PhotoThumb 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

PhotoThumb 1.0

5. června 2001, 00.00 | Hledáte nějaký jednoduchý, ale přitom komfortní nástroj na tvorbu zmenšenin obrázků s možností exportu celého katalogu včetně původních originálů v podobě HTML dokumentu? Dál už hledat nemusíte...

Image thumbnailer s příznačným názvem PhotoThumb slouží pro rychlé vytváření zmenšenin obrázků a náhledových katalogů pro tiskové účely i pro web. Program funguje pod Windows 96/98/ME/NT4/2000, stojí cca 30,- USD a umí náhledy obrázků nejen velmi rychle vytvářet a prohlížet, ale také je posílat na FTP server, přejmenovávat, kódovat a exportovat v podobě webové stránky jako komplexní katalog.S rychlostí programu určitě nebudete mít žádné problémy, i pro větší množství obrázků je schopen velmi rychle vytvořit či exportovat jejich náhledy. Ke každému souboru lze kratší či delší přidat komentář, práce se samotnými soubory je také poměrně pohodlná - mimo klasického integrovaného Exploreru obsahuje ještě PhotoThumb rozšířenou podporu drag&drop (ale jenom o malinko), u které lze obrázky myší tahat do jakéhosi zásobníku částečně nahrazujícího tradiční záložky respektive oblíbené soubory.V nastavení prostředí programu a jednotlivých funkcí toho moc nenajdete, mimo nezbytné volby velikosti náhledu a několik věcí kolem grafického rozhraní programu (které lze uložit v několika variantách s různým umístěním integrovaného imagebrowseru) zbývá pak už jen nastavit prodlevu u slideshow a pro jistotu nechat zapnuté potvrzení při mazání souborů i automatické nahrazování "nepovolených" znaků v názvu souboru.


Soubory můžete přejmenovat nejen ručně, ale i v dávkovém režimu, číslování obrázků si pak PhotoThumb hlídá sám. Naprostou samozřejmostí je pak import obrázků či fotografií z digitálního fotoaparátu, skeneru atp. podporujícího rozhraní TWAIN. Určitě Vám přijde vhod i možnost některé soubory zakódovat, heslo si ale pak raději pamatujte, nepřišel jsem na možnost, jak je pak z uloženého souboru dostat.


Z dalších věcí snad nikoho nepřekvapí opět jedna dost nezbytná funkce, kterou je možnost upravit o obrázků datum a čas přímo z prostředí programu, rotace JPEG obrázků bez ztráty kvality, integrovaný modul pro přístup na FTP server pro posílání obrázků, vyhledávací funkce a pochopitelně i jedna ze stěžejních funkcí PhotoThumbu, export katalogu do formátu HTML. Vzhled HTML katalogu obrázků můžete buď nechat na defaultních parametrech PhotoThumbu, pokud ale vyžadujete precizní možnosti konfigurace, můžete se dosyta vyřádit v rozsáhlých preferencích spojených s možností exportu katalogu do formátu HTML.


PhotoThumb je program, který sice ničím zvláštním nepřekvapí, ale může se občas hodit. Velmi kvalitně jsou zpracovány funkce pro export katalogu v podobě webové stránky, naopak dost zamrzí poměrně malé množství podporovaných grafických formátů (BMP, GIF, JPEG, PCX, PNG, TARGA, TIFF a WMF). Protože je to však teprve první verze programu, můžeme snad doufat v další zlepšování jeho funkcí a tak lze jeho vyzkoušení s klidným svědomím doporučit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: