IconPackager 2.02 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

IconPackager 2.02

16. října 2002, 00.00 | Nelíbí se vám standardní ikonky v různých verzích Windows a chtěli byste je rychle zaměnit za jiné? Nejsnáze to lze provést s pomocí specializovaného programu jako je například IconPackager.

{Základní informace}

IconPackager je stejně jako nedávno popisovaný efektový nástroj WindowFX součástí balíku Object Desktop společnosti Stardock Inc. IconPackager lze bez problémů zakoupit i samostatně za cenu 15 USD, příslušné balíčky ikon nazývané v programu jednoduše "packages" nebo též Themes jsou většinou ke stažení zdarma na serveru WinCustomize.com. IconPackager umí ikonky ve Windows nejen rychle a pohodlně zaměnit za jiné z instalovaných balíčků ikon nebo je zabalit do vlastního balíčku, ale nabízí i několik skrytých nastavení Windows ohledně práce s ikonkami, jejich zobrazováním, prohlížením, extrakcí z různých typů souborů.


IconPackager - výpis dostupných balíčků ikon s jejich stručným grafickým náhledem

V současné době je k dispozici IconPackager ve verzi 2.x, která přináší kompletní podporu všech formátů ikon a kurzorů použitelných ve všech Windows 98 / ME / 2000 / XP včetně 32bitových ikon ve Windows XP s definovanou průhledností, Windows 95 a Windows NT nejsou oficiálně IconPackagerem 2.x podporovány. Každý stažený nebo vytvořený balíček ikon můžete přidat do interního icon browseru IconPackageru několika kliknutími myší, program podporuje i balíčky zabalené v ZIP archivech. Stručný listing ikon s náhledem čtyř "základních" ikon v sekci "Packages" můžete nahradit rozšířenou verzí prohlížeče balíčků ikon, ve kterém se však ikonky neprohlíží najednou, nýbrž po skupinách v nastavitelném (a dostupném) formátu. Stáhnete-li si balíček ikon podporujících pouze 256 barev, budete marně hledat možnost nastavení jejich průhlednosti podporované ve Windows XP a budete je muset nejprve ručně upravit a znovu uložit ve správném formátu. Většinou to ale nebude zapotřebí, neboť na serveru WinCustomize najdete opravdu rozsáhlou sbírku ikon v nejrůznějších provedeních, barvách a velikostech, z nichž některé jsou opravdu špičková grafická díla (viz ukázky několika balíčků ikon v druhém díle článku) a ve srovnání s nimi působí standardní ikonky Windows dojmem velmi chudých příbuzných. Pokud nechcete použít všechny ikonky obsažené v daném balíčku ikon, můžete si ručně vybrat, které ikonky či kurzory chcete ve Windows nahradit. K tomu je určena druhá sekce IconPackageru "Icons and Cursors" obsahující několik dalších sekcí s jednotlivými skupinami ikon jako jsou ikonky adresářů, ikonky ve Start Menu, ikonky disků a zařízení, ikonky jednotlivých typů souborů, ikonky v Quick Launchbaru apod. Nejste-li se vzhledem vyměněných ikon spokojeni, samozřejmě můžete kdykoliv obnovit defaultní ikonky Windows.


IconPackager - manuální výměna ikon a kurzorů


IconPackager - různá většinou skrytá nastavení registrů Windows týkající se ikon

Sekce "Settings" obsahuje v úvodu zmíněná různá a většinou porůznu šikovně ukrytá nastavení Windows týkající se ikon. Nastavit si můžete zobrazování ikon s nevyšším dostupným počtem barev (což lze mimochodem nastavit i přímo ve vlastnostech plochy Windows), velikost ikon, zakázat zobrazení symbolu zástupce, zakázat Quick Launchbar, nastavit velikost paměti cache pro ikonky apod. Společně s IconPackagerem navíc získáte i celkem užitečný jednoduchý tweakovací nástroj "Tweak Shell" (jehož některé funkce suplují třeba freewarové MS PowerToys/Tweak UI a další tweakovací programy), se kterým lze provést spoustu dalších skrytých nastavení Windows týkajících se většinou Shellu, ale i dalších věcí jako jsou třeba různé bezpečnostní prvky Windows nebo programy objevující se v nabídce "Přidat nebo odebrat programy". Samostatná utilitka "IconPackager Explorer" pak slouží k prohlížení a případně i extrakci ikon a kurzorů z různých typů souborů (DLL, EXE, ICL apod.). IconPackager 2.x navíc nabízí přes plug-iny i možnost spolupráce s dalšími programy (většinou FTP klienti), aktuálně jsou podporovány programy Internet Neighborhood, WS_FTP Pro a WS_FTP Pro Explorer.


IconPackager Explorer na prohlížení a extrakci ikon a kurzorů z různých typů souborů

IconPackager 2.x je šikovná a užitečná aplikace, se kterou je výměna ikon ve Windows dětskou hračkou. Mezi velké klady programu patří hlavně jeho značná popularita (v rámci Object Desktopu a dalších programů od Stardocku) a s tím spojená dostupnost obrovského množství balíčků ikon všech barev, tvarů a velikostí. Chcete-li si několik z těch graficky povedených balíčků ikon prohlédnout, najdete je (už bez komentáře) v pokračování článku.

[-more-]{IconPackager 2 - Themes}Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: