ImageFox 2.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

ImageFox 2.0

19. března 2001, 00.00 | Jeden z nejzajímavějších doplňků z produkce ACD Systems rozšiřující možnosti souborových requesterů Windows byl po delší době uveden v nové verzi. Co se změnilo a co všechno vlastně ImageFox umí, na to se teď podíváme podrobněji.

ImageFox je velmi užitečný prográmek, který přidá do souborových requesterů Windows náhledový systém a také nový systém bookmarků pro označování oblíbených adresářů pro danou aplikaci nebo globálně pro všechny programy. ImageFox disponuje při prohlížení prakticky stejnými schopnostmi jako nekorunovaný král image browserů ACDSee, zkušební verze funguje bez větších omezení plných 45 dnů, registrovanou verzi si můžete pořídit za 30 $.ImageFox není jen obyčejný prohlížeč respektive náhledový systém pro obrázky, mimo schopnosti prohlížet cca 36 grafických formátů totiž umí ještě přehrávat animace (ANI, AVI, GIF89a, MOV, MPEG) a zvukové soubory (MIDI, MP3, WAV). Do každého file requester Windows je po instalaci ImageFoxe automaticky přidáváno další okno obsahující náhled obrázku, animace či zvukového záznamu, případně obrázek v originální velikosti (pokud se do requesteru vejde v poměru 1:1). V preferencích ImageFoxe vyvolávaných z trayikonky nebo přímo ze souborového requesteru kliknutím na ikonku ImageFoxe si můžete nastavit, zda se bude v daného requesteru (přesněji řečeno programu, ze kterého byl requester aktivován) ImageFox aktivní, jestli bude možné měnit velikosti requesteru (skvělá věc zejména u file requesterů Windows 95) a také kde bude náhledový systém umístěn - vedle nebo pod file requesterem. V jiné části preferencí můžete vypnout přehrávání zvukových záznamů a animací, aktivovat gamma korekce a další věci související s umístěním náhledu v okénku.


ImageFox je nesmírně užitečný doplněk pro souborové requestery Windows a verze 2.0 to jen dokazuje. Změn oproti minulé verzi 1.21 je minimum, jsou však poměrně zásadní. Ve verzi 2.0 totiž máte možnost nastavit parametry pro každý ACDSee kompatibilní plug-in / image dekodér stejně jako v samotném ACDSee a vypnout plug-iny, které nehodláte používat. Výrazně byla zvýšena kompatibilita s file requestery mnoha programů, ImageFox konečně bez problémů funguje například s requestery HyperSnapu, Dreamweaveru a dalšími, které už mají svůj vlastní náhledový systém. Co se mi ale vůbec nelíbí, je doba načítání plug-inů a zobrazení / přidání náhledu do requesteru, která je výrazně delší než u předchozích verzí a tato doba nejde nijak výrazně ovlivnit ani případným "surovým" smazáním některých nepříliš často používaných plug-inů.

ImageFox 2.0 má svoje pro i proti, klady naštěstí převažují. Smířit se budete muset s delší dobou aktivace náhledového systému, to však na rychlých počítačích nemusí až tak vadit. Investice 30 $ do registrované verze programu je rozumná, může se vám rychle vrátit v podobě nesrovnatelně vyššího komfortu ovládání a práci se souborovými requestery Windows.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: