Font Reserve 2.65 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Font Reserve 2.65

5. února 2002, 00.00 | Není mnoho managerů fontů, které mimo TrueType fontů umí pracovat i s Adobe Type 1 a OpenType fonty, Font Reserve mezi ně ale patří.

Font Reserve firmy DiamondSoft je univerzální správce písem pro Windows 98/ME/NT4/2000/XP, k dispozici je i verze pro Macintosh, pro který existuje i speciální varianta Font Reserve Server. Font Reserve stojí 90 USD, zkušební verze pro Windows a Macintosh (verze pro Mac navíc obsahuje i speciální extenzi pro QuarkXPress a plug-in pro Adobe Illustrator automaticky aktivující písma potřebná pro dokument otevíraný v těchto dvou programech) s označením Lite je možné používat po neomezenou dobu, jediným limitem je maximální počet 100 fontů v databázi.Jak už bylo řečeno v anotaci článku, umí Font Reserve pracovat s fonty typu TrueType, Adobe Type 1 (včetně Multiple Master písem) a také s OpenType fonty, písma ve formátu Mac OS je pro Windows verzi (a naopak) ale nejprve nutno zkonvertovat v příslušně specializovaném programu. Pokud používáte Font Reserve, neměl by být aktivní Adobe Type Manager ani Extensis Suitcase, ve Windows 98 je ale pro práci s AT1 fonty nutný Adobe Type Manager ve verzi Light.Font Reserve funguje úplně stejně jako každý jiný manager fontů a umí tedy fonty jak katalogizovat, tak i vytvářet jednotlivé sady písem aktivované v případě potřeby. V jednotlivé sadách lze písma prohledávat podle několika kritérií (viz obrázek vyhledávacích funkcí), k dispozici jsou samozřejmě i podrobné informace o každém fontu.


Pokud si chcete některý z fontů prohlédnout v detailech, máte možnost hned v několika pohledech přepínaných v náhledovém okénku - na výběr máte z celkem pěti pohledů včetně rotovaného písma a vlastního textu (zadává se v preferencích programu).


Mezi naprosté samozřejmosti patří pochopitelné i možnost vytisknout si katalog fontů. Zde je nutno podotknout, že Font Reserve na rozdíl od specializovaných katalogizérů fontů zdaleka nenabízí tolik funkcí a nemůžete tedy tolik ovlivnit výsledný grafický vzhled vzorníku, vybírat můžete pouze mezi komplexním přehledem písem a detailním pohledem na jednotlivé znaky v daném fontu.

I přes některé nedostatky patří Font Reserve mezi nejlepší managery fontů, jaké jsou pro Windows k dispozici, jeho cena je ale přece jen dost vysoká. Používáte-li Windows 2000 nebo Windows XP, vystačíte si zřejmě i s mnohem levnějším managerem fontů (samozřejmě pokud se bez něj neobejdete), u Windows 98 a Windows ME je v případě práce s AT1 fonty nutno počítat i s ATM Light.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: