ProPoster 2.0 a Poster Forge 1.0: vytiskněte si vlastní plakát - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

ProPoster 2.0 a Poster Forge 1.0: vytiskněte si vlastní plakát

sw software

7. prosince 2007, 00.00 | Tvorba plakátů nemusí být vůbec složitá, stačí jen mít vhodný program, jakým je například dnes popisovaný manipulační editor ProPoster, který doplňuje
freewarová aplikace Poster Forge s několika často využívanými šablonami plakátů. Řešení je ovšem vhodné jen pro skutečně nenáročné projekty a "amatérské" nasazení.

ProPoster společnosti RonyaSoft je relativně jednoduchý, ale poměrně šikovný program na rychlou tvorbu plakátů s volitelnou velikostí tiskových archů. Jedná se vlastně o kombinaci manipulačního editoru a tiskové aplikace, jež importovanou grafickou předlohu automaticky rozřeže na předem daný počet částí, které pak můžete vytisknout na libovolné tiskárně a slepit do velkého plakátu. ProPoster existuje pouze ve verzi pro Windows 2000/XP/Vista, má českou lokalizaci a prodává se za 20 USD s licencí pro soukromé použití.

ProPoster umí importovat grafické formáty BMP, GIF, JPEG, EMF a WMF a dovede též využívat TWAIN kompatibilní zdroje – skenery, digitální fotoaparáty apod. Zdrojem obrázku nemusí být pouze soubor či skener, lze nasadit také clipboard Windows, prostřednictvím kterého je možno do ProPoster vložit například tabulky Excelu, obsah dokumentů Wordu či dokumenty dalších aplikací.


ProPoster 2.0 - tvorba plakátů s jejich automatickým rozřezáním je v programu opravdu velmi snadná

Maximální velikost plakátů může být až 10 x 10 metrů, několik velikostí je už přednastaveno v rychlých předvolbách. Návod pro slepení plakátů je součástí dokumentace programu, narozdíl od lokalizovaného prostředí není bohužel manuál ProPoster k dispozici v češtině. Náhledy jednotlivých částí plakátu si můžete prohlédnout předem, tisknout lze i ořezové čáry. ProPoster umí importovanou grafiku automaticky natočit a eventuálně i přizpůsobit rozměrům tiskové stránky, k dispozici jsou dále funkce pro ořez a nastavení okrajů stránek potřebných pro finální slepení plakátu.


ProPoster 2.0 - náhled jednotlivých částí plakátu


ProPoster 2.0 - volba skeneru pro import grafické předlohy


ProPoster 2.0 - nastavení měřících jednotek a jazykového rozhraní jsou jediné předvolby aplikace


ProPoster 2.0 - nabízené velikosti plakátů/tiskových archů

Poster Forge

Jako bezplatný doplněk k „plakátovači“ ProPoster můžete vyzkoušet freewarovou aplikaci Poster Forge stejné firmy. Opět se jedná o velmi jednoduchý manipulační editor, který umožňuje velmi rychle vyrobit několik druhů plakátů a upoutávek kombinujících grafiku a text. Poster Forge je k dispozici ve verzi pro Windows 2000/XP/Vista a na rozdíl od ProPoster zatím nemá českou lokalizaci, což však vzhledem k přehlednému ovládání programu vůbec nevadí.


Poster Forge 1.0 - freewarová aplikace Poster Forge slouží především k rychlým úpravám fotografií do podoby filmových plakátů a jiných podobných jednoduchých publikací


Poster Forge 1.0 - k importovaným fotografiím můžete přidávat libovolné texty, šablona filmového plakátu je již součástí editoru

Vybírat můžete ze tří druhů šablon – „motivačních“ plakátů, filmových plakátů a plakátů pro hledání či prodej osob nebo věcí. Každá šablona umožňuje rychle zkombinovat importovaný obrázek či fotografii s textem s volitelnou velikostí, druhem, stylem a barvou písma. Hotový plakát lze uložit v několika grafických formátech, nebo vytisknout pomocí zmíněné aplikace ProPoster.


Poster Forge 1.0 - jedním ze tří standardně nabízených šablon je známý westernový plakát s odměnou :-)

Závěr

Závěr bude tentokrát velmi stručný. Obě aplikace patří mezi nenáročné programy (jak na obsluhu, tak i rozsahem funkcí) na tvorbu plakátů a jsou především určeny pro oblast typického domácí použití. Zkušební verzi ProPoster si můžete stáhnout na webových stránkách společnosti RonyaSoft, taktéž freewarový program Poster Forge je ke stažení zdarma na stejných stránkách.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Uložení hotového dokumentu

Autor: klára Žena

Založeno: 12.09.2013, 13:29
Odpovědí: 0

Dobrý den, mám doma stažen program RonyaSoft Poster Designer (Poster Forge) 2.01.39 a ráda bych uložila výsledný dokument. Když dám ale export do PDF, uloží se mi jako mini obrázek s minimální rozlišením (i když je původní plakát velikosti A3). Při "uložit jako" se uloží soubor ve formátu .rpd, k jehož spuštění musím mít ofic software, což nechci.

Nevíte někdo, jak uložit dokument v odpovídajícím formátu, v jakém byl vytvořen?

Díky

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: