SmartCapture 1.16 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

SmartCapture 1.16

22. října 2001, 00.00 | V oblasti programů pro grabování statické grafiky se za posledních několik měsíců neudálo nic převratného. Čerstvou krev ale naštěstí přináší profesionální screen capture balík s názvem SmartCapture.

SmartCapture firmy DeskSoft patří mezi kvalitní screen capture programy určené ke grabování statické grafiky v prostředí Windows 95/98/ME/NT4/2000. Se svou cenou 35 USD se řadí mezi několik málo programů tohoto druhu, které mají uživateli opravdu co nabídnout. Co tedy SmartCapture všechno umí?Mezi základní schopnosti programu pochopitelně patří grabování aktivních i neaktivních okének, celé obrazovky a pravoúhlých objektů (klasické rectangles) s pevně danými i manuálně volitelnými rozměry. Stejně jako u naprosté většiny screen capture programů umí SmartCapture grabnout okénka atp. bez, nebo podle potřeby včetně zobrazeného kurzoru. Ne tak častým jevem u takto zaměřených programů je ovšem podpora více monitorů u Windows 98/ME/2000. Obrázky lze automaticky nebo ručně ukládat ve formátech BMP, GIF, JPEG a PNG, možné je i kopírování přes schránku. Mezi další funkce patří podpora rozhraní TWAIN, tiskové funkce a také přímý export grabnutého obrázku do aplikace MS Word. Program zvládne obrázky nejen grabovat, ale také konvertovat z/do podporovaných grafických formátů, u GIFu a PNG můžete nastavit i průhlednost.

Konverze zahrnují i redukce barev včetně případného rastrování, převod do stupňů šedi, úpravu jasu a kontrastu, mezi manipulační funkce programu pak patří možnost změny velikosti obrázku, otočit ho nebo stranově převrátit. Mezi práci s barvami patří ještě možnost náhrady libovolné barvy za jinou (viz obrázky preferencí), mezi manipulační funkce pak zase velmi snadné vizuální oříznutí obrázku přímo v náhledu nebo reálném zobrazení (podle měřítka lupy) grabnutého obrázku v hlavním okně programu. Každý grabovací mód (window, screen, rectangle apod.) má svůj vlastní profil, takže si pamatuje většinu minule provedeních nastavení včetně cest na disku.


SmartCapture sice nezvládne grabovat Direct3D ani Glide screeny jako to umí HyperSnapDX a jeho součástí není tak komfortní editor obrázků, jaký nabízí SnagIt. Přesto je komfort práce ve SmartCapture víc než přijatelný stejně jako celkové možnosti programu, ke kterým si můžete ještě připočítat možnost práce se skripty umožňujícími zautomatizovat některé hlavní funkce programu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: