Photogene 2.0: editace fotografií na iPadu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Photogene 2.0: editace fotografií na iPadu

10. ledna 2011, 10.00 | Koncem minulého roku vyšla přepracovaná verze 2.0 obrazového editoru Photogene pro Apple iPad. Jde o aplikaci, jež nabízí funkce editace obrazu pro úpravu fotografií, připomínající v určitých ohledech Adobe Lightroom (samozřejmě jen ve značně omezené míře), když umožňuje snímky zaostřovat, upravovat jejich tónové rozsahy pomocí úrovní a křivek, nastavovat vyvážení bílé a uzpůsobovat sytost. Více podrobností přinášíme v tomto krátkém článku.

Koncem minulého roku vyšla přepracovaná verze 2.0 obrazového editoru Photogene.

Jde o aplikaci, jež nabízí funkce editace obrazu pro úpravu fotografií, připomínající některými funkcemi program Adobe Lightroom (samozřejmě jen ve značně omezené míře), umožňuje snímky zaostřovat, upravovat jejich tónové rozsahy pomocí úrovní a křivek, nastavovat vyvážení bílé a uzpůsobovat sytost. Provedené změny se samozřejmě dají odvolávat a přivolávat ve více úrovních. Oddíl Enhance (vylepšení) pak dovoluje uplatňovat na fotografie filtry, rámečky a další efekty.

Verze 2.0 k tomu přidala nové prvky a nástroje. Doplnila nový prohlížeč fotografií, který umožňuje zobrazovat snímky jako velké náhledy a přepínat mezi obrazovkou prohlížeče a editační obrazovkou, snímky lze navíc opatřovat titulky.

V editačním režimu přibyly nové nástroje, zlepšilo se zaostřování, objevily se nové filtry pro potlačení šumu a pro selektivní rozmazávání. Nově se nabízí též retušovací a klonovací nástroj.

Nový prohlížeč metadat zobrazuje EXIF metadata včetně údajů o geografické poloze, program podporuje dávkové publikování snímků (lze vybrat více fotografií a zveřejnit je najednou) a fotografie se nyní dají exportovat až v rozlišení 8 megapixelů.

Stejně jako v předchozí verzi se snímky mohou sdílet prostřednictvím Facebooku, Twitteru, Flickru, elektronické pošty a nahráváním na FTP servery. Verze 2.0 dále podporuje přímý tisk z aplikace a vyřešila problém předchozí verze s otevíráním RAW souborů.

Photogene 2.0 for iPad pracuje (jaké překvapení) na iPadu (existuje i verze aplikace pro iPhone) a vyžaduje iOS 4.2 nebo vyšší. Je to pochopitelně placená aplikace, stojí 2,99 EUR.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: