FontAgent 8.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

FontAgent 8.0

26. července 2001, 00.00 | Za špionáž bývá obvykle doživotí nebo dokonce ještě horší trest, při používání celkem užitečného špionážního programu FontAgent vám ale nic takového nehrozí...

FontAgent firmy Insider Software je dokonalý "cifršpión" důsledně zkoumající přítomnost AdobeType 1 a TrueType fontů i standardu OpenType v systému, jejich případných kolizí či poškozených souborů a podává o tom svému pánu alias uživateli přehlednou zprávu. Program ale pochopitelně neumí fonty jenom zkoumat, nýbrž umí v některých případech také opravit chybné cesty či názvy a také skupiny fontů optimalizovat. FontAgent stojí 50 USD a je k dispozici jak ve verzi pro Windows 95/98/ME/NT4/2000, tak i ve verzi pro Macintosh.

FontAgent není typický manager fontů a i když nabízí některé manipulační funkce, jeho zaměření je především na organizování fontů a zjišťování případných kolizí mezi jednotlivými formáty. Po spuštění programu si můžete vybrat z několika přednastavených funkcí pro vyhledání a optimalizaci fontů, nebo můžete vše nastavit ručně ve třech krocích představovaných jednotlivými ikonkami. V těchto krocích si vyberete a specifikujete účinky optimalizace (přesouvání shodných fontů do adresářů či aktuální knihovny fontů, typy fontů apod.) a zadáte adresáře, ve kterých bude FontAgent příslušné AT1 nebo TTF formáty hledat. Problémové fonty či jejich duplikáty mohou být přesunuty na libovolné místo na disku, ignorovány nebo smazány, což bohužel nelze dále manuálně ovlivnit. Lepší je tedy spoléhat se na vygenerovaný seznam fontů a poté je (pokud je to možné) přesunout či smazat ručně.


FontAgent nabízí zajímavé služby a může být užitečný hlavně v případě, že současně používáte velké množství fontů v různých formátech a chcete si v nich udělat alespoň trochu pořádek. Program samozřejmě neumí opravit poškozené fonty, takový génius rozhodně není. Škoda také, že ani verze 8.0 zatím nepodporuje rozpoznávání kódování fontů a dokonce nedokáže fonty zobrazit ani informovat o detailních parametrech každého fontu (což umí každý klasický manager fontů) - a právě vzhledem k tomu se mi cena programu zdá relativně vysoká.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: