Kolik stojí CorelDRAW 9? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Kolik stojí CorelDRAW 9?

17. dubna 2000, 00.00 | Nová PROMO akce společnosti Corel Corporation nám řádně zamotala hlavu. Podle našeho názoru totiž není Corel o 25% levnější, ale ušetřit můžete přes 50%!!!

Společnost Corel spustila 1.4.2000 dvě promo akce, které zřejmě mají posílit pozici DRAW9 na českém trhu. S trochou nadsázky se dá říct, že jde o odvetu za loňskou akci Adobe nabízející Illustrator. V prvním případě se jedná o krátkodobé snížení hranice pro zařazení do multilicenčního programu na 50 licencí. Akce je to zajímavá, ale bohužel pouze pro střední podniky, takže se jí nebudeme příliš věnovat.

Pro nás je mnohem zajímavější akce druhá, nazvaná "CorelDRAW® 9 Amnesty Promotion". Zaprvé se týká všech uživatelů a za druhé jsme v ní objevili zvláštní slovní hříčku. Pokud to vezmeme popořadě, tak tisková zpráva slibuje dvě možnosti:

  1. CorelDRAW 9 Upgrade můžete zakoupit do 30.6.2000 s 25% slevou. To se týká jak verze CZ, tak i AG.
  2. CorelDRAW 9 (plná verze) a 9 CLP (multilicence) je také poskytována sleva 25% z běžné ceny.

Tato sleva je docela zajímavá, ale podle našeho názoru je sleva mnohem vyšší, pokud nemáte produkt Corel a chcete plnou verzi! Formulace použitá v tiskové zprávě je totiž trochu zvláštní a přímo vybízí k nákupu upgrade místo plné verze. V textu tiskové zprávy je totiž uvedeno, že k zakoupení upgrade postačí, pokud kupující předloží v obchodě "jakoukoliv knihu o CorelDRAW". Akceptovány mají být všechny knihy vydané v České nebo Slovenské republice o programech Corel 3 až Corel 9, ale nesmí jít o oficiální manuál. Jak tuto formulaci chápete?

Během 10 minut jsem si v katalogu Grady našel publikaci "CorelDRAW 7 - edice profesionál" vydanou v ČR za cenu 195Kč. Ta zcela evidentně splňuje podmínky uvedené v tiskové zprávě. Snadným výpočtem tedy získáme výrazně levněji plnou verzi DRAW9 ( upgrade + kniha = sleva přes 50%!!!). To ve srovnání s běžnou cenou představuje tento postup úsporu minimálně 10.000Kč.

Uvedený postup je samozřejmě zvláštní, protože zcela znevýhodňuje nákup plné verze a navíc umožňuje ušetřit víc než 25%. Takže za prvé počítejte s tím, že slevu 25% na uvedené produkty prodejcům společnost Corel pouze doporučuje. Takže jí nemusí prodejce poskytnout. Ale specifikace zakoupení upgrade žádný podobný zádrhel neobsahuje a navíc z pohledu prodejce je licenční politika spíš otázkou výrobce než jeho problémem. Takže tak jako tak se dá ušetřit minimálně 35% z ceny.

Osobně by mě zajímalo jakým způsobem se budou knihy kontrolovat v případě on-line prodeje, který například již nyní nabízí společnost DTP Studio. Ta ve svém ceníku nabízí promo upgrade za 7.100 Kč bez DPH. Nenechte se zmást tím, že všude je místo symbolu Kč uveden americký dolar. DTP Studio prodává za koruny. Inu všechno je to trochu zamotané, protože DTP Studio slevu na plnou verzi třeba nenabízí, což je pochopitelné. A jak při nákupu po Internetu předložíte knihu prodejci?

Budeme velice rádi, pokud se s námi podělíte o svoje názory a případně zkušenosti z nákupu. Nejsem žádný právník, ale prohlášení v tiskové zprávě jde jistě považovat za veřejný příslib a formulace je sice zvláštní, ale poměrně jasná. Takže kolik ten Corel vlastně stojí? Posuďte sami:

CorelDRAW® 9 Amnesty Promotion
V období od 1. 4. 2000 do 30. 6. 2000 mohou všichni uživatelé na území České republiky a Slovenska zlegalizovat své nelegálně vlastněné či používané grafické produkty.
Společnost Corel Corporation nabízí všem těmto uživatelům po dobu výše specifikovaného období nákup produktu CorelDRAW 9 Upgrade (v české nebo anglické verzi) za zvýhodněnou cenu, která je o 25%* nižší, než jsou standardní prodejní ceny. Jedinou podmínkou nákupu takto zvýhodněného produktu CorelDRAW 9 je předložení jakékoliv knihy o CorelDRAW při nákupu tohoto produktu.
Akceptovány budou knihy vydané na území České republiky nebo Slovenska a to pro verze CorelDRAW 3 až CorelDRAW 9. Nákup bude možný i z knih věnovaným jednotlivým komponentám grafického produktu CorelDRAW, napo. Corel PHOTO-PAINT.
Nákup produktu CorelDRAW 9 za zvýhodněných podmínek nebude možný z oficiálních uživatelských manuálu, které jsou součástí produktu CorelDRAW.
Uživatel musí při nákupu takto zlevněného retailového produktu předložit příslušnou knihu prodejci.
Současně s touto nabídkou je ve stejném období možno zakoupit licence CorelDRAW 9 (plná licence) a CorelDRAW 9 Upgrade (upgradová licence) licenčního programu CLP Choice společnosti Corel Corporation se slevou 25%* z běžné prodejní ceny. Pro nákup licence CLP Choice CorelDRAW 9 Upgrade je nutno zachovat standardní licenční podmínky pro upgrade.
V případě jakýchkoliv otázek či připomínek se, prosím, obraťte na své prodejce produktu Corel, nebo na naši e-mailovou adresu .
* Sleva je poskytována prodejcem, ne společností Corel. Společnost Corel slevu doporučuje, ale nemuže ji garantovat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: