Image Converter 2.90 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Image Converter 2.90

21. dubna 1999, 00.00 | Konvertorů obrázků je sice velké množství, ale Image Converter je přeci jen něčím výjimečný - svou integrací do systému.

     Mé jméno je Converter. Image Converter. Tak nějak bych mohl představit jeden zajímavý konvertor obrázků z produkce malé softwarové firmičky fCoder. A proč to představení ve stylu 007 ? Inu protože konvertorů obrázků je sice velké množství, ale Image Converter je přeci jen něčím výjimečný - svou integrací do systému.     Program v rozsahu necelého 1 MB totiž nemá žádnou "hlavní" konvertovací část s grafickým prostředím, ale funguje z menu vyvolávaného pravým či prostředním (jak máte nastaveno) tlačítkem myši. Preference jsou jednoduché, z obrázku je snad všechno jasné. Image Converter umí pracovat s pěti nejpoužívanějšími obrázkovými formáty - BMP, GIF, JPEG, TGA (Targa) a TIFF. Pro formát BMP a Targa lze nastavit počet barev (8, 16, 24 nebo 32 bitů), pro JPEG obrázky pak kvalitu v obvyklém rozsahu 0-100%. U všech konvertovaných obrázků můžete ještě nastavit změnu velikosti, samozřejmostí je volba výstupního adresáře pro konvertované obrázky. V preferencích je možné také zakázat náhled obrázku při konvertování a vytváření logovacího souboru. Image Converter pochopitelně umí konvertovat více obrázků současně, stačí je jednoduše označit a u jednoho z nich pak vyvolat myší zmíněné menu. Snad je z obrázku dobře vidět, že preview je dobrou pomůckou zejména při potřebě zjistit, o jaký obrázek se vlastně jedná bez nutnosti spoustět externí prohlížeč obrázků.

     Image Converter lze ovládat i v batch módu, tedy pomocí jednoduchých skriptů - [CESTA}\Converter.exe [CESTA}\obrázek.jpg /GIF, kde poslední parametr značí formát výstupního obrázku. Pokud byste si přece jen chtěli obrázek rychle prohlédnout, je k dispozici prohlížeč QuickView dodávaný společně s Image Converterem. Stačí jen kliknout na náhled obrázku a otevře se QuickView. I když je QuickView velmi primitivní prohlížeč obrázků, svůj účel splňuje. Škoda, že není žádný jednoduchý způsob, jak nastavit pro prohlížení jiný prohlížeč, třeba oblíbené ACDSee, každopádně QuickView umí i mód slideshow a je nahraný takřka okamžitě.

     Image Converter se nehodí na prohlížení většího množství obrázků, i když to také umí a nenabízí žádné rozsáhlé funkce klasických prohlížečů. Celý program respektive kombinace konvertovací a prohlížecí části je šikovnou pomůckou všude, kde je potřeba rychle vidět, o jaký obrázek se jedná, případně ho zkonvertovat do jiného grafického formátu.

  

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: