Panopticum Photo FX 2.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Panopticum Photo FX 2.0

31. května 2001, 00.00 | Líbí se vám Photoshop kompatibilní plug-iny od firmy Panopticum, ale jejich cena je pro vaše potřeby příliš vysoká? Máte-li zájem, můžete si nyní zakoupit kolekci těch nejzajímavějších plug-inů v balíku Photo FX a ušetříte 40,- USD.

Panopticum Photo FX je balík celkem pěti Adobe Photoshop kompatibilních plug-inů (Alpha Strip, Fire, Lens Pro II, DigitalizerEngraver) s cenou 160,- USD, oproti samostatně zakoupeným plug-inům tedy můžete ušetřit 40,- USD. Balík Photo FX 2.0 je určen pro Photoshop 4.x a vyšší a je dostupný ve verzích pro Windows a Macintosh. Jednotlivé plug-iny samozřejmě lze zakoupit i samostatně, ostatně o většině z nich už byla na Grafice On-line zmínka nebo podrobná recenze.Protože mimo plug-inu Lens Pro II byly všechny ostatní plug-iny firmy Panopticum určené pro Photoshop a kompatibilní programy na Grafice On-line už podrobně popisovány, zbývá tedy se v krátkosti podívat na možnosti tohoto plug-inu určeného na tvorbu několika typů refrakčních efektů. Plug-in nabízí v podstatě dvě sady efektů - první z nich jsou odlesky a odrazy spojené s filtrováním světla přes průhledný materiál (jehož parametry je pochopitelně možné detailně nastavit), druhá sada efektů jsou pak klasické refrakční efekty s použitím lupy. Zajímavé jsou zejména efekty s použitím "krystalické" mřížky, typ a velikost krystalů je opět možno nastavit, stejně jako optické parametry lupy, reliéfu, iluminaci, tvar objektu apod. Při tvorbě refrakčních efektů ale nejste omezeni pouze na tvary a objekty, které je schopen vytvořit samotný plug-in, nýbrž si můžete pomocí výběru nadefinovat libovolnou plochu a tu pak použít jako lupu.


Panopticum Photo FX je relativně bohatý balík plug-inů se slušnou cenou a v některých ohledech může směle konkurovat takovým velikánům jako je například balík Extensis PhotoTools (a pochopitelně i další plug-iny od Extensisu) nebo plug-inům firmy AutoFX. Panopticum navíc nabízí podobný balík s názvem Panopticum FX i pro Adobe After Effects, o tom ale zase až někdy příště.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: