanějších formátech. Program nabízí všechny důležité manipulační funkce, vlastní náhledový systém, možnost přidání vodoznaku a řadu dalších image processingových funkcí.
shareware, 30 USD
Icon Searcher 1.72 - užitečný program na vyhledávání a extrakci ikon z DLL, EXE, ICO, ICL, OCX, SCR, CPL, BPL, VBX a DRV souborů na lokálním disku - vyhledané a označené ikony pak lze uložit samostatně nebo je vložit do jiné aplikace, nalezené ikonky jsou navíc ukládány do komprimované databáze.
shareware, 18 USD
PhotoGather 3.0 - celkem nenápadný a jednoduchý, ale přesto poměrně kvalitní nástroj na skenování, management a úpravy obrázků přichází už ve verzi 3.0.
komerční, 490 USD
QuickMedia 4.00f - multiplatformní autorizační balík na vývoj a sestavování multimediálních prezentací s podporou mnoha grafických, animačních a video formátů s možností vyrobit i prezentaci pro Mac OS.
komerční, 29 USD
Xara Menu Maker 1.0 - horká novinka z produkce společnosti Xara slouží k tvorbě různých grafických navigačních menu používajících jazyk DHTML. Xara Menu Maker je v podstatě jakýmsi levnějším derivátem původního balíku Xara WebStyle 3.x, ale využívá z něj pouze příslušné části a grafické šablony právě pro tvorbu navigačních menu a stejně jako u Xary WebStyle je navíc možné integrovat Menu Maker do prostředí Macromedia Dreamweaveru a Microsoft FrontPage.
shareware, 45 USD
WizFlow Flowcharter 4.12 - nová verze balíku na tvorbu různých organizačních diagramů apod. přináší nový wizard na tvorbu některých specializovaných typů diagramů a jejich popisek.
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 299 USD
3D Artifex Vol. 2 - druhá verze kolekce efektů pro Electric Image Universe přidává podporu Universe 4.0.8 a 5.x pro Mac OS 9, Mac OS X a Windows, obsahuje nový particle systém Dante 3.0, nové uživatelské rozhraní a několik zbrusu nových efektů jako například fan forces, friction fields, spawning a billowing. Celý balík navíc obsahuje ještě nový keyframe path editor Pathfinder 2.0 a deformační nástroje sdružené v balíku Liquefy 2.0.
komerční, 25 890 Kč
Adobe Photoshop 7 CZ - sedmá verze Photoshopu je po "meziverzi" 7 CE konečně k dispozici i v plně lokalizované verzi včetně přeložené elektronické dokumentace. Upgrade z předchozí verze stojí 6 000 Kč bez DPH, upgrade z verzí Photoshop LE a Photoshop Elements pak přijde na 20 030 Kč bez DPH.
komerční, 3.995 USD
Alias|Wavefront Mental Ray for Maya - engine či plug-in Mental Ray je nově zdarma dostupný pro všechny uživatele Maya Complete 4.5, veřejná betaverze existuje ve verzích pro Irix, Windows, Linux a v brzké době i pro Mac OS X.
freeware
Black Hole/Andrew's Plugins 1.0.1 - nový freewarový plug-in pro Adobe Illustrator 10 určený na tvorbu inset/oval perspektivních efektů s kontrolou jejich natočení, inset efektu a zoomovacích efektů.
komerční, 399 USD
Carrara Studio 2.1 - inovovaná verze 3D modeleru specializovaného na tvorbu a rekonstrukci 3D objektů z 2D i 3D předloh. Nová verze přináší více než 120 změn, mezi které patří například rychlejší rendering pod Mac OS X, export QuickTime videa včetně alfakanálu, vylepšený skinning, upravený import souborů Ray Dream Studia a spoustu dalších novinek či změn.
komerční, 275 USD
CatDV Pro 3.0 - univerzální multiplatformní video logging balík s integrovanými databázovými funkcemi od Square Box Systems přichází ve své třetí verzi. Mezi novinky programu patří automatický logging všech DV stopáží, podpora metadat s neomezeným počtem definovaných polí, offline zpracování s pomocí náhledového systému, podpora profesionálních log formátů včetně AVID DPS a Final Cut Pro, dokonalé vyhledávání a tisk informací o videu, novinkou je i CatDV Workgroup Server (vyžaduje Javu 1.3 a MySQL server) za cenu 695 USD dostupný mimo verzí pro Windows a Max OS X také pro Linux a Solaris.
komerční, 40 USD
Classicframes Vol. 4 - už čtvrtá kolekce ozdobných obrázkových "okrajů" od Human Software obsahuje 80 obrázků ve vysoké kvalitě, které mohou být různě kombinovány. Samotný program funguje jako plug-in pro Adobe Photoshop, PhotoPaint, PaintShop Pro a další grafické editory. Soubor všech čtyř kolekcí Classicframes stojí 129 USD.
komerční, cena zatím nestanovena
FormZ 4.0 - nově ohlášena byla čtvrtá verze vynikajícího 3D modeleru FormZ podporujícího mimo Windows také Mac OS 9 a Mac OS X. Mezi novinky programu patří například vylepšené uživatelské rozhraní, podpora více procesorů pod Mac OS X s RenderZone 4.0, síťový rendering, podpora plug-inů, vlastní skriptovací jazyk, nové možnosti při využívání NURBS modelingu, světelné zdroje převoditelné do podoby symbolů, sketch rendering a několik dalších zajímavých funkcí.
komerční, 399 USD
Gorilla 1.2 - poměrně zvláštní a do jisté míry unikátní balík pro filmaře sloužící všeobecně k filmové a video produkci od před-produkce až po post-produkci, program se hodí zejména na tvorbu interaktivních grafických scénářů.
komerční, 300 USD
Panoweaver 2.4 - nová verze špičkového balíku na výrobu několika typů panoramatických fotografií z digitálních předloh, nově s dávkových stitchingem u cubic i spherical panoramat, možností výběru ze tří grafických rozhraní programu a podporou Mac OS X.
upgrade, 99 až 349 USD
Strata 3DPro 3.8 - nová verze profesionálního animačního balíku pro Windows a Macintosh by se měla na trhu objevit tento měsíc. Strata 3DPro 3.8 nově podporuje Mac OS X a přináší několik nových modelovacích a renderingových funkcí jako například kaustický photon mapping, renderer pro generování cartoon animací, novou "Raydiositu", inovované deformační nástroje a další zajímavé věci.
komerční, 149 USD
Wildform Flix Pro Flash Video Encoder 3.1 - nová verze specializovaného (a jen tak mimochodem špičkového) enkodéru pro ukládání videa ve formátu Flash s mírně vylepšenou kvalitou obrazu, podporou deinterlacingu, několika novými image processingovými filtry a mimo jiné také s vylepšeným grafickým rozhraním.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 35 USD
Compositor 2.1 - inovovaná verze grafického a především efektového editoru s několika stovkami efektů a nejrůznějších filtrů, vlastním retušovacím a grafickým editorem, nově s dalšími devíti Trigatron filtry a Slide Show.
komerční, 599 USD
Discreet Cleaner 6 - už šestá verze špičkového autorizačního nástroje na tvorbu a konverze video / audio prezentací známého pod původním názvem Media Cleaner Pro s podporou formátů QuickTime, RealMedia, Windows Media a Kinoma (formát videa používaný u některých kapesních počítačů). Mezi novinky šesté verze programu patří například podpora videa ve formátu MPEG-4 a AAC audia (přes balík QuickTime 6), dvouprůchodový VBR MPEG-2 encoding pro DVD mastering, optimalizace pro Velocity Engine u procesorů G4, vylepšená podpora duálních procesorových sestav a drag&drop encoding. Upgrade z předchozí verze stojí 179 USD, Discreet navíc nabízí do konce roku i speciální promotion slevu – bundlovanou verzi Cleaneru společně se špičkovým kompozičním balíkem Combustion 2 za neuvěřitelnou cenu 1.497 USD (platí i pro Cleaner 5 + Combustion 2 pro Windows).
freeware
JAlbum 2.4 - jednoduchý freewarový program na tvorbu thumbnailů z obrázků, animací a videa s podporou drag&drop a výstupem ve formátu HTML obrázkového alba.
komerční, 199 USD
LogoSpruce 1.5 - něco přes 30 nových kreslících nástrojů pro Adobe Illustrator nabízí ve své nové verzi rozšířené Guide Tools (vodící linky pro kružnice a kopírování vodících linek), Rotate Guides, vylepšený Trimovací nástroj a nástroje Chamfer, Fillet a Round.
komerční, 299 USD
Silhouette plug-in 1.0B3 - nové betaverze vynikajícího a velmi užitečného (ale bohužel dost drahého) plug-inu pro Adobe Illustrator určeného na pohodlnou vektorizaci bitmapových předloh, nově s podporou Illustratoru 10.x., zatím stále pouze ve verzi pro Macintosh.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: