Macromedia oznámila verzi 2004 svých hlavních programů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Macromedia oznámila verzi 2004 svých hlavních programů

2. září 2003, 00.00 | Společnost Macromedia oznámila minulý týden verzi "2004" svých nástrojů pro tvorbu grafiky a webů - uživatelé se mohou těšit mj. na nové verze programů Dreamweaver, Flash a Fireworks. Současně Macromedia uvede na trh "profesionální" verzi programu Flash MX.

Společnost Macromedia oznámila minulý týden verzi "2004" svých nástrojů pro tvorbu grafiky a webů - uživatelé se mohou těšit mj. na nové verze programů Dreamweaver, Flash a Fireworks. Současně Macromedia uvede na trh "profesionální" verzi programu Flash MX.
Všechny představené produkty mají jednotný nový vzhled (Macromedií nazývaný "Halo") a sjednocené ovládací prvky. Nová je také jednotná podpora Unicodových fontů. Nové produkty budou prodávány opět mj. v balíku, nazývaném Studio MX 2004, jehož součástí bude také FreeHand MX (ten však v současné době updatován nebyl, neboť jde o relativně nový produkt - viz náš článek Macromadia uvedla Freehand MX)


Vylepšený CSS panel v programu Dreamweaver MX 2004

Dreamweaver MX 2004, určený pro vytváření webových prezentací, přináší novinky především ve vylepšené podpoře aplikace kaskádových stylů, secure FTP protokolu a platformy ASP.NET. Kompletní přehled novinek naleznete včetně příkladů ZDE. Cena samostatné nové instalace programu bude činit 399 dolarů, ugprade 199 dolarů.


Vylepšená časová osa programu Flash MX 2004

Flash MX 2004 nabízí nové předprogramové efekty pro použití v časové ose, podobně jako Dreamweaver bude prostředí programu nyní nově možné rozšiřovat o javascriptové extenze, program podporuje formáty PDF a EPS a mj. by měl být podle výrobce podstatně rychlejší. Z pohledu nových funkcí je výrazně zajímavější "profesionální" verze Flash MX 2004. Ta nabízí předpřipravené moduly pro propojení aplikace s různými webovými službami, řadu předpřipravených knihoven, podporu pro práci s videem a předpřipravené šablony pro publikování obsahu na mobilních zařízení. Bližší popis novinek naleznete ZDE. Flash MX 2004 bude v Americe stát 499 dolarů, upgrade z předcházejících verzí 199 dolarů. Flash MX Professional 2004 bude stát 699 a také jej bude možné upgradovat z Flashe 5 či Flashe MX za cenu 299 dolarů.

Fireworks MX 2004, jednodušší grafický editor, nyní disponuje také podporou pro extenze, samostatným souborovým managementem pro upload grafiky přes FTP protokol, novými grafickými nástroji (např. na odstranění červených očí, nahrazení barvy) a několika novými grafickými efekty. Také u tohoto programu slibuje Macromedia výrazně vyšší rychlost. Popis novinek naleznete na Internetu ZDE. V samostatné instalaci se bude program na americkém trhu prodávat za 299 dolarů, upgrade přijde na 149 dolarů.

Jak již bylo řešeno výše, všechny produkty budou nabízeny také ve formě balíku Studio MX 2004. Ten bude prodáván na americkém trhu za 899 dolarů, upgrade bude dostupný za 499 dolarů. Všechny popisované produkty by se na trh měly dostat již v září, kdy se je budeme snažit představit v podrobnější recenzi.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: