Softwarové novinky 07 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Softwarové novinky 07

19. srpna 2002, 00.00 | I v dalším přehledu prázdninových softwarových novinek z oblasti grafiky a multimédií se najde řada zajímavých programů, plug-inů a různých utilit.

- I v dalším přehledu prázdninových softwarových novinek z oblasti grafiky a multimédií se najde řada zajímavých programů, plug-inů a různých utilit.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 3495 USD
3D Studio MAX 5 - jedna z nejvíce očekávaných novinek letošního roku je konečně v prodeji. Profesionální raytracingový a animační balík používaný v mnoha postprodukčních a filmových studiích není třeba blíže představovat, mezi novinky mimo jiné patří třeba obligátní rozšíření práce s animacemi a texturami, nové nástroje a funkce pro management scény, přepracovaný modeler a příslušně upravený render.
shareware, 40 USD
Ameri-Imager 2.0 - nová verze all-in-one grafické editoru, prohlížeče a konvertoru obrázků v jednom s podporou více než 60 grafických formátů, rozhraní TWAIN, možností tvorby slideshow, vlastním náhledovým systémem, dávkovými konverzemi, screen capture modulem a možností konvertovat i animace a video.
freeware
Archimage 1.7 - freewarový databázový program určený na management a katalogizaci obrázků a fotografií, mezi novinky verze 1.7 patří například generování HTML obrázkových galérií, posílání souborů na FTP server a tisk různých informačních štítků.
shareware, 50 USD
ArtGem 1.3 - relativně levný, nenáročný a přitom velmi kvalitní bitmapový grafický editor na tvorbu klasické i webové grafiky pro začátečníky i zkušenější grafiky. S pomocí programu lze obrázky nejen kreslit, ale také retušovat a dále upravovat, k čemuž ArtGem nabízí všechny obvyklé kreslící, retušovací a editační nástroje, práci s vrstvami, brushem a výběrem, dynamický grafický interface, podporu rozhraní TWAIN a tlakově citlivých tabletů a několik desítek image processingových filtrů.
shareware, 26 USD
Batch EPS Converter 1.0 - dávkový konvertor postscriptových a EPS (single i multipage) souborů do bitmapových grafických formátů JPEG, PNG, BMP, GIF a TIFF.
shareware, 30 USD
CtrlView 2.10 - nová verze celkem slušného prohlížeče a konvertoru 2D/3D objektů a scén ve formátech HP-GL, HP-GL/2, Autodesk 3D Studio, Wavefront, Stereolithography text/binary, VRML 1.0/2.0 plus několika nejpoužívanějších bitmapových grafických formátů, konverze je v závislosti na použitém typu formátu možná do formátů PDF, PostScript, EPS, CGM, BMP, PCX, JPEG, PNG, TIFF, XPM, HP-GL, HP-GL/2, DXF, IGES, VRML 2.0 a Stereolithography text.
shareware, 33 USD
Pics Print 1.11 - jednoduchý a přitom poměrně kvalitní tiskový program určený pro tisk různých obrázkový galérií, pozvánek, vizitek, plakátů, pohlednic apod. s WYSIWYG tiskovým náhledem, možností přidávat k obrázkům poznámky a několika základními manipulačními funkcemi pro oříznutí a další úpravy importovaných grafických předloh.
shareware, 80 USD
RasterVect 6.3 - nová verze špičkového vektor traceru převádějícího technické výkresy a různá schémata z bitmapové do vektorové podoby s exportem ve formátech DXF, WMF, EMF, EPS nebo AI. Recenzi starší verze programu najdete na Grafice On-line, uvedu tedy jenom novinky, kterými je například práce s maskami, nové vektorizační techniky, podpora formátu AutoCAD 200/2002 DXF a všech variant formátu TIFF, nové filtry pro úpravy původní bitmapové předlohy a editační nástroje pro úpravu výsledných vektorů.
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 99 USD
Adobe Photoshop Elements 2.0 - "odlehčená" verze Adobe Photoshopu 6/7 pro amatérské ale i poloprofesionální retuše klasických a digitálních fotografií, přípravu webové grafiky apod.
komerční, 550 USD
Adobe Premiere 6.5 - nová verze profesionálního střihového a postprodukčního balíku na zpracování analogového a digitálního videa, mezi novinky verze 6.5 patří v závislosti na verzi programu pro Windows a Macintosh například komplexní real-time náhled, Adobe Title Designer pro práci s textem a titulky, nové nástroje pro práci se zvukem včetně tří nových DirectX plug-inů od TC Works a real-time dvoustopým processingem s integrovanou aplikací SparkLE, kompletní podpora Windows Media, nových digitálních kamkordérů, kompatibilita x Windows XP a Mac OS X, nové možnosti exportu zahrnující mimo jiné DVD/SVCD/VCD/cDVD authoring přímo z časové osy, integraci s Apple iDVD, Apple DVD Studio Pro a Sonic DVDit! LE, nové Adobe After Effects kompatibilní filtry a také integrace se samotným After Effects a dalšími aplikacemi od Adobe.
komerční, 1995 USD
Boris RED 2.5 - další nová verze 3D kompozičního a titulkovacího balíku z rodiny produktů "Boris" s podporou Windows XP a Mac OS X, podporou DirectShow, novými titulky, přechodovými efekty a Style Palette Elements, možností ovlivnit parametry animačních stylů pomocí klíčových snímků, Draft Typingem, novými Gradient Styles, rozšířenými možnostmi titulkování a usazení textu na křivku, upraveným uživatelským prostředím a opět řadou dalších novinek.
komerční, 695 USD
Boris FX 6.1 - nová verze velmi známého "nelineárního" kompozičního balíku, nově se čtyřmi filtry od DigiEffects (DE Day for Night, DE Electrical Arcs, DE FireWorks a DE Fog Factory), novým průvodcem příznačně pojmenovaným Intelligent Assistant nabízejícím mimo jiného i skvělou on-line nápovědu, importem Avid OMF Media souborů, podporou DirectShow, inovovaným Library Browserem, několika novými gradienty, možností psát komentáře přímo k jednotlivým uživatelským značkám v časové ose a mnoha dalšími novinkami.
komerční, 529 USD
Corel Graphics Suite 11 - nová verze multifunkčního grafického balíku přináší následující novinky u jednotlivých stěžejních programů v balíku: CorelDRAW 11 - nové nebo upravené kreslící a manipulační nástroje včetně Polyline tool, Roughen a Smudge brushů, tříbodových kreslících nástrojů na tvorbu křivek, elips a rectangles, Corel PHOTO-PAINT 11 - nové nástroje na příprav webové grafiky, nové editační nástroje pro úpravy obrázků a fotografií obsahující například nástroje pro odstranění efektu červených očí, CutOut tool, podporu rozřezání obrázků s jejich následnou "HTML autokompletací" (klasický image slicing) a funkce pro tvorbu rollover efektů, Corel R.A.V.E. 2 - animační nástroj, nově s podporou práce se symboly, interaktivními vlastnostmi objektů, tweeningem a dalšími novými funkcemi.
freeware
ImmerVision Studio Lite 0.9 - freewarová novinka na tvorbu panoramatických fotografií skládající se ze dvou hlavních programů PanoEditor a VisitMaker umožňujících rychlé a celkem přesné automatické poskládání panoramatu z jednotlivých snímků (včetně manuální sestavení jednotlivých fotek), přidání 3D objektů, světelných efektů i klasických hotspotů na propojení panoramatu například se zvukovými záznamy, textových informacemi a dalšími panoramaty - prohlížení výsledného panoramatu zajišťuje interní ImmerVision Java Viewer.
komerční, 100 USD
Optipix 1.01 - nový plug-in pro Adobe Photoshop 5.x a vyšší verze na úpravy a automatické retuše digitálních fotografií. Optipix umí pracovat s 8bitovými i s 16bitovými obrázky a fotkami a nabízí nástroje na automatické nastavení jasu/kontrastu, expozice, zvýraznění drobných detailů, sub-pixel nudging, ostření, vyvážení barev a další užitečné funkce - demoverze plug-inu bohužel není k dispozici.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 378 USD
Asiva Photo 1.02 - profesionální a malinko netradičně pojatý grafický editor zaměřený především na retuše a efekty u obrázků a fotografií, který vyniká způsobem práce s obrázky importovanými nejprve ve formě náhledů a teprve po ukončení celé práce se spustí finální render. Rozsah podporovaných funkcí je velmi široký a pohybuje se minimálně na úrovni Adobe Photoshop Elements, ovšem s důrazem na postprocessing a zmíněné retuše a různé speciální efekty, program přímo podporuje procesory G4, Apple ColorSync, barvové prostory RGB HSI/HSV a CMYK HSI/HSV.
komerční, 90 USD
BluePrintTools-Pro 2.1.1 - update plug-inu pro Adobe Illustrator určeného na kreslení jednoduchých CAD/CAM výkresů, příslušných 13 nových kreslících a editačních nástrojů je dostupných přímo z nástrojové palety Illustratoru.
shareware, 19 USD
Compositor 2.0 - jednoduchý a levný grafický a efektový editor nabízející více než 160 nejrůznějších filtrů a efektů. Mezi novinky verze 2.0 patří například Full Painting a Editing Tool Set, Anti-Aliased Selections, Boolean Selections, New High Pass Filter, New Unsharp Mask Filter, Split a Recombine Channels, Drop Shadow Effects Filter, High Quality Scaling, Stretch Canvas a spousta dalších efektů a manipulačních funkcí.
komerční, 90 USD
EXDXF-Pro 1.0.9 - další update plug-inu pro Adobe Illustrator z produkce CValley Inc., sloužící ke konverzi beziérových křivek Illustratoru do křivek s minimálním počtem kotevních bodů zvyšujících preciznost dané křivky jako příprava na export do formátu DXF pro různé CAD/CAM programy.
shareware, 35 USD
ImageViewer 6.1 - nová verze poměrně známého multimediálního image browseru/konvertoru a organizéru obrázků se slušnými tiskovými funkcemi, tvorbou HTML contact sheetů a jednoduchými editačními funkcemi založeného na jádru systému QuickTime.
shareware, 45/99 USD
MediaEdit 1.2.5 - nová verze low-end editačního program na zpracování videa fungující současně i jako grafický editor (což samo o sobě dává zajímavé možnosti při editaci videa), nově s podporou Jaguar Mac OS X 10.2, novými přechodovými efekty, podporou DV kamkordérů, interním audio editorem a výrazně rychlejším finálním renderingem.
komerční, každá sada 50 USD
Slick Transitions & Effects 3, 4 - dvě nové sady přechodových a klasických 2D/3D efektů a titulků pro Apple iMovie 2.x. Sada 3 obsahuje například přechody State-of-the-art (Flaps / Flops), Apertures, Ripples, fade in-out to black, různé Soft Wipe kolekce, celkem se jedná o něco přes 70 efektů. Sada 4 pak nabízí efekty z rodiny tzv. Hollywood Collection, plug-iny Slick Matte-tastic, Slick VidMix, Cookie Cutter, Picture-in-Picture, SplitScreen a SlickMotion.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: