Map Designer 1.4 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Map Designer 1.4

28. února 2001, 00.00 | Nová verze programu na výrobu hotspotů pro webové stránky je na světě, ve stručnosti se tedy podíváme na to, co všechno Map Designer umí.

Klikací mapy alias hotspoty se používají na webu velmi často, v mnoha případech dokáží ušetřit spoustu animované grafiky a často také zastupují úlohu jakéhosi nestora navigačních menu a aktivních grafických prvků. Map Designer s umožňuje jednoduchým způsobem klikací mapy vytvářet či modifikovat a obsahuje i textový editor a HTML color generator. Program stojí 19$, zaregistrovat si ho můžete zde.Po importu obrázku v formátech BMP, JPEG, GIF nebo PNG si můžete zvolit zobrazení v rozsahu 50 až 400 % (ovšem pouze v šesti stupních) a vrhnout se do práce. V Map Designeru můžete kreslit hotspoty s pomocí kružnic, rectangles i nepravidelných polygonů, které se napojují automaticky pomalým dvojklikem. Pro každou vytvořenou klikací mapy respektive její jednotlivé části lze v samostatném okénku definovat URL odkaz, alternativní text, cílový rámec a také případné rollovers efekty. Úprava odkazů a dalších zmíněných parametrů je možná i přímo z hlavního okna programu, seznam jednotlivých hotspotů je zobrazován v levé části hlavního okna.

Při kreslení hotspotů můžete využít přichytávání ke mřížce, její parametry se nastavují v příslušných preferencích. Integrovaný HTML editor patří mezi ty nejjednodušší, jaké vůbec existují, postrádá jakoukoliv interaktivitu mezi vytvořeným HTML kódem a jeho úpravami a slouží tedy pouze pro drobné manuální úpravy případných rollovers efektů či samotného HTML kódu klikací mapy, který vložíte do editoru ikonkou šipky. Dalším pomocným nástrojem je HTML color generator, což je opět primitivní pomůcka pro zjišťování RGB a hexa kódů barev pro použití na webu.

Map Designer je i v maximálním 400 % zvětšení při kreslení hotspotů dostatečně rychlý. Samozřejmostí je možnost přesunu vytvořených objektů, jejich velikost ale bohužel změnit nemůžete, čímž se program řadí mezi ty méně komfortní editory klikacích map. Oproti integrovaným hotspot editorům v Macromedia Dreamweaveru atp. může nabídnout navíc pouze lupu, profesionální webdesignéři tedy zřejmě nad jeho funkcemi ohrnou nos. Jinak se ale jedná o slušný program, který ve své kategorii se stávající nabídkou funkcí sice určitě nezvítězí, ale také určitě nepatří mezi poražené. Otázkou zůstává cena, mezi freeware totiž Map Designer bohužel nepatří ...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: