Softwarové novinky 08 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 08

4. října 2002, 00.00 | Prázdniny skončily a protože autoři nejrůznějších grafických a multimediálních aplikací přes léto siestu rozhodně nedrželi, můžete se seznámit se dalším dílem softwarových novinek pro platformy Windows a Mac OS.

Prázdniny skončily a protože autoři nejrůznějších grafických a multimediálních aplikací přes léto siestu rozhodně nedrželi, můžete se seznámit se dalším dílem softwarových novinek.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 50 USD
ACDSee 5.0 - zbrusu nová a bohužel zjevně horkou jehlou šitá verze asi nejznámějšího univerzálního image browseru / konvertoru / manipulačního editoru a archivačního nástroje v jednom. Zásadních novinek je v ACDSee 5 velmi málo: Calendar View částečně rozšiřující vyhledávací funkce, Image Grouping pro zjednodušení kategorizace většího množství obrázků a možnost částečné úpravy grafického rozhraní programu - upgrade za několik desítek USD zřejmě nemá valný význam.
shareware, 20 USD
Album Express 3.0 - nová verze programu na tvorbu obrázkových alb v několika podobách od klasických elektronických alb až po alba určená pro umístění na webu.
komerční, 50 USD
ArcSoft PhotoImpression 4 - po několika letech se vrací známý balík na zpracování a efektové úpravy obrázků a digitálních fotografií, mezi novinky patří například rozšířené tiskové a manipulační funkce, tvorba pozadí a screensaverů, možnost přidávání textů k obrázků, práce s předlohami, několik nových "Photo Fun" efektů.
shareware, 15 USD
Autochromatic 2.00 - nová verze Photoshop kompatibilního plug-inu na tvorbu různých chromatických efektů pro efektové úpravy fotografií - colorize, greyscale, duotone a tritone.
freeware
Exifer 2.1.4 - bezkonkurenční prohlížeč digitálních fotografií ve formátech JPEG a TIFF se zřejmě nejdokonalejší podporou IPTC a EXIF metadata, která lze nejen prohlížet, ale také editovat. Nová verze přináší podporu EXIF v2.2, možnost vkládání vodoznaků do fotografií (pouze textové informace), výrazně rozšiřuje možnosti ohledně manipulace se soubory a podporuje tzv. "makernotes" několika nejznámějších výrobců digitálních fotoaparátů (Canon, Casio, Fuji, Minolta, Nikon a Olympus).
shareware, 50 USD
Firegraphic XP 5.0 - už pátá verze relativně kvalitního image browseru a manageru obrázků v jednom s řadou obvyklých manipulačních, konverzních a image processingových funkcí, podporou RAS a WBMP grafiky, EXIF informací, tiskovými funkcemi a rychlým náhledovým systémem.
komerční, 70 USD
Image Broadway 4.1 - nová verze stále univerzálnějšího balíku na zpracování a grafické úpravy obrázků a digitálních fotografií, funkcí už je v programu tolik, že se do tohoto stručného popisu ani nevejdou...
komerční, 50 USD
Photo-Light 1 - plug-in pro Adobe Photoshop na tvorbu různých světelných efektů, stínování, záření kolem objektů apod. obsahující něco přes 100 hotových tvarů světelných zdrojů.
shareware, 40 USD
ReaConverter Pro 2.6 - celkem slušný konvertor grafických formátů BMP, DCR, EMF, GIF, ICO, JPEG, JPG, PBM, PCX, PGM, PNG, PPM, TIFF, TARGA a WMF d formátů BMP, JPG, GIF, PBM, PGM, PNG, PPM, TARGA a TIFF s podporou dávkových konverzí, manipulačními funkcemi, možností úpravy barev při konverzi a několika standardními image processingovými funkcemi.
shareware, 50 USD
ReaWatermark 1.2 - nový program na přidávání vodoznaků (obrázky, textové informace, symboly apod.) do obrázků a fotografií s podporou průhlednosti, stejně jako ReaConvert i ReaWatermark lze považovat za slušný průměr mezi tímto typem programů.
shareware, 25 USD
Seamless Factory 1.65 - program na výrobu textur a pozadí pro webové stránky různé multimediální aplikace využívající různé transformační techniky pro spojování jednotlivých políček textur.
shareware, 15 USD
Softener 1.13 - nová verze Photoshop kompatibilního plug-inu na tvorbu dreamy a glossy soft focus efektů, nová verze řeší pouze některé problémy s installerem u Windows 2000.
shareware, 80 USD
Ulead PhotoImpact 8.0 - nová verze multifunkčního grafického a efektového editoru, katalogizačního nástroje, manageru obrázků a image browseru v jednom s možností tvorby jednoduchých webových stránek, slušnými tiskovými funkcemi a spoustou dalších užitečných věcí.
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

update
Adobe Illustrator 10.0.3 - další z "nutných" updatů vektorového grafického editoru, nově s možností importovat PSD soubory Photoshopu 7.x včetně podpory pěti nových blending módů, vyladěním exportem PSD souborů, opravenými knihovnami barev PANTONE, uváděn je dále zvýšený výkon verze pro Mac OS (pochybuji, že to poznáte).
komerční, 1999 USD
Alias|Wavefront Maya 4.5 - novou verzi profesionálního animačního balíku pro Windows, IRIX, Mac OS X a Linux netřeba blíže představovat, mezi novinky patří hlavně nové modelovací nástroje (hlavně pro NURBS plochy), zařazení Fluid efektů vhodných například pro simulaci atmosférických efektů, ohně, kouře, vodních ploch, explozí, mlhy apod., součástí balíku je i Ocean Shader.
komerční, 1295 USD
Electric Image Universe 5.0 - zásadní upgrade profesionálního modelovacího a animačního systému obsahujícího nyní programy Modeler 5.0, Animator 5.0, Camera 5.0, Renderama 5.0 a nově i Radiosity 1.0 pro práci s radiositou, mezi další novinky patří například také rozšířený import RealViz a Boujou souborů, material shader library manager, export ve formátu Shockwave, nové modelovací funkce a podpora multiprocessingu na obou podporovaných platformách Windows a Macintosh.
komerční, 149 USD
Expression 3.0 - po čase opět nová "stěžejní" verze kdysi velmi populárního vektorového grafického editoru Fractal Design Expression, už delší dobu vyvíjeného společností Creature House. Výkon programu se sice zvýšil jen nepatrně (což znamená, že to vůbec patrně vůbec nepoznáte :-)), přibyla ale řada nových funkcí jako například dynamická guma, realtime zrcadlení, uživatelem definovatelné speciální textury pro organické efekty, komplexní podpora PSD a PNG souborů, vylepšena byla i práce se vzory, vyplňování objektů barvou, "textoví" maniaci možná ocení podporu kódování Unicode a tak bych mohl pokračovat pořád dál a dál...
komerční, 239 USD
eZediaMX 3.0.6 - update autorizačního nástroje na výrobu interaktivních multimediálních prezentací (převážně s exportem na CD-ROM) podporujícího technologie OpenGL, QuickTime a Java. Update řeší několik problémů s náhledovým systémem, testováním aplikací ve fullscreenu a obsahuje také nové ovládací ikonky.
shareware, 59 USD
PhotoLine 32 v9.01 - nová verze "slušně vychovaného" bitmapového a vektorového grafického editoru s upraveným image browserem, exportem grafiky pro web, ořezem jednotlivých vrstev, rozšířenou prací s barvami a texturami, možností vytvářet různé světelné efekty, obchodní grafiku a grafy, přidáno bylo i několik image processingových filtrů jako například Clouds/Difference Clouds a Perturbation.
komerční, 169 USD
Swift 3D 3.0 - nová verze stand-alone balíku na konverze 3D objektů do formátu Flash. Mezi novinky patří podpora nové verze Flash 6, technologie SmartLayer po rendering Flash MX knihoven, odlesky/odrazy a průhlednost u textur, EMO Ray Tracer, konverze textů na křivku, manipulace s posloupností scény, auto-shape manipulační nástroje a další nové funkce.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 150 USD
Bliss Paint 2.1.1 - výkonný realtime animační systém podporují především QuickTime animace/video, vhodný jak na výrobu klasických animací, tak i pro přípravu multimediálních prezentací rozšiřitelný pomocí externích plug-inů.
freeware
Cartoon Editor 1.3 - freewarový a nepříliš složitý animační systém pro Mac OS X napsaný v Javě a využívající balík QuickTime a známou techniku tweeningu.
shareware, 17 USD
ImageBuddy 2.5.0 - nová verze oblíbeného tiskového programu, mezi novinky patří podpora Docků v Mac OS X, iPhoto knihoven, načítání formátu JPEG 2000, bezeztrátové JPEG rotace, opraveno bylo samozřejmě i několik chyb předchozích verzí.
freeware
j2k 1.1 - nová verze plug-inu pro Adobe Photoshop a After Effects rozšiřující možnosti těchto programů o práci s formátem JPEG 2000.
komerční, 900 USD
LiveStage Pro 4.0 - dlouho očekávaná nová verze autorizačního balíku na výrobu interaktivních animací založená tentokrát na jádru QuickTime 6 je na světě. Grafické rozhraní programu bylo kompletně přepracováno a striktně nyní dodržuje zásady drag&drop, upravena byla spousta funkcí a díky vylepšení automatizace některých často prováděných akcí by měla být práce s programem opět o něco příjemnější.
komerční, 349 USD
MacDraft 5.0.5 - update poloprofesionálního CAD balíku pro Mac OS X pro architekty a konstruktéry.
shareware, 20 USD
Paintfx 1.0.2 - celkem levný grafický a efektový editor s podporou maskování, uživatelem definovatelnými brushemi, spoustou standardních kreslících nástrojů a několika desítkami image processingových filtrů.
shareware, 59 USD
PhotoFix 3.4.2 - nová verze grafického a efektového editoru pro Mac OS X pro úpravy a konverze obrázků a digitálních fotografií v několika formátech.
shareware, 49 USD
PhotoXtra 2.1.1 - update dalšího programu od Microspotu pro Mac OS X, určeného tentokrát na management, archivaci a sdílení digitálních fotografií, obrázků, zvukových záznamů, animací a videa s možností exportu souborů ve formě alba, to vše s využitím systému QuickTime.
komerční, 399 USD
Pixels 3D 4.1 - ohlášená nová verze 3D modeleru a animačního balíku v jednom pro Mac OS X by měla být k dispozici v nejbližší době. Program obsahuje i ShaderMaker Pro, renderingový engine Tempest a částicový systém Power Particle.
update
Toon Boom Studio 1.2.1 - očekávaný update vynikajícího animačního programu zaměřeného na ručně kreslené animace je tady a mezi novinky patří co jiného než kompatibilita s Mac OS X 10.2 Jaguar.
freeware
Wacom PenTools 3.1 - nová verze balíku Photoshop kompatibilních plug-inů pro práci s dotykově citlivými tablety Wacom.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: