CES 2006 - pohled na trendy příštího roku - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

CES 2006 - pohled na trendy příštího roku

19. prosince 2005, 00.00 | Veletrh CES se pravidelně koná na samém počátku roku v Las Vegas a je jakýmsi oknem do právě přicházejícího roku. Nabízí přehled trendů, které nás čekají a vystoupení řady leadrů IT a CE průmyslu. Na co se můžeme těšit od 5.ledna 2006 v rámci on-line zpravodajství?

CES neboli Consumer Electronics Show je největším veletrhem spotřební elektroniky a IT techniky na světě a díky svému konání na samotném začátku roku již tradičně poskytuje velice zajímavý pohled na to, co výrobci připravují pro právě přicházející rok. Již 4. ledna zahájí celou akci svým vystoupením Bill Gates z Microsoftu a od 5. ledna otevřou své brány i všechny výstavní areály. Návštěvníky, analytiky a novináře pak čeká čtyřdenní maratón vystoupení významných osobností, otevřených i uzavřených technologických konferencí, nejrůznějších tiskový konferencí, meetingů, rozhovorů a samozřejmě pátrání po tom nejzajímavějším, co se objeví ve třech výstavních komplexech. Naše vydavatelství již třetím rokem připravuje on-line zpravodajství přímo z Las Vegas, takže i v případě, že se na CES 2006 nechystáte, můžete se těšit na informace z oblasti digital imagingu, zpracování videa, zobrazovacích zařízení, mobilních zařízení a programového vybavení. CES samozřejmě nabízí i další oblasti jako jsou zejména audio, telekomunikace, TV technika apod., nicméně ty jsou již mimo obsahový záběr našich médií.

Veletrh se opět rozroste
Novinkou ročníku 2006 je rozšíření výstavy o další velký výstavní areál. CES tradičně plní LVCC komplex složený ze 4 obrovských výstavních hal a výstavní prostory přilehlého hotelu Hilton. Od roku 2006 přibývá i celý areál SandsExpo, který je spojen s LVCC nadzemní dráhou a pro návštěvníky v něm budou připraveny TechZony, vystavovatelé právě z oblasti digital imagingu a dalších zejména nových oblastí. A zmínit bychom měli i Alexis Park a Renaissance LV, což jsou hotely, ve kterých probíhá uzavřený program pro profesionály a zvané hosty zejména z oblasti audia.
Pokud se vydáte na CES 2006 jako návštěvníci, tak při on-line registraci do 31.12.2005 můžete získat základní vstupné na výstavu bezplatně. To je jednou z příjemných specialit CES. Pokud chcete spojit návštěvu výstavy s účastí na konferencích, pak si připravte 495USD na takzvaný Ultimate pass. Mimochodem, opět se vyplatí on-line registrace, protože přímo na místě je tento vstup o 200USD dražší.
Výstava samotná je otevřena od 5. do 8. ledna a to od 9 do 18 hodin s tím, že první den některé haly otevírají až v 10 hodin a poslední den veletrh končí již v 16 hodin.


Gary Shapiro uvádí keynote Billa Gatese

Konference
CEA, která pořádá CES, se rozhodla poskytnout prostor pro uspořádání konference v rámci CES mnoha partnerům, takže nabídka konferencí je opravdu bohatá. V programu je celkem 14 velkých konferencí a ty doplňuje celá řada menších akcí, jednotlivých přednášek apod. Z našeho oborového zaměření jsou bezesporu nejzajímavější konference Digital Hollywood a Storage Vision nicméně zajímavých témat nabídne CES 2006 opravdu hodně.


Zájem o keynote Carly Fioriny byl minimálně stejně velký jako o vystoupení Billa Gatese a například Motorola by mohla HP zájem návštěvníků a novinářů jen závidět. Tomu odpovídal i potlesk, který Carlu na pódiu přivítal.

Keynotes aneb vystoupení osobností
Tradiční součástí CES jsou i jakási poselství významných osobností, které svými rozhodnutími mohou ovlivnit cely průmysl. Tradičně prvním řečníkem bývá Bill Gates (majitel Microsoftu), který i tentokrát vystoupí již 4.ledna 2006. Dalšími řečníky budou Gery Saphiro (CEO CEA), Sir Hovard Stringer (CEO Sony corp.), Paul Otellini (CEO Intel), Terry Samel (CEO Yahoo!) a Larry Page (spoluzakladatel Googlu).
Další možností jak se setkat se špičkami IT a CE průmyslu je takzvaný Industry Insider program, v rámci kterého vystoupí například Michael Dell (DELL), Antonio M. Perez (Kodak), Brad Anderson (BestBuy) či Larry Mondry (CompUSA).

Můžete být přitom
CES 2006 bude bezesporu velmi zajímavou akcí, která minimálně poodkryje to, co se po produktové a technologické stránce chystá pro rok 2006. Osobní účast na této doslova velkolepé show, kterou CES rozhodně je, vřele doporučujeme, protože ve srovnání s některými postupně umírajícími evropskými IT veletrhy jde opravdu o skvělou ukázku fungující a smysluplné akce. Nicméně pokud se počátkem ledna do Vegas nevydáte, nemusíte zoufat, od počátku ledna začnou vycházet články psané přímo v Las Vegas jak na našich jednotlivých serverech podílejících se na zpravodajství, tak i na centrální adrese http://report.grafika.cz. Věříme, že využijete tuto možnost a budete se veletrhu účastnit alespoň virtuálně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » CES  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: