MAXON: CINEMA 4D Release 14 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

MAXON: CINEMA 4D Release 14

2. srpna 2012, 09.27 | Společnost MAXON dne 1. srpna 2012 představila už čtrnáctou verzi svého 3D grafického a animačního programu CINEMA 4D. CINEMA 4D Release 14 (R14) představuje milník v novodobé historii vývoje tohoto populárního programu pro tvorbu 3D grafiky, animací, vizuálních efektů, 3D kreslení a vizualizací. C4D R14 je samozřejmě k dispozici i pro mac.

Zásadní inovace v oblasti výkonu, integrace a modelování, a tedy nové možnosti v oblasti kreativní 3D grafiky, výrobce nabídl díky využití vice než dvou desetiletí zkušeností a neustálých inovací. Nová verze programu CINEMA 4D tudíž nabízí opravdu přelomové funkce v podobě integrovaného digitálního skupltingu, systému pro automatickou kalibraci kamery podle fotografií (camera matching) a propojení na dvě další aplikace – programy Adobe Photoshop Extended a The Foundry NUKE. Součástí nové verze jsou také desítky dalších vylepšení zvyšující produktivitu práce, které pomohou všem 3D grafikům, designérům, architektům a uživatelům z oblasti filmové a televizní grafiky produkovat špičkové 3D vizualizace a animace rychleji a efektivněji. Zde jsou ukázky CINEMA 4D R14 v akci.

 

MAXON: CINEMA 4D Release 14

 

“CINEMA 4D R14 je naším milníkem, který završuje desetiletí úsilí a zkušeností s vývojem a tvorbou jednoduše použitelných, ale po technologické stránce špičkových 3D technologií, používaných našimi zákazníky pro rychlou a efektivní realizaci kreativních vizí,” říká Haral Egel, spoluzakladatel a CEO společnosti MAXON Computer. “S vylepšenými a nově přidanými nástroji jako jsou například digitální skulpting, kalibrace kamery nebo těsným propojením na nejpoužívanější kompoziční a grafické aplikace, nabízí CINEMA 4D R14 inovace, na které se mohou spolehnout individuální grafici i designérské týmy při tvorbě 3D obsahu pro jakékoliv médium – od filmu a TV vysílání až po architektonické vizualizace nebo mobilní hry.“

 

programy

 

Hlavní novinky programu CINEMA 4D Release 14

 

MAXON nabízí čtyři varianty produktu CINEMA 4D, které jsou zaměřeny na různé oblasti použití a obsahují odlišné sady funkcí a nástrojů. Níže uvedené novinky tak nemusejí být součástí každé konfigurace. Pro další informace prosím navštivte stránky www.maxon.net.

 

pracovní rozhraní

 

Digitální skulpting

Dynamické skupltovací nástroje přinášejí zcela novou dimenzi do oblasti kreativního 3D modelování. S jejich pomocí lze interaktivně měnit tvar objektu a přidávat do něj detaily. Skupltovací štětce, tužky a razítka disponují neobyčejným množstvím nastavení včetně velikosti, symetrie, tlaku apod.  Robustní systém práce ve vrstvách podtrhuje vysokou flexibilitu celého řešení. Funkce zapečení výsledku skupltovacího procesu, který běžně obsahuje milióny polygonů, umožňuje převést celý projekt do základního geometrického tvaru s aplikovanými deformačními a normálovými mapami. Takto vzniklý model lze pak snadno použít pro animování a vizualizace.

 

vizualizace

 

Vylepšené modelování

Nové režimy práce s konstrukční rovinou, dynamické mřížky a pomocné čáry stejně jako kompletně přepsaný systém přichytávání objektů podstatně usnadňuje a zejména zpřesňuje práci při modelování a rozmisťování objektů ve scéně. 

 

broadcast

 

Vylepšená kamera

Zcela nový nástroj pro snadnou kalibraci 3D kamery podle okolní scény bude ideálním řešením zejména pro uživatele z oblastí architektury a designu. Zakomponování 3D objektů do fotografie na pozadí je tak záležitostí několika okamžiků, samozřejmostí je úzká provázanost s projekční kamerou pro tvorbu komponovaných 3D prostředí (matte painting). Velký důraz byl, jak je již u CINEMY 4D zvykem, kladen především na jednoduché použití a obsluhu. Zcela interaktivně lze pouhými několika kliknutími myši rychle označit ty části snímku, které se použijí pro kalibraci 3D kamery.

 

studio

 

Lepší a rychlejší rendering

Také vizualizační jádro CINEMY 4D doznalo ve verzi 14 mnoha úprav, takže lze lépe produkovat realistické výstupy a provádět postprodukční úpravy v dalších aplikacích.  K dispozici jsou nové shadery, zejména zcela nový volumetrický shader, simulují pro materiál dřeva, shader pro simulaci efektu smytých barev a shader normálových map. Metoda globálního osvětlení (global illumination) byla rozšířena o nové technologie v podobě radiositních map a unifikovaný generátor vzorků, který byl použit již dříve v rámci fyzikálního renderovacího jádra.


Nové renderovací efekty pomáhají zrychlit proces postprodukce výstupu – jedná se zejména o ukládání informací o pozici objektu do separátní vrstvy (position pass) nebo možnost rychlé úpravy výstupních barev pomocí křivek. Nový algoritmus v CINEMĚ 4D R14 zkracuje dobu výpočtu kaustických efektů až na polovinu a řada úprav pro zvýšení efektivity výpočtu či kvality výstupu byla provedena také v oblasti zpracování materiálů s podpovrchovým rozptylem světla, jako jsou například mléko, vosk, kůže apod.

 

bodypaint

 

Integrace

Již dříve ohlášenou novinkou je dlouho očekávaná integrace programu CINEMA 4D s populární postprodukční a kompoziční aplikací NUKE z produkce firmy The Foundry. Prostřednictvím nové volby mohou uživatelé CINEMY 4D exportovat projekty přímo pro systém NUKE včetně plné podpory formátů OpenEXR s FBX. Vůbec poprvé je k dispozici přímé propojení na populární grafickou aplikaci Adobe Photoshop Extended, který dokáže nově načíst 3D objekty z CINEMY 4D do 3D vrstvy a dále s nimi pracovat. To otevírá zcela nové možnosti zejména pro tradiční 2D grafiky, fotografy, ilustrátory a další designéry, kteří tak mohou jednoduše sdílet soubory CINEMY 4D v rámci široké komunity uživatelů. Zdokonalena byla taktéž integrace s videokompozičním programem Adobe AfterEffect, který dokáže importovat a exportovat nativní soubory CINEMY 4D.

 

Další novinky

CINEMA 4D je známa svým důrazem na jednoduchost obsluhy a uvedení verze 14 je důkazem, že se v tomto trendu vyvíjí i nadále.

· Dynamika: vylepšená kontrola nad dynamickými animace s využitím aerodynamických sil, plastických pružin a přerušovače propojení.

· Vylepšený náhled v editoru se zobrazením měkkých stínů 

· Rychlé označování objektů se zvýrazněním přímo v editoru

· Správa úkolů pomocí seznamu To-Do list

· Commander pro rychlé vyhledání potřebného příkazu

· Vylepšený systém pro práci s externími objekty

· Podpora arabštiny včetně pravolevého zobrazení

 

Celkem bylo vylepšeno či přidáno víc než 200 nástrojů a funkcí. Pro kompletní seznam a ukázková videa můžete navštívit webové stránky MAXON.net.

 

Systémové požadavky

CINEMA 4D R14 vyžaduje procesor Intel nebo AMD s podporou instrukcí SS2, grafickou kartu s podporou OpenGL, operační systém Windows XP, Vista, Windows 7 nebo Mac OS X 10.6.8 a novější, minimálně 1 GB RAM, DVD mechaniku pro instalaci a 7 GB místa na pevném disku.

 

Ceny, dostupnost a možnosti upgrade

 

CINEMA 4D Release 14 a BodyPaint 3D Release 14 se začnou prodávat prostřednictvím distributorů firmy MAXON v září 2012. Zákazníci, kteří budou mít v průběhu měsíce září aktivní servisní kontrakt, dostanou automaticky upgrade na novou verzi zdarma. Uživatelé CINEMY 4D R13 bez kontraktu mají možnost zakoupení MSA v průběhu srpna a v září pak taktéž dostanou upgrade na verzi 14 zdarma. Zákazníci, kteří si do 31. srpna 2012 pořídí novou licenci nebo upgrade na verzi 13, obdrží zdarma roční servisní kontrakt s nárokem na dodání verze R14. Pro uživatele vybraných starších verzí produktu budou k dispozici také standardní placené upgrady. Informace o cenách budou k dispozici v průběhu srpna na stránkách distributora pro Českou republiku a Slovensko, společnosti Digital Media.

 

Zde najdete srpnovou prodejní akci, zde CINEMA 4D R14 videotutoriály a – další informace o tomto a dalších produktech najdete na webu Maxon.net.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Aktuality  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » 3dscena - aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: