Freeware Image Forge 2.7 – snadná cesta k optimalizaci grafiky - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Freeware Image Forge 2.7 – snadná cesta k optimalizaci grafiky

21. prosince 2000, 00.00 | Jak snadno upravit a optimalizovat obrázky, když malování ve Windows nestačí? Image Forge je atraktivní alternativou...

V praxi si některé firmy kladou otázku, jak vyřešit potíže s optimalizací či editací některých grafických prvků (ať už se jedná o vlastní obrázky, fotografie, jednotlivé elementy dokumentů apod.), když nestačí klasické malování ve Windows. Většina z nich si však nemůže dovolit nakoupit drahé licencované programy jako je např. Photoshop nebo CorelDraw, nebo je to pro jejich potřebu zbytečný luxus. Co ale udělat s obrázkem, který je potřeba doostřit, oříznout, otočit, převrátit, či prostě "jen" přidat perspektivu?

Velice dobrou, ba přímo skvělou alternativou je software firmy CursorArts – Image Forge 2.7. Jedná se sice o produkt staršího data, nicméně jeho přednosti jsou nenahraditelné.

Image Forge jako takový poskytuje velmi přehlednou nabídku nástrojů (i když je v angličtině), která kromě šikovného zobrazení obsahuje chytré popisky (převážně buttonky na ovládacích lištách).

Skvěle pracuje s Windows – zachovává všechna nastavení, načítá si soubory včetně jejich asociace a dovoluje přiřadit spustitelné formáty. Co se týče dialogových oken vůbec – jsou opravdu dobře uspořádaná a mají ta nejvšemožnější nastavení. Téměř v každém takovém okně nám ještě poradí "chytrý vousatý pán" jako nápověda.

Nyní si srovnáme jeho funkce s podobnými (mnohem špičkovějšími) programy. Stejně jako Photoshop umožňuje změnu velikosti včetně zachování proporcí (ale i bez ní). Poskytuje kompletní informace o obrázcích. Dovoluje nám měnit velikost plátna včetně vycentrování obrázku. Dost podstatnou částí, která chybí programům tohoto typu, jsou efekty. Chytré jsou úpravy odstínů, sytosti, světlosti, gamma-korekce, konverze do grayscale, posterizace, rozostření, zostření a další. Dialogové okno efektů nejprve ukáže náhled po použití efektu, po jehož potvrzení se změna projeví na obrázku finálním. Praktický zoom využijeme nejen ke zvětšení, ale tím, že se obraz dá rozložit až do jednotlivých bodů uspořádaných do rastru, snadno dokreslíme drobné detaily.

Naše výtvory, či upravená díla, si můžeme uspořádat do galerie, která má podobu prezentace s možnostmi nastavení ekvivalentních PowerPointu.

A to nejdůležitější a nejpříjemnější nakonec – Image Forge 2.7 je čistokrevný freeware bez jakýchkoli trialových blokací (bratříček skutečné profesionální verze Image Forge Pro, ale pro výše zmíněné úpravy je k nezaplacení) – takže – nezbývá nic jiného, než jen stáhnout na adrese http://www.cursorarts.com/ca_imf.html a vyzkoušet!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: