Download Accelerator Plus 4.3 beta - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Download Accelerator Plus 4.3 beta

14. března 2001, 00.00 | V poslední době se stal docela oblíbeným stahovací manažer Download Accelerator Plus , který získal sympatie především svou jednoduchostí a rychlostí.


V poslední době se stal docela oblíbeným stahovací manažer Download Accelerator Plus , který ji získal především svou jednoduchostí a rychlostí. Je plně integrovaný do prohlížeče, tato nová verze podporuje i Netscape 6 a Operu ve verzi 4 a 5 (samozřejmě Internet Explorer verze 4 a 5 a Netscape 4 byly podpoporovány již předchozí verzí). Bohužel stejně jako většina download manažerů je podporována pouze platforma Microsoft (Win 95/98/ME/NT/2000), je nabízen jako freeware, velikost instalačního souboru je 1,3 MB, jsou dostupné i některé jazykové mutace (čeština mezi nimi není). 

Download Accelerator slibuje zrychlení až o 300%. Umožňuje navázání ztraceného spojení, stahování z více serverů najednou. Podporuje proxy servery, automatické ukončení připojení po stažení souboru ad.

Stahování

Stahování je jednoduché, stačí kliknout na soubor, který chcete stáhnout a objeví se okno, kde si můžete vybrat, zda chcete stahovat soubor okamžitě nebo později. Stahovací okno vás informuje o tom, kam je soubor ukládán, zda je podporován resuming, umístění stahovaného souboru, rychlost stahování a kolik je staženo. DAP má tu vlastnost, jak můžete vidět na obrázku, že stahuje soubor v několika částech najednou a tím dosahuje vyšších rychlostí.


Některé nové vlastnosti DAP

Věčný resuming (Always Resuming) - tato funkce dovolí stahovat ze serverů, které resuming nepodporují, jako by resuming podporovaly. To můžete nastavit v menu Downloads - Options / Configurations - Always Resuming. Jsou zde dvě možná nastavení, první Always Resume Mode. Zde vyberete nastavení podle svého uvážení: a) v případě, že nebude server podporovat resuming, bude vás o tom zpráva varovat a ptát se, zda chcete využít věčného resumingu, b) DAP bude automaticky pokračovat, když server nebude podporovat resuming, c) nebudete tuto funkci využívat. Druhým nastavením je File size - zde určíte velikost souborů, u kterých bude tato funkce použita, protože se předpokládá, že malé soubory budou staženy až do konce i bez podpory resumingu.

 

Sheduler (Plánovač) - nyní můžete stáhnout všechny soubory ke specifickému datu najednou nebo v denním limitu, po dokončení  stahování se může DAP odpojit od připojení, zavřít sám sebe i vypnout počítač.

Local Mirror Search (Místní zrcadlové hledání) - DAP si může vybírat místní zrcadlové umístění souborů, k tomu stačí pouze definovat zemi v Options / Configuration - Connection.

Clipboard Monitoring - DAP může monitorovat adresy uložené v Clipboardu (CTRL C) a následně odstartovat jejich stahování (General - Monitor URLs in Clipboard).

PASV Mode - pokud pracujete za firewallem můžete používat FTP v pasivním režimu přenosu a samozřejmě zaheslovaný přístup na FTP (Proxy/FireWall).

Search - nové možnosti hledání - software, hry, hudba (mp3).

Acceleration Mode (Akcelerační režim) - tento režim vybereme podle rychlosti připojení v Connection.

Nové prvky automatizace - zejména automatické zavření stahovacího dialogu při dokončení stahování.

Dial-Up - můžete definovat uživatelské jméno a heslo při připojení modemem, to je užitečné pro automatické připojení k internetu při použidí Sheduleru.

Závěr

Klady tohoto programu jsou zejména v rychlosti stahování dosažené rozdělením stahování na několik částí a jednoduchostí ovládání programu. Ve srovnání s GetRightem nebo Go!Zillou je min o 100 % rychlejší a pro ty, co používají Dial-Up ho doporučuji vyzkoušet, měl by jim značně urychlit práci. Nemá sice tolik vlastností jako zmiňované download manažery, ale to mu rozhodně neubírá na funkčnosti.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: