Edge Desktop Pro 1.1 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Edge Desktop Pro 1.1

24. října 2001, 00.00 | Jedním z nejzajímavějších virtuálních desktopů současné době je určitě Edge Desktop Pro. Čím je tak zajímavý? Například svým špičkovým grafickým provedením a možná i tím, že je zatím určen výhradně pro Windows 2000 a vyšší.

Edge Desktop Pro není jen tak obyčejný virtuální desktop, i když by se tak na první pohled mohlo zdát. Protože je určen pouze pro Windows 2000 a Windows XP (které už jeho obdobu obsahují), umí využívat řadu vlastností těchto operačních systémů, k čemuž mimo jiné patří například různé semitransparentní menu a requestery. Edge Desktop Pro stojí 30 USD, v přípravě je i verze pro Windows 98/ME/NT4, ta ale nebude obsahovat všechny finesy a funkce verze pro Windows 2000.

Edge Desktop Pro je jedním z mála virtuálních desktopů (možná zatím dokonce jediným) správcem virtuálních ploch umožňujícím po eventuálním pádu systému (neděste se, ale nikdy nevíte, co se všechno může stát) obnovit a zrestaurovat pozici všech otevřených oken desktopu nebo aplikací ve správných virtuálních plochách. Malinko netradiční je i integrovaný náhledový systém jednotlivých virtuálních desktopů s definovatelnou průhledností podporující jednak drag&drop a umožňujících kdykoliv přepnutí do klasické podoby zobrazení tasků namísto grafických náhledů otevřených okének. To samo o sobě samozřejmě není nic převratného, když si to ale spojíte s opravdu špičkovým grafickým designem programu i zpracováním náhledového systému v multithreadingu pracujícími "oddělitelnými" thumbnaily či menu (podle toho, do jakého zobrazovacího módu je program přepnut), dostanete luxusní pracovní prostředí, se kterým je ve Windows 2000 radost pracovat.

Standardně je přednastaveno pět virtuálních desktopů (z nichž jeden je vždy aktivní) integrovaných do taskbaru Windows 2000, celkový počet virtuálních ploch ale není nijak omezen. Pro správu Edge Desktopu jsou určeny managerské nástroje Desktop Manager a Action Manager, mezi samozřejmosti pak patří možná automatizace některých akcí prováděných na některém z desktopů a pochopitelně i dokonalé možnosti konfigurace pracovního prostředí i jednotlivých funkcí Edge Desktopu - viz obrázky preferencí programu. Pokud už máte nainstalovánu verzi 1.0, určitě upgradujte na zatím nejnovější v1.1 nabízející například podporu více monitorů, možnost spouštění aplikací "dostupných" na libovolném aktivním i inaktivním virtuálním desktopu, možnost správy plochy s rozlišením 320x240 až 2048x156 bodů a další drobná vylepšení.


Pokud používáte Windows 2000 a jste zvyklí používat nějaký virtuální desktop, vyzkoušejte si Edge Desktop Pro, určitě nebudete zklamáni. Cena programu je vůči jeho možnostem odpovídající, stěžovat si určitě nebudete ani na rychlost Edge Desktopu a už vůbec ne na pohodlí práce, které je při práci s programem naprostou samozřejmostí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: