Softwarové novinky 04/2004 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Softwarové novinky 04/2004

sw software

1. dubna 2004, 00.00 | I když patří březen mezi nejdelší měsíce v roce, neobjevilo se tentokrát v jeho průběhu tolik novinek, kolik bychom si patrně všichni přáli. Seznam těch nejzajímavějších programů najdete v našem pravidelném přehledu softwaru pro Windows a Macintosh.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 30 USD
123 Graphic Converter 2.1 - nová verze dávkového konvertoru obrázků a fotografií v mnoha grafických formátech (BMP, JPG, JPEG, WMF, EMF, GIF, PNG, TGA, PCX, TIFF apod.).
shareware, 80 USD
ACDSee PowerPack 6.0.3 - aktuální update jednoho z nejvšestrannějších balíků na správu, prohlížení, konverze, úpravy a tisk obrázků a fotografií opravuje několik drobných chyb a měl by přinést i lepší stabilitu jednotlivých programů v balíku - ACDSee 6, ACD FotoCanvas 3 a ACD FotoSlate 3.
komerční, 15 USD
Andrew's Plugins vol 16 (GX Power Blend) 16.0.0 - plugin pro Adobe Photoshop a další grafické editory je určen na tvorbu přechodových efektů generovaných pomocí textur, překrývání a efektových úprav obrázků. Součástí pluginu je i filtr pro deformace stávajících grafických předloh.
shareware, 29 USD
EZ Extract Resource 1.89 - nová verze nástrojena extrakci bitmapových obrázků, ikon, tlačítek, zvukových souborů a kurzorových ukazatelů z DLL knihoven, OCX a dalších datových souborů.
shareware, 40 USD
Flash Decompiler 1.12 - update programu na dekompilaci hotových Flash animací a extrakci jejich jednotlivých komponent (grafika, zvuk, skripty apod.) přináší především významné rozšíření extrakce ActionScriptů.
komerční, 80 USD
FontAgent 8.8 - nová verze prestižního manageru různých formátů fontů umí písma také opravovat (jejich vadnou instalaci) a vyhledávat poškozená písma i jejich duplikáty.
komerční, 15 USD
GX Motion - (Andrew's Plugins/Effects 14) 14.1.0 - nová verze sady devíti pluginů pro Adobe Photoshop a další grafické aplikace opravuje funkčnost některých pluginů pro deformace, motion efekty a různé efekty s barvami.
komerční, 299 USD
Microspot PC Draft 5.0 - nová verze 2D vektorového grafického editoru se zamřením na CAD přináší několik nových importních a exportních funkcí, nové kreslící a editační nástroje, nové knihovny prvků a mimo jiné i vylepšenou podporu vrstev. Program je nabízen i ve (velmi) zjednodušené verzi PC Draft PE, která se prodává za 59 USD.
shareware, 20 USD
MRWFormat 1.52 - update pluginu (české provenience) pro Adobe Photoshop 6.x, 7.x a Photoshop Elements 2 na zpracování RAW souborů digitálních fotoaparátů Minolta DiMAGE.
komerční, od 29 USD
Neat Image 3.17 - aktuální verze na Grafice On-line recenzovaného nástroje na redukce a retuše šumu či zrnitosti u digitálních fotografií přináší vylepšené načítání některých JPEG fotografií, přesnější nastavení komprese u některých snímků, opravené pop-up menu a několik dalších oprav při načítání expozičních parametrů.
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
AbsoluteDeNoiser 1.1 - zajímavý freewarový program v Javě s jednoduchým používáním (průvodce se třemi kroky) na redukování šumu v digitálních fotografiích. AbsoluteDeNoiser můžete používat mimo Windows a Mac OS X například také v Linuxu, Unixu a dalších Java kompatibilních operačních systémech.
update
ACD Canvas Pro 9.0.3 (build 776) - devátá verze publikačního nástroje Canvas stále obsahuje pár chybiček a tak si můžete stáhnout další patch. Opravy se týkají hlavně věcí kolem typografie, tisku, kopírování a vkládání objektů, práce s průhledností, přímými barvami a grafickým rozhraním programu.
komerční, 215 USD
Artlandia SymmetryWorks 3.0 - nová verze kvalitního pluginu pro Adobe Illustrator na tvorbu různých symetrických vzorů přidává především podporu nových objektů a bitmapových obrázků v různých formátech (JPEG, GIF, PNG, PSD). Další novinky se týkají možnosti kombinovat různé výřezy obrázků, vylepšeného nastavování průhlednosti a kompatibility s Adobe Illustratorem CS včetně možnosti používat v pluginu 3D efekty Illustratoru CS.
komerční, 299 USD
Art Recon Content pro LightWave - dvě nové kolekce 3D objektů pro LightWave 4 a vyšší verze (ve formátu LWO) obsahují několik set objektů tříděných podle několika kategorií a v několika epochách jako například gotika, románský, dórský, etruský a další sloh a období. Celkem se jedná o něco přes 250 3D objektů v první a více než 350 objektů ve druhé kolekci. Cena jedné kolekce je 169 USD, obě kolekce stojí 299 USD.
komerční, 99 USD
E-on Mover 5 - nová verze specializovaného animačního nástroje pro firemní animační balík a generátor krajin Vue d'Esprit přidává podporu Curios Labs Poser včetně importu kompletní scény Poser 4.x a 5.x a podpory anizotropního filtrování nasvícených vlasů.
komerční, 799 USD
Eovia Amapi Pro 7 - vlakový produkt společnosti Eovia je už v prodeji. Profesionální 3D modeler přináší spoustu zásadních změn a úprav jako například významně rozšířené NURBS modelování, nové nástroje na práci s plochami a téměř kompletně předělané importní a exportní filtry pro formáty 3DS, DXF, DWG OBJ, STL, VRML, EPS a IGES.
komerční, 129 USD
Eovia TransPoser - nový plugin pro Carrara Studio 3 umožňuje importovat animované postavy z balíku Curios Labs Poser 4.x a 5.x. Import je možný včetně profilů Poseru (omlouvám se za vulgární skloňování) obsahujících i textury a oblečení postav včetně průhlednosti, reliéfů a vlasů. Importovat můžete i celé animované scény Poseru.
komerční, 299 USD
Greenworks XFrog 4.1 Public Beta - velmi zajímavý 3D modeler a animační systém pro organické modelování přichází ve své nové betaverzi. Program funguje i jako plugin pro různé 3D balíky (zatím je podporována Cinema 4D XL 8.x) a přináší nové typy objektů, vylepšenou kontrolu pohybu a mimo jiné i rychlejší překreslování obrazovky a předělaný XFR importní modul.
komerční, od 40 USD
Human Software ClassicFrames 1.6 - nová verze několika sad pluginů pro Adobe Photoshop na tvorbu různých ozdobných rámečků pro fotografie konečně přináší podporu Mac OS X pro Classic Frames Vol. I a II. Každá sada obsahuje šedesát volitelných grafických rámečků a funkce pro jejich kombinaci a efektové úpravy.
komerční, 4 195 USD
Kaydara MotionBuilder Professional 5.5 - nová verze high-end 3D animačního balíku využívaného především ve filmové produkci nově zahrnuje podporu skriptovacího jazyka Python a podporu CgFX shaderů pro čipy NVIDIA. Méně dokonalá verze Standard stojí 995 USD.
komerční, 299 USD
Macromedia Fireworks MX 2004 v7.0.2 - update univerzálního bitmapového a vektorového grafického editoru se zaměřením na webovou grafiku byl měl přinést o něco větší rychlost programu v některých situacích a opravy otevírání obrázků z Dreamweaveru MX (při jejich editaci) včetně přepínání mezi aplikacemi.
update
Macromedia Freehand MX 11.0.2 - update profesionálního vektorového grafického editoru přináší především kompatibilitu programu s Mac OS X 10.3 a opravuje řadu drobných chyb verze 11.0.1 - například práci s cestami, vkládání atributů, vyplňování, 3D efekty, export Flash animací, používání OpenType písem a pár dalších věcí.
komerční, 150 USD
Reindeer Optipix Photoshop Suite 2.0.1 - update pluginu pro Adobe Photoshop je opět určen digitálním fotografům. Optipix Photoshop Suite je kolekce pluginů pro zpracování a úpravy fotografií s 16-bitovými barvovými kanály - ostření, úpravy kontrastu, zvýraznění detailů ve snímku apod. Update opravuje některé nedostatky jednotlivých pluginů při práci s pamětí u verzí pluginu pro Mac OS X a Windows. Do 15. dubna je sada nabízena za sníženou cenu 135 USD.
komerční, 366 USD
Shave & Haircut 2.5 pro Cinemu 4D - nová verze plug/inu pro animační a raytracingový balík Cinema 4D dále vylepšuje generování vlasů, chlupů a komplexní animace srsti v závislosti na vnějších podnětech a fyzických vlivech jako je například vítr či přitažlivost. Particle systém pluginu může být navíc použit i pro simulaci trávy. Novinky pluginu se týkají i vylepšeného stínování, vyhlazování a několika nových předvoleb různých typů vlasů (kadeře apod.).
komerční, 399 USD
Worley FPrime - interaktivní renderovací engine FPrime pro LightWave 7 a vyšší verze je konečně v prodeji. Engine nabízí nastavení různých vlastností renderování včetně radiosity, průhlednosti, hloubky scény a mnoha dalších vlastností přímo v pracovním prostředí LightWave. Engine vyžaduje velký výkon procesoru (hodně velký!) a umí ukládat celou scénu v několika formátech včetně separovaných RGB a alfa kanálů.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 499 USD
Barcode Automator 2.1 - nová verze profesionálního generátoru čárových kódů se zajímavými možnostmi skriptování přes AppleScript, exportem EPS a TIFF formátů a podporou mnoha druhů a formátů čárových kódů.
update
Free Sign 4.2.4 - update špičkového řešení pro signmaking (pro řezací plottery Roland, Summa, Mutoh, Gerber, Zund a další) včetně možnosti práce s textovými styly, vektorizačním modulem a pluginem pro Adobe Illustrator.
komerční, 40 USD
Kekus PanoTools 2.0.18 - update kolekce pluginů pro Adobe Photoshop založených na jádru Panorama Tools. Celkem pět pluginů slouží k práci s panoramatickými fotografiemi, jejich korekcím a manipulaci. Upravovat lze například perspektivu fotografií a měnit jejich jednotlivé typy. Součástí celé sady jsou i potřebné předvolby pro různé varianty objektivů a plugin na extrakci jednotlivých snímků z panoramatu.
shareware, 30 USD
Lemke GraphicConverter 5.0 - po mnoha drobných updatech se začala prodávat pátá stěžejní verze vynikajícího shareware konvertoru obrázků. Graphic Converter podporuje více než 175 grafických formátů, umí soubory převádět v dávkovém režimu a zpracovat je pomocí AppleScriptu. Verze 5.0 přidává například nové image processingové efekty, nové prohlížecí funkce, konverzi do barvového prostoru CMYK, vylepšené hromadné konverze grafických souborů, nové algoritmy pro změnu velikosti obrázků, rozšíření třídění souborů a mnoho dalších drobných vylepšení tohoto velmi známého programu. Graphic Converter se prodává i ve verzi na CD, která stojí 35 USD + poštovné.
komerční, 125 USD
Test Gear 1.0.3 - update waveform a vectorscope monitoru pro Adobe After Effects kombinovaného s histogramem a periodickou i spektrální analýzou video a audio stop.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: