Motion Studio 1.0: Animace bez zbytečné investice - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Motion Studio 1.0: Animace bez zbytečné investice

18. ledna 2001, 00.00 | Pohyb v pohybu, tak by se dal stručně charakterizovat profesionální animační balík Motion Studio firmy Wisdom. I přes rozsáhlé možnosti je balík příjemně levný.

Motion Studio od Wisdom Software stojí 40$ a nabízí komplexní animační systém s integrovaným kreslícím programem a spoustou nástrojů na výrobu animací pro statická nebo interaktivní multimediální prezentace nebo web.V Motion Studiu můžete animovat a kreslit dle libosti. Kreslící nástroje jsou zhruba na úrovni MS Paintu, také animační funkce podpořené řadou informačních a nástrojových oken jsou i přes svou zdánlivou nepřehlednost na slušné úrovni. Spousta oken s náhledy jednotlivých snímků, kreslící plochou atd. vyžadují rozlišení minimálně 800x600 bodů, ještě lépe XGA a vyšší, jinak toho totiž v hlavním okně mnoho neuvidíte (viz velký obrázek). Při skládání animace ze snímků a tvorbě animačních efektů je dobrou pomůckou knihovna klipartů a symbolů (na dalším obrázku), ze které lze velmi jednoduše vkládat prakticky libovolnou grafiku do animace.Animační efekty při práci s objekty či celou plochou animačního okna umožňuje sekce respektive modul "Page Motion", ve kterém lze nadefinovat řadu přechodových či motion efektů doplněných v případě potřeby zvukem. Detailní jsou i další možnosti nastavení pracovního prostředí i vlastností programu, není tedy problém si přizpůsobit pracovní plochu a ovládání podle svého vlastního uvážení a nároků.

Mimo integrovaných kreslících funkcí obsahuje Motion Studio ještě klasický bitmapový grafický editor pro zpracování a úpravy většinou větších obrázků určených například jako statické pozadí pro animaci nebo pro vložení do animace v klíčových momentech scény. Bitmapový editor disponuje lupou s max. 6 násobným zvětšením, což je určitě postačující i pro kresbu jemných detailů. Kreslící prvky Bitmap Editoru (viz ukázka) jsou opět zhruba na úrovni MS Paintu, takže potřebujete-li upravit obrázek například s použitím efektů, doporučuji raději použít příslušně specializovaný grafický editor.

Motion Studio je sice relativně propracovaný animační nástroj, nemohu se však zbavit dojmu, že místy je ovládání zbytečně složité a spousta poněkud chaotických oken a desítky ikon trochu matou uživatele. Co se týče možností programu, nelze než konstatovat, že s Motion Studiem lze celkem rychle vyrobit jak jednoduché, tak i složitější animace. Je tedy pouze na Vás, zda hodláte investovat 40$.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: