HTTP Weazel 1.09 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

HTTP Weazel 1.09

20. června 2001, 00.00 | Chcete si stáhnout pro offline prohlížení webové stránky obsahující Shockwave/Flash animace? Zkuste použít HTTP Weazel, mimo jiných věcí totiž obsahuje i podporu Java appletů, JavaScriptu a hlavně SWF parser.

Nenápadný a zatím nepříliš známý offline browser HTTP Weazel si v brzké době určitě získá zaslouženou popularitu, která mu právem náleží. Jedná se o čistokrevný a vcelku obyčejný site grabber, ovšem s některými zajímavými funkcemi a schopnostmi, o kterých se většině offline browserů může jenom zdát. HTTP Weazel je shareware s cenou 20 USD a funguje pod Windows 95/98/ME/NT4/2000.Grabování celých webových stránek už dávno není doménou pouze specializovaných programů, celou stránku včetně obrázků umí uložit dávno ukládat například MS Internet Explorer, ovšem bez detailní kontroly nad grabovanou strukturou webu a jeho jednotlivých komponent. HTTP Weazel se podobně jako každý offline browser navenek chová jako klasický webový prohlížeč, ale namísto aby stránky a jejich části zobrazoval, ukládá je na disk. To samo o sobě samozřejmě není nic převratného, když si k tomu ale připočítáte komfort práce, jaký HTTP Weazel nabízí, rázem na MS IE zapomenete. Při grabování celého situ nebo jednotlivých stránek si můžete vybrat z několika hotových "typů" grabování ve formě předloh - na výběr máte třeba grabnutí aktuální stránky, kompletního situ se všemi podadresáři bez či s bannery, grabnutí jednoho souboru, automatický download všeho, co program najde s analýzou struktury odkazů apod.

Každá předloha má svoje vlastní a poměrně přehledné "Properties" určující chování programu při grabování jednotlivých komponent stránky. HTTP Weazel umí mimo klasického grabnutí situ s automatickou úpravou odkazů také zrcadlení webu bez úprav odkazů (jejich struktura tedy zůstane zachována) a pochopitelně umí soubory při ukládání také filtrovat podle jejich typů, velikosti, počtu souborů nebo podadresářů. Zajímavá je i volba "Semi-Automatic Mode", která nabízí download souborů celého situ s automatickým parsingem a možností manuální kontroly nad nalezenými odkazy - něco takového nabízí jen velmi málo offline browserů.

Všechny vyjmenované funkce programu jsou sice zajímavé, pořád se ale nejedná o nic převratného. Tím nejzajímavějším je však podpora vlastního plug-in systému a standardně dodávaných plug-inů pro grabování Java appletů a Shockwave/Flash animací. HTTP Weazel totiž umí s využitím plug-inů prozkoumat Flash animace, najít v nich odkazy na další části animace a stáhnout pak vše, kam vede odkaz. Je sice pravda, že plug-iny jsou teprve v počátcích svého vývoje a ne vždy se programu podaří soubor správně "prozkoumat", každopádně parsing Java appletů a především SWF formátu je báječná věc, o které se naprosté většině offline browserů může opravdu jenom zdát. Mezi další samozřejmosti patří Scheduler s možností nastavit si grabování situ v závislosti na datu včetně případných pravidelných časových intervalů, import bookmarků z MS Internet Exploreru a Netscape Navigatoru, stanovení počtu souborů stahovaných současně (maximálně 32) "Mail Address Collector" informující o všech emailech vyskytujících se ve struktuře grabovaného site, mezi nevýhody naopak podpora pouze HTTP protokolu.

HTTP Weazel je natolik kvalitní a ve srovnání s ostatními profesionálními offline browsery i celkem levný site grabber, kterému toho lze vytknout jen velmi málo a potřebujete-li kvalitní program tohoto druhu, neváhejte a program si vyzkoušejte, určitě nebudete zklamáni.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: