Softwarové novinky 06 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Softwarové novinky 06

25. července 2002, 00.00 | První prázdninové softwarové novinky z oblasti grafiky a multimédií opět přinášejí stručný přehled několika zajímavých updatů a nových programů.

První prázdninové softwarové novinky z oblasti grafiky a multimédií opět přinášejí stručný přehled několika zajímavých updatů a nových programů.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 17 USD
Adobe Photoshop Interface Improver 2.2 - utilitka pro Adobe Photoshop rozšiřující možnosti okamžitého skrytí všech nástrojových palet.
shareware, 25 USD
Hero BigEye II - nový multimediální prohlížeč, manager a konvertor grafiky s podporou něco přes 60 grafických formátů a vlastním editorem obrázků s několika obvyklými efekty jako je noise, emboss, swirl apod.
shareware, 29 USD
ImageConverter Plus 6.2 - nová verze poměrně kvalitního prohlížeče a konvertoru obrázků s vestavěným jednoduchým efektovým editorem a tiskovým programem v jednom, to vše ve formě doplňku pro Windows Explorer. Program v nové verzi podporuje něco přes 50 grafických formátů a spolupracuje s tiskovým managerem PhotoPrint rovněž z dílny fCoderu.
shareware, 25 USD
ImageDupeless 1.31 - velmi zajímavý nástroj na vyhledávání duplicitních obrázků na disku s podporou grafických formátů JPEG, GIF, BMP, PCX, PNG, TIFF, PGM, WMF, EMF, EPS a PSD. Porovnávání obrázků probíhá přímo podle struktury a obsahu daného souboru, nikoliv tedy pouze podle jeho názvu, velikosti, rozlišení či typu formátu.
komerční, 129 USD
Optimaze! 1.0 - sice trochu drahý, ale přesto velmi zajímavý nástroj na komprimaci a optimalizaci Flash animací umožňující zredukovat výslednou animaci až o 70 %. Program podporuje formáty Flash 2/3/4/5 a Flash MX, nabízí plnou kontrolu nad celým optimalizačním procesem podle typu animace (video, symbol, snímek) a dokáže optimalizovat animace rychlostí až 1000 snímků/s.
shareware, 29 USD
PhotoBuilder 2.01.2 - balík pro nenáročné uživatele na základní zpracování a efektové úpravy fotografií (domácí fotoalbum apod.), pohlednic, elektronických přání apod.
freeware
PixelToolbox 1.1 - grafický editor specializovaný na návrhy grafického rozhraní pro programy a operační systémy, wallpapery, ikony a kurzory s vlastním integrovaným grafickým editorem, několika efektovými filtry a řadou vzorů pro návrhy pozadí okének apod.
shareware, 69 USD
SmartDraw Photo 1.20 - od autorů vynikajícího vektorového editoru SmartDraw pochází balík pro zpracování a úpravy bitmapové grafiky. SmartDraw Photo nabízí velmi přehledné grafické rozhraní, funkce pro import digitálních fotografií přímo z fotoaparátu, vlastní grafický a efektový editor, on-line sdílení fotografií na internetu a další funkce obvyklé o tohoto typu programů.
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

update
Adobe Photoshop 7.0 Scripting plug-in 1.0.2 - opět další update plug-inů pro Adobe Photoshop zajišťující automatizaci funkcí přes JavaScript a AppleScript, nově s řadou odstraněných chyb předchozí verze.
shareware, 30 USD
gMovie Maker 2.1 - specializovaný konvertor obrázků, animací a videa do formátu pro Palm OS kompatibilní kapesní počítače (přehrávaných s pomocí freewarového gMovie Playeru), nově s podporou audia u MPEG-1 videa.
freeware / shareware
namesupreseed Photoshop plug-ins - několik freewarových a sharewarových plug-inů pro Adobe Photoshop: Autochromatic (7 USD, na chromatické efekty a kolorizaci čb obrázků), Softener (8 USD, na glossy efekty a vyhlazování obrázků) a Autointerlace (freeware, na tvorbu prokládaného obrazu), poslední zmíněný plug-in Autointerlace je k dispozici i pro Macintosh.
freeware
QuickTime 6.0 - dlouho očekávaná nová verze balíku QuickTime výrazně rozšiřující práci s obrazem a zvukem, mezi hlavní novinky patří především podpora MPEG-4 videa a AAC audia a vylepšené grafické rozhraní. Základní verze balíku je zdarma, rozšířená verze Professional stojí 30 USD.
komerční, 20 USD
QuickTime 6 MPEG-2 Playback 1.0 - modul pro QuickTime 6 (přímo z dílny společnosti Apple) na přehrávání MPEG-2 videa zvládající přehrávání i samostatných streamů.
komerční, 495 USD
RE:Flex 2.0 - nová verze balíku plug-inů pro Adobe After Effects na tvorbu profesionálních morfingových (RE:Flex Morph) a warpingových efektů (RE:Flex Warp), nově s třetím plug-inem RE:Flex Motion Morph na morfingové přechody mezi dvěma videosekvencemi a Vertex matchingem pro přesné nastavení přechodu.
freeware
SuperPNG & j2k - dva freewarové plug-iny pro Adobe Photoshop 5.5 a vyšší a Adobe After Effects rozšiřující možnosti formátu PNG o podporu 16ti bitové grafiky, podporu metadat (SuperPNG) a práci s formátem JPEG 2000 s wavelet a lossless kompresí, podporou průhlednosti a opět s podporou 16ti bitové hloubky barev.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 99 USD
AutoMask 4.01 - update plug-inu od Human Software pro Adobe Photoshop na maskování grafiky v barvových prostorech RGB a CMYK, nově s podporou Mac OS 9.
freeware
Cartoon Editor 1.2.1 - poměrně jednoduchý grafický editor určený hlavně na tvorbu kreslených animací, s podporou formátů JPEG a GIF, vyhlazování, průhlednosti, spliningu, tvorbou barvových přechodů a výstupem ve formátu QuickTime.
shareware, 23 USD
PhotoPress 1.0.3 - nenáročný tiskový balík a layout editor v jednom s jednoduchým ovládáním pomocí drag&drop určený na rychlý tisk obrázků, vizitek, pohlednic a fotografií, jedná se o nativní Mac OS X aplikaci.
komerční, 349 USD
MacDraft (OS X) 5.0.6 - nová verze poloprofesionálního CAD balíku, nově s podporou Mac OS X, několika novými kreslícími a editačními nástroji, vylepšenou podporou formátu DWG/DXF, rozšířenou prací s textem a několika dalšími novinkami.
komerční, od 599 USD výš
NCS MagiSign 1.3.9 - update profesionálního balíku (v podstatě se jedná o plug-in) na signmaking přímo z prostředí Adobe Illustratoru kompatibilní s více než 350 řezacími plotry, nově pouze s několika opravenými chybami minulých verzí.
komerční, 249 USD
Select Pro 4.01 - update plug-inu pro Adobe Photoshop určeného na sofistikované barvové retuše v barvových prostorech RGB. CMYK, Lab a DCS multikanálového formátu, nově s podporou Mac OS X, YMCK MultiChannel/DCS pro barvové korekce u přímých barev a několik dalšími novinkami. Jedná se o produkt z dílny Human Software, na demoverzi tedy zapomeňte.
shareware, 25 USD
Snapz Pro X 1.0.3 - screen capture nástroj na grabování statických obrázků a videosekvencí, s možností uložit sérii statických snímků i jako QuickTime video, zachytáváním pull-down menu, integrovaným organizerem obrázků, několika efekty, generátorem HTML kódu pro rychlé copy/paste grabnutých obrázků a mimo další funkce také samozřejmě s plnou kompatibilitou s Mac OS X.
shareware, 25 USD
Ulead Photo Explorer 2.0 - nová verze vynikajícího multimediálního image browseru a manageru obrázků v jednom s plnou podporou Mac OS X. Program umožňuje nejen import a kategorizaci obrázků, fotografií, animací a videa, ale také jejich úpravu ve vestavěném editoru, sdílení fotek na internetu, obsahuje poměrně komfortní vyhledávací funkce a podporuje i dávkové zpracování obrázků.
freeware
Virtix Sample Effects for iMovie 1.3 - několik nových ukázkových efektů (Flame, letterbox, extreme b&w) pro balík iMovie na tvorbu efektů ohně, ořezávání/vyřezávaní videa a tvorbu vysoce kontrastních abstraktních obrázků.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: