Recenze: iMovie 11 – potěšení jen pro někoho - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Recenze: iMovie 11 – potěšení jen pro někoho

dv digitalní video

7. prosince 2010, 00.00 | Druhá část balíku iLife 11, určená k domácímu střihu videa, přichází s na první pohled líbivými inovacemi - tvorbou trailerů, novými tématy a rozpoznáváním osob. Potěší také lepší práce se zvukovou stopou. Bude to ale stačit?

Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly. Toto rčení platí dvojnásob v oblasti pořizování panoramatických fotografií s monstrózním rozlišením. Nejnovější „zářez na pažbě“ v oblasti rekordních počinů má na svědomí fotograf Jeffrey Martin, který si dal tu práci a pořídil 80-gigapixelové panorama Londýna, pokrývající úhel 360 stupňů. Překonal tak o celých 10 gigapixelů stávající rekord (v oblasti 360° panoramat), jenž doposud drželo vytvoření 70-gigapixelového panoramatu Budapešti.

Odkaz na 80-gigapixelové panorama LondýnaFoto Jeffrey Martin via 360cities.net

Aby se Jeffrey Martin mohl zapsat do rekordních tabulek, musel celkem pořídit 7 886 dílčích snímků. Ty pak sestavil na speciálním počítači (Fujitsu Celsius), který se mohl mimo jiné pochlubit šesticí dvoujádrových procesorů, 196 GB RAM paměti a 4GB grafickou kartou. Po spojení všech snímků vznikla výsledná fotografie, jež by s klidem stačila na vytištění obrovského plakátu o rozměrech 35 x 17 metrů (při použití standardního rozlišení používaného při tisku fotografií).

Pokud si chcete z blízka prohlédnout významné části Londýna, doporučujeme vám využít orientačních značek, jež vás na vybraný objekt přímo navedou. Foto Jeffrey Martin via 360cities.net

Dodejme, že si Martin jako své stanoviště v centru Londýna vybral střechu mrakodrapu Central Point, kde fotografoval s teleobjektivem s ohniskovou vzdáleností 400 mm. Fotografická práce mu zabrala s přestávkami více než 3 dny. O použitém fotoaparátu se fotograf nezmiňuje.

Demonstrace možností zvětšení, které poskytuje 80-gigapixelové rozlišení panoramatické fotografie (pohled na detail vysílací věže). Foto Jeffrey Martin via 360cities.net

Pozoruhodné panorama Londýna si můžete prohlédnout na stránkách www.360cities.net. Přejeme vám příjemné „gigapixelování“.

Zdroje:
Crunchgear.com
www.360cities.net

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: