Rozšiřte schopnosti programů Adobe na serveru Xchange 3 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Rozšiřte schopnosti programů Adobe na serveru Xchange 3

30. srpna 2002, 00.00 | Na serveru www.adobexchange.com je ke stažení obrovské množství skriptů, zásuvných modulů nebo tutoriálů, které mohou výrazně usnadnit vaši práci s aplikacemi firmy Adobe. Poslední článek malé série je zaměřen na Adobe Photoshop.

Ze serveru www.adobexchange.com lze stáhnout nepřeberné množství plug-inů, skriptů, předloh, barevných vzorníků, doplňků či utilit k některým programům firmy Adobe, konkrétně pro Photoshop, Illustrator, After Effects, GoLive, LiveMotion, AlterCast, InDesign, Atmosphere. Mnohé utility jsou ohodnoceny uživateli, kteří k některým napsali i drobný komentář. Naprostá většina nabízených souborů je k dispozici zdarma! Poslední díl tohoto malého seriálu je zaměřen na obohacení programu Adobe Photoshop.

Štětce
Nabídka štětců je obrovská. Celkem je na serveru 75 různých sad štětců volně ke stažení, a to většinou pro PC i Mac a pro šestou nebo vyšší verzi Photoshopu. Zaujaly mě například štětce Tymoes Asiatic ve tvaru čínské kaligrafie nebo Tymoes GraffitiLetters, které obsahují všechna písmena abecedy psaná rukou sprejera. Užití najdou určitě i štětce PrintedStuff, které napodobují nápisy a značky sprejované na staré bedny a pytle (symbol deštníčku či skleničky) nebo různé kalibrační pruhy. Grafikům může pomoci i sada Paper Damage - štětce simulují zmačkaný a jinak poškozený papír.

Filtry a zásuvné moduly
Nabídka filtrů a zásuvných modulů je bohužel malá. Těch několik zajímavějších není, jak je na tomto webu obvyklé, zdarma, ale jde o demoverze produktů firem jako Andromeda nebo Auto FX.

Vzorky
Zde mě zaujal například Grid, který umístí na obrázek čtverečkovou síť. Skvělá kolekce se jmenuje 20 User Friendly Patterns, jsou to nejrůznější neurčité vzory připomínající pohled do mikrosvěta. Masonry usnadňuje tvorbu nekonečných cihlových stěn. Refresh Check 2 je kolekce pravidelných geometrických textur připomínajících textilní potisk. Většina vzorků je opět pro PC i Mac a pro šestou nebo vyšší verzi Photoshopu.

Předlohy
Nabídka předloh obsahuje několik předpřipravených univerzálních webových stránek. Někdo možná ocení Mac OS X Aqua Folder, který usnadňuje výrobu velkých ikon pro tento operační systém.

Styly
Stylů je celkem přes sto, většinou se jedná o efekty vhodné pro tvorbu různých tlačítek a nápisů. Nejstahovanější a vysoce hodnocený balík 24 stylů je Skip2-03, který je určen zejména pro pro web. Líbí se mi i kolekce Watercolor, která imituje rozpití kresby jako při malbě vodovými barvami.

Jednou z nejoblíbenějších sad je *New* The Mac OS X Set, která pomáhá vytvořit tlačítka, pozadí a ikony ve stylu Mac OS X. Součástí jsou i všechny potřebné fonty pro PC i Mac, mimo jiné i písmo Lucida Unicode, které obsahuje téměř 2000 různých znaků včetně řecké alfabety, hebrejštiny, azbuky, fonetické abecedy a desítek matematických symbolů. Písma jsou ve formátu OpenType a TrueType.

Akce
Absolutně největší počet položek je v nabídce akcí - přes 4000, z toho nejvíce jich je určeno pro textové efekty. Námětů je nepřeberné množství, takže namátkou jmenuji některé: písmo hořící, chromové, skleněné, z průhledného gelu, ve stylu Aqua, vybuchující, laserové, kovové… Nemá cenu vyjmenovávat více. I když většina akcí vytváří až příliš laciné a prvoplánové efekty, je zde řada inspirativních akcí, které mohou výrazně ozvláštnit design webových stránek.

Server XChange je otevřený všem uživatelům programů firmy Adobe. Máte-li tedy skripty, akce, styly či předlohy, se kterými byste se chtěli podělit, neváhejte a pošlete je na server. Můžete obohadit i další, zatím nepříliš naplněné oddíly jako kkripty, akce a droplety pro ImageReady, tutoriály či vlastní tvary.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: