iScreensaver Designer 2.0b - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

iScreensaver Designer 2.0b

30. října 2001, 00.00 | Máte na disku nějakou hezkou animaci nebo zajímavé video a chtěli byste ho upravit do podoby šetřiče obrazovky, navíc ve variantě pro Windows i Macintosh? iScreensaver Designer to zařídí...

iScreensaver Designer umí ukládat šetřiče obrazovky sestavené z jednoho nebo dvou videosekvencí jak pro Windows tak i pro Macintosh, navíc je dostupný ve verzích pro oba zmíněné systémy. Ve verzi pro Windows (kterou jsem testoval) je iScreensaver Designer kompatibilní s libovolnou verzí Windows od Windows 95 až po Windows XP, u Maca je to pak Mac OS 9 (konkrétně 8.6 až 9.2). Protože iScreensaver Designer využívá systém QuickTime, musíte ho mít v systému nainstalovaný - vzhledem k podpoře Flash animací včetně některých příkazů Flash 4 action skriptů je vyžadován QuickTime 5.x. Po spuštění programu se objeví nejprve Project Windows se seznamem hotových nebo rozpracovaných projektů a po výběru projektu se aktivuje hlavní část pro sestavení screensaveru.V úvodních preferencích "Customize" si můžete nastavit obrázek použitý v installeru hotového šetřiče obrazovky a v závislosti na operačním systému také několik voleb týkajících se zobrazení. Pokud si přepnete náhled preferencí na "Macintosh", objeví se několik dalších voleb včetně možnosti nahrát screensaver do paměti RAM, zastavit pevný disk, vypnout zvuk a pár věcí kolem šetření energií.


V sekci "Select Movie" si pak vyberete animaci či video, které chcete ve screensaveru použít a můžete si ho také prohlédnout. iScreensaver Designer podporuje všechny formáty, které dokáže přehrát QuickTime 5.x, importovat tedy můžete nejen MOV, ale také některé varianty formátů AVI, MPEG, X-DV a také Macromedia Flash animace. Na rozdíl od předchozího produktu iScreensaver Classic (pouze pro Mac) nepodporuje iScreensaver Designer obrázková alba, OpenGL animace ani soubory z Macromedia Directoru, vzhledem k zaměření programu to ale není nutné.Pokud chcete využít zobrazení "tajného" videa (funkce nazvaná v programu Deluxe movie), budete si muset obětovat 10 USD a iScreensaver Designer si zaregistrovat. Druhou animaci nebo video si pak můžete vybrat v sekci "Unlocking", kde lze nastavit i kód, po jehož zadání se druhé video aktivuje.V poslední části si pak už jen vyberete názvy pro jednotlivé verze screensaverů pro Windows a Macintosh. Pokud chcete, můžete si před vytvořením šetřičů ještě vybrat ikonky pro installer i samotný šetřič a pak už zbývá jenom uložit samotný projekt a nechat šetřiče "spočítat" a uložit na disk. iScreensaver Designer umí vytvořit jak samotný šetřič, tak i jeho executable podobu pro instalaci, přičemž verze pro Mac jsou u programu ve verzi pro Windows automaticky ukládány ve formátu HQX.iScreensaver je svým způsobem výjimečný program a i když je vlastně neuvěřitelně jednoduchý, možnost vytvářet screensavery jak pro Windows, tak i pro Macintosh z něho činí poměrně zajímavý software. Cena registrované verze programu umožňující vložit do šetřiče dvě videa (to druhé chráněné heslem) je vcelku lidová, také možnost vložit do šetřiče obrazovky jak MOV, tak i AVI, MPEG nebo Flash animaci určitě stojí za povšimnutí. Nevýhoda mít nainstalovaný systém QuickTime je už dnes vzhledem k jeho popularitě a rozšíření takřka zanedbatelná, takže iScreensaver lze vřele doporučit k vyzkoušení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: