buZZ Professional 1.03 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

buZZ Professional 1.03

23. března 2001, 00.00 | Pod poněkud záhadným názvem se skrývá několik Photoshop kompatibilních plug-inů s možností dávkového image processingu.

buZZ Professional firmy Segmentis Limited je kombinace několika Adobe Photoshop kompatibilních plug-inů (k dispozici je pouze verze pro Windows) a Stack editoru umožňujícího kombinovat libovolný počet plug-inů současně na jeden obrázek či nastavený výběr. Balík obsahuje dvě varianty stěžejní efektu "Simplifier" + jedenáct dalších efektů a stojí 117$.

Hlavním lákadlem buZZ Professional je "Stack". Jedná se o mírně řečeno primitivní (i když u plug-inů nepříliš často vídaný) mixážní pultík, pomocí kterého můžete na obrázek nebo výběr aplikovat libovolnou kombinaci z celkem třinácti nabízených efektů. Čekáte-li něco objevného zajímavého nebo netradičního, musím Vás zklamat, ale nic takového buZZ Professional neobsahuje, samozřejmě pokud Vás ovšem neuchvátí (což nepředpokládám) obligátní blur a s dalšími typy rozostření obrazu, reliéf nebo několik typů zvýraznění a detekce hran. Vyjma už zmíněného efektu "Simplify" se jedná o celkem známé filtry, které nabízí skoro každý grafický editor a všeobecně i téměř každý program určený ke zpracování fotografií.

Celá kolekce plug-inů buZZ Professional tak působí značně vyčichlým dojmem a korunu všemu nasazuje děsivá cena, která rozhodně nemůže ospravedlnit ani samotný Stack, natož pak oněch jedenáct více či méně zprofanovaných efektů. Uživatelům Photoshopu nepřináší buZZ Professional nic nového a také ve spolupráci s jinými grafickými a efektovými programy nelze balík považovat za nějak přehnaně užitečný. Ve výjimečných případech lze buZZ Professional použít, ale k tomu bohatě stačí zkušební verze limitovaná pouze celkovým počtem 20 spuštění.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: