Invex COMPUTER 99 poprvé a naostro - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Invex COMPUTER 99 poprvé a naostro

5. října 1999, 00.00 | Možná jste na Invexu již byli, možná se chystáte a možná Vás vůbec nezajímá. V každém případě jsme připravili reportáž z prvního dne veletržního shonu.

Máme za sebou první den šílenství zvaného Invex. Brněnské výstaviště je již pár hodin zavřené a místo obligátních recepcí, společností co na to mají, věnuji svůj čas shrnutí prvních dojmů. Počasí zatím usilovně bojuje proti návštěvníkům a kromě zhruba dvouhodinové odpolední přestávky vytrvale mrholí nebo prší. Pozitivním důsledkem byla poměrně nízká návštěvnost doprovázená nepředstíraným zájmem. Počasí opravdu nelákalo k procházce po výstavišti, takže pouze otrlí fandové se zájmem obíhali jednotlivé pavilóny.

"Zetko"
Program našeho pavilonu Y byl dost perný, takže zatím jsme neprošli celé výstaviště, ale viděli jsme již dost, abychom mohli charakterizovat jak expozice tak i návštěvníky. Začneme v pavilonu Z, který je světem sám pro sebe. Telekomunikace jsou zcela evidentně jedním z mála oborů, ve kterých peníze opravdu nechybí. Pokud pamatujete bombastické a ohromné expozice z let 93-96, tak ty najdete již pouze v pavilónu Z. Nejen obligátní giganti jako Telecom, Radiomobil, Eutotel, Siemens nebo Motorola, ale i spousta méně věhlasných společností investovala opravdu velkoryse. Pokud hledáte půvabné hostesky, atypické stánky, soutěže a show rozhodně pavilon Z nevynechte.

P - Internet Hall
Tento pavilon jsem si nemohl nechat ujít již z pouhé nostalgie. V loňském roce jsme v něm zažili ledacos a opravdu mě zajímalo, kdo letos podstoupí stejné martýrium. V neděli kolem poledne byl pavilon úplně prázdný a prvotní pondělní pocit byl velmi podobný. V celém pavilonu nebyla jediná výraznější expozice a celkově působil dost pustě. Nechci nikoho urazit, ale pochybuji, že tento pavilon má návštěvníkům co nabídnout. Jedinou zajímavostí bylo samotné provedení zasíťovaní. Letos si technické řešení vzala na krk společnost Intelek, která celý pavilón propojila bezdrátovou technologií BreezeNet. Osobně mě zaskočil fakt, že na všech jednotkách bylo logo Eridan, ale s nikým jsem se o tomto nebavil. V každém případě je bezdrátové řešení na technologii Breeze zajímavé.

"Xko"
Pavilon X již druhým rokem patří "lepší" a přesněji řečeno movitější Internetové společnosti. Letos tento poměrně malý pavilon hostí poměrně poutavou sbírku atypických stánků dobře vystihujících snahu poskytovatelů obsahu o unikátnost a originalitu. Rozhodně si nenechte ujít stánek MobilServeru, na který Vás upozorní již billboard u dálnice. Pozdravuji všechny z redakce J)

K - DVD hall
Nevím jestli jste loni viděli DVD hall a jaký na vás případně udělal dojem, ale ani loni ani letos mě příliš nepřesvědčil. Sice zde najdete dobře připravené prezentace dobré techniky, ale hustota zvukových aparatur zcela vylučuje nerušený poslech čehokoli nemluvě o soustředěném pozorování obrazu. Již v pondělí se objevilo několik "filmofilů", které prezentování plných verzí filmů natolik zaujalo, že strávili v pavilonu zřejmě celý den.

Y - Cinema Hall
Na závěr jsem si nechal náš domovský pavilon, na jehož chodu se autorsky spolupodílíme. Pokud navštívíte brněnské výstaviště v příštích dnech a zajímá Vás digitální fotografie nebo digitální video, pak si nenechte tento pavilon ujít. Za jeho realizací sice stojí komerční subjekt, společnost Visual Connection, přesto zde můžete najít nejrůznější techniku spousty značek. Navíc zde běží malé kino pro cca 25 osob, ve které můžete shlédnout nejrůznější prezentace nebo přednášky. Takže pokud chcete vidět redaktory Grafiky On-line při prezentaci máte do pátku poměrně jedinečnou možnost. Pokusíme se pro Vás připravit program přednášek a přinášet jej na našem serveru.

Závěr
Pro dnešek je to vše. Veletrh zatím pouze začíná, ale již nyní mohu zodpovědně prohlásit, že je na co se dívat. Pokud se do Brna nedostanete, pořád můžete sledovat Internetovou televizi, číst naše reportáže a sledovat novinky, které se objeví. Pokud jedete na veletrh, pak Vás srdečně zveme do pavilonu Y a věříme, že nebudete zklamáni.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: