HDR Express se snaží zjednodušit přípravu HDR fotografi - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

HDR Express se snaží zjednodušit přípravu HDR fotografi

8. prosince 2010, 10.00 | Nový softwarový nástroj HDR Express společnosti Unified Color Technologies slibuje maximálně usnadnit a urychlit tvorbu HDR fotografií i pro nezkušené uživatele. K dispozici je coby samostatný program i plugin Adobe Lightroom a Apple Aperture. Jeho bližší představení naleznete v tomto článku.

Nejnovější přírůstek do sbírky Hasseblad středoformátových fotoaparátů představuje edice H4D-40 Stainless Steel, která byla představena před několika dny. Od standardního modelu fotoaparátu stejnojmenného výrobce H4D-40 (aparát je vybaven senzorem s rozlišením 40 Mpix, disponuje technologiemi Hasselblad „True Focus“ a „Absolute Position Lock“) se liší pouze barevným vzezřením, jež evokuje nerezovou metalízu. Cena tohoto modelu se bude pohybovat okolo cca 14 000 EUR (pouze samotné tělo + DPH), popřípadě cca 15 000 EUR (v setu s objektivem 80 mm f2,8 + DPH).

Model fotoaparátu Hasselblad H4D-40 Stainless Steel

Jako „služebně“ o něco starší můžeme označit omezenou sérii H4D Ferrari, jež byla poprvé zmíněna na letošní Photokině (září 2010). Nicméně oficiálního představení ze strany Hasselbladu se tato edice dočkala až nyní. Jak je už patrné z samotného názvu, nabízí tento model sytě rudé zbarvení, charakteristické pro legendární značku luxusních a závodních vozů Ferrari. Kromě červené barvy v odstínu rosso fuoco se tato pozoruhodnost může pochlubit také nezaměnitelným logem zmiňované automobilky (logo je umístěno na obou stranách fotoaparátu). Podobně jako v předchozím případě se jmenovaná edice aparátu kromě svého zbarvení prakticky neliší od standardního modelu H4D. Stejně jako automobily této značky, ani limitovaná edice (fotoaparát se vyrobí v počtu pouze 499 kusů) H4D Ferrari není zrovna z levného kraje (cena cca 21 500 EUR). Ale fotografům, kteří se rádi vozí ve vozech Ferrari, bude jistě vidina tohoto sběratelském kousku „dráždit jejich bankovní konta“.

Limitovaná edice modelu fotoaparátu Hasselblad H4D Ferrari

Více informací o těchto fotoaparátech můžete najít na stránkách výrobce.

Zdroj: Photographyblog.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: